سلام دکتر داوودیان. من هر چهار دندان عقل در دهانم  به صورت نصفه درآمده و  اول مرداد ماه امسال ارتودنسی کردم قبل از ارتودنسی دکتر معاینه کرد ولی چیزی راجع به اینکه دندان های عقلم نیاز به جراحی یا کشیدن داشته باشند چیزی نگفت و در مراجعه ی بعدی هم همینطور .آیا دندان های عقلم هیچ نیازی به جراحی و کشیدن ندارند؟ چون حدود 5 ماه است که بیرون زده اند آیا در صورت رشد مجدد برای کامل بیرون آمدن مشکلی برای ارتودنسی ایجاد نمیکنند؟
سحر شیروانی

سوال : سلام دکتر داوودیان. من هر چهار دندان عقل در دهانم به صورت نصفه درآمده و اول مرداد ماه امسال ارتودنسی کردم قبل از ارتودنسی دکتر معاینه کرد ولی چیزی راجع به اینکه دندان های عقلم نیاز به جراحی یا کشیدن داشته باشند چیزی نگفت و در مراجعه ی بعدی هم همینطور .آیا دندان های عقلم هیچ نیازی به جراحی و کشیدن ندارند؟ چون حدود 5 ماه است که بیرون زده اند آیا در صورت رشد مجدد برای کامل بیرون آمدن مشکلی برای ارتودنسی ایجاد نمیکنند؟

پاسخ دکتر :
سلام،
صَرف نظر از تأثیر یا عدم تأثیر دندانهای عقل بر ردیف دندانهای جلویی، چنانچه دندان عقلی نیمه روییده باشد بهتر است در اولین فرصت کشیدن آن صورت گیرد زیرا دندان عقل نیمه رویش یافته استعداد التهاب (پری کرونیت) دارد.
با سپاس،
دکتر مسعود داوودیان،
متخصص ارتودنسی دندان و فک در تهران
پرسش خود را مطرح کنید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.