سلام دکتر داوودیان. قبل از همه چی بهتون خسته نباشید میگم و ازتون تشکر می کنم که وقتتونو در اختیار ما میذارین و به سوالاتمون پاسخ میدین.من 22 سالمه دندونای فک بالام مشکل داره و طی مراجعه ای که به دندانپزشک داشتم هیچ اشاره ای به مشکل فکی یا نیاز به جراحی فک نکردن.و گفتن نیازی هم به کشیدن دندان نیست.گفتن برای مرتب شدن و جفت شدن دندانهای فک بالا و پایین بهتره که هر دو تا فک ارتودنسی بشه اما در صورت تمایل خودم درمان میتونه تک فکی و فقط در فک بالا هم انجام بشه.درمانی که مد نظر ایشون هست پلاک ثابته و گفتن که یکساله جواب میده.من عکس رو هم براتون میل میکنم میخوام بدونم  نظرشما راجع به نوع درمان مورد نیاز چیه؟
فروغ-س

سوال : سلام دکتر داوودیان. قبل از همه چی بهتون خسته نباشید میگم و ازتون تشکر می کنم که وقتتونو در اختیار ما میذارین و به سوالاتمون پاسخ میدین.من 22 سالمه دندونای فک بالام مشکل داره و طی مراجعه ای که به دندانپزشک داشتم هیچ اشاره ای به مشکل فکی یا نیاز به جراحی فک نکردن.و گفتن نیازی هم به کشیدن دندان نیست.گفتن برای مرتب شدن و جفت شدن دندانهای فک بالا و پایین بهتره که هر دو تا فک ارتودنسی بشه اما در صورت تمایل خودم درمان میتونه تک فکی و فقط در فک بالا هم انجام بشه.درمانی که مد نظر ایشون هست پلاک ثابته و گفتن که یکساله جواب میده.من عکس رو هم براتون میل میکنم میخوام بدونم نظرشما راجع به نوع درمان مورد نیاز چیه؟

پاسخ دکتر :
سلام،
در ابتدا از اظهار لطف شما ممنوم. توصیه می گردد برای درمان ارتودنسی ثابت به متخصص ارتودنسی و نه دندانپزشک عمومی مراجعه کنید. چنانچه درمانگر مورد نظر ارتودنتیست بوده اند جای هیچ نگرانی نیست در غیر این صورت شما را به مطالعه لینک تشخیص متخصص ارتودنسی از دندانپزشک عمومی دعوت می کنم. برای مشاوره مجازی از سوی ما لازم است مدارک کامل رادیوگرافی و فتوگرافی صورت و دندانهایتان را برای ما به آدرس ایمیل ([email protected]) ارسال نمائيد.
با سپاس،
دکتر مسعود داوودیان،
متخصص ارتودنسی دندان و فک در تهران
پرسش خود را مطرح کنید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.