سلام دکتر داودیان. من دختری 27 ساله هستم. 4 دندان عقل خود را کشیده ام و دندانهای زیادی را هم پر کرده ام و همچنین بعضی از دندانهایم در ناحیه طوق دارای حساسیت به گرما و سرما و شیرینی است. می خواهم دندانهایم را ارتودنسی کنم چون دندان نیشم در یک طرف بالاست و موقع خندیدن حالت بدی به صورتم می دهد. آیا شما ارتودنسی را به من پیشنها می کنید؟(با در نظر گرفتن سن و مشکلات دندانی که بالا اشاره کردم). ممنون از شما.
نیلوفر اصیل

سوال : سلام دکتر داودیان. من دختری 27 ساله هستم. 4 دندان عقل خود را کشیده ام و دندانهای زیادی را هم پر کرده ام و همچنین بعضی از دندانهایم در ناحیه طوق دارای حساسیت به گرما و سرما و شیرینی است. می خواهم دندانهایم را ارتودنسی کنم چون دندان نیشم در یک طرف بالاست و موقع خندیدن حالت بدی به صورتم می دهد. آیا شما ارتودنسی را به من پیشنها می کنید؟(با در نظر گرفتن سن و مشکلات دندانی که بالا اشاره کردم). ممنون از شما.

پاسخ دکتر :
سلام،
درمان ارتودنسی با هدف رفع ناهنجاری های دندانی فکی می باشد. بدیهی است برای رفع نامرتبی دندانها چاره ای جز ارتودنسی وجود ندارد. البته قبل از شروع درمان می بایست تمامی پوسیدگی های بیمار برطرف شده و یک چکاپ کامل از تمامی دندانها به عمل آید. توصیه می گردد برای اطلاع از روند دقیق درمان با یک ارتودنتیست از نزدیک مشاوره کنید.
با سپاس،
دکتر مسعود داودیان،
متخصص ارتودنسی و درمان ناهنجاری های فک
پرسش خود را مطرح کنید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.