سلام دکتر داوودیان. من ارتفاع لب بالام 16 میلی متره (از کلوملا) ، شاید بلند نباشه ولی به نظرم میشه کمی کوتاهش کرد!|طبق گفته دندانپزشک متخصص جراحی فک و صورت ، یک جراحی برای افزایش ارتفاع ماگزیلا می تونه مشکل رو حل کنه ولی من از خود این عمل و مشکلات احتمالی بعدیش می ترسم!دنبال راهیم که حداقل درصدی از این مسئله رو برطرف کنه.با توجه به گرافی ها شما چه پیشنهادی برای مشکل من دارید؟
م.خ.

سوال : سلام دکتر داوودیان. من ارتفاع لب بالام 16 میلی متره (از کلوملا) ، شاید بلند نباشه ولی به نظرم میشه کمی کوتاهش کرد!|طبق گفته دندانپزشک متخصص جراحی فک و صورت ، یک جراحی برای افزایش ارتفاع ماگزیلا می تونه مشکل رو حل کنه ولی من از خود این عمل و مشکلات احتمالی بعدیش می ترسم!دنبال راهیم که حداقل درصدی از این مسئله رو برطرف کنه.با توجه به گرافی ها شما چه پیشنهادی برای مشکل من دارید؟

پاسخ دکتر :
سلام،
بدیهی است که برای افزایش نمایش دندانهای قدامی بالا حین استراحت و لبخند باید یا فک بالا پایین تر بیاید و یا لب بالا بالاتر رود. اینکه جراح فک و صورت یا جراح پلاستیک تا چه اندازه می توانند ارتفاع لب بالا را تغییر دهند امری است که از تخصص اینجانب خارج است ولی با لحاظ کردن ارتفاع فعلی صورت شما به نظر می رسد گزینه پایین آوردن فک بالا نیز قابل بررسی باشد. توصیه می گردد با مراجعه به یک ارتودنتیست نسبت به انجام مراحل تکمیلی تشخیص و ارائه طرح درمان اقدام نمائید.
با سپاس،
دکتر مسعود داوودیان،
متخصص ارتودنسی در تهران
پرسش خود را مطرح کنید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.