سلام دکتر داوودیان. من دو‌سال و سه ماه پیش ارتودنسی  ثابت رو شروع کردم و چهار روز پیش  پایان کار ارتودنسیم بوده که دستگاه رو خارج کردن  و گفتن هفته بعد ینی ۱۲روز بعد از دراوردن ارتودنسی ثابت برم که پلاک موقتم رو برام بزارن. الان با گذشت ۴روز من دارم میبینم و حس میکنم که دندونام دارن جابجا میشن و از هم فاصله میگیرن و نگرانم که تا وقتی که بخوام پلاک موقت ‌رو‌ بزارم تغییر زیادی تو دندونام رخ بده همین منو خیلی نگران و عصبی کردهایا باید منتظر بمونم تا همونجور که دکتر گفته هفته اینده برم واسه گذاشتن پلاک یا نگرانیم درسته ؟
نادیا سعیدی نژاد

سوال : سلام دکتر داوودیان. من دو‌سال و سه ماه پیش ارتودنسی ثابت رو شروع کردم و چهار روز پیش پایان کار ارتودنسیم بوده که دستگاه رو خارج کردن و گفتن هفته بعد ینی ۱۲روز بعد از دراوردن ارتودنسی ثابت برم که پلاک موقتم رو برام بزارن. الان با گذشت ۴روز من دارم میبینم و حس میکنم که دندونام دارن جابجا میشن و از هم فاصله میگیرن و نگرانم که تا وقتی که بخوام پلاک موقت ‌رو‌ بزارم تغییر زیادی تو دندونام رخ بده همین منو خیلی نگران و عصبی کردهایا باید منتظر بمونم تا همونجور که دکتر گفته هفته اینده برم واسه گذاشتن پلاک یا نگرانیم درسته ؟

پاسخ دکتر :
سلام،
معمولا قبل از بازکردن دستگاههای ارتودنسی باید نسبت به تمهید ریتنشن ارتودنسی اقدام گردد. بهتر است در این شرایط قبل از گذاشتن ریتینر ارتودنسی با متخصص ارتودنسی معالج در خصوص نامرتبی دندانی ایجاد شده مشاوره کنید.
با سپاس،
دکتر مسعود داوودیان،
متخصص ارتودنسی دندان و فک در تهران
پرسش خود را مطرح کنید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.