سلام دکتر داوودیان. متاسفانه من مشکل اپن بایت دارم که علاوه براین برای معاینه ک رفتم دکترها میگویند حجم زبانم زیاد است و علاوه بر ارتودنسی و جراحی فک جراحی زبان هم نیاز است!میخواستم بدونم فقط با ارتودنسی و‌گذاشتن گارد پشت دندان ها بدون جراحی فک و زبان مشکلم حل میشه؟یکی از متخصصین ک برای معاینه رفتم گفتند فقط با ارتودنسی و گارد انجام میشه،من واقعا گیج شدم و نمیدونم باید چیکارکنم.ایا اگر درمان نکنم این مشکل بیشتر میشود؟
مرضیه ایرانپور

سوال : سلام دکتر داوودیان. متاسفانه من مشکل اپن بایت دارم که علاوه براین برای معاینه ک رفتم دکترها میگویند حجم زبانم زیاد است و علاوه بر ارتودنسی و جراحی فک جراحی زبان هم نیاز است!میخواستم بدونم فقط با ارتودنسی و‌گذاشتن گارد پشت دندان ها بدون جراحی فک و زبان مشکلم حل میشه؟یکی از متخصصین ک برای معاینه رفتم گفتند فقط با ارتودنسی و گارد انجام میشه،من واقعا گیج شدم و نمیدونم باید چیکارکنم.ایا اگر درمان نکنم این مشکل بیشتر میشود؟

پاسخ دکتر :
سلام،
درمان اپن بایت در بزرگسالی بسته به شدت و علت آن می تواند ارتودنسی تنها یا ارتودنسی همراه جراحی فک باشد. بنابراین بدون بررسی شواهد کلینیکی و رادیوگرافیک دندانها و فکین شما امکان مشاوره آنلاین ارتودنسی وجود ندارد. توصیه می گردد در صورت تمایل به دریافت اطلاعات کامل تر پیرامون تشخیص و طرح درمان مقتضی، عکس هایی از صورت و دندانهای خود برای ما به آدرس ایمیل ([email protected]) ارسال نمائید.
با سپاس،
دکتر مسعود داوودیان،
متخصص ارتودنسی دندان و فک در تهران
پرسش خود را مطرح کنید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.