سلام دکتر داوودیان.من پسری 19 ساله هستم که فک بالا وپایینم جلو اومدن…وقتی خودم دقت میکنم لثه ی پایینم جایی که دندونام بش وصله(ALVEOLAR PROCESS)جلوتر اومده بعد یه طوریه که لبم حالت افتادگی به خودش گرفته..فک بالاییم هم دقیقا اونم این بلا سرش اومده….بعد پیشه دکتر که رفتم دندانهای عقلمو بش گفتم بکشه چون آخرین دندونام بودن که فشار می آوردن به فکم…اما بازم خوب نشدم…الان  تقریبا کمتر از یه ماهه که ارتودنسی کردم می خوام ببینم(ALVEOLAR PROCESS)با ارتودنسی میره عقب به حالت خودش برگرده؟؟؟…آخه از وقتی که این طور شدم زیرلبم خالی شده حالت عادیه خودشو از دست داده…چه قدر طول میکشه که خوب شه؟؟؟اصلا با ارتودنسی خوب میشه؟؟؟؟
محمد مهدی

سوال : سلام دکتر داوودیان.من پسری 19 ساله هستم که فک بالا وپایینم جلو اومدن…وقتی خودم دقت میکنم لثه ی پایینم جایی که دندونام بش وصله(ALVEOLAR PROCESS)جلوتر اومده بعد یه طوریه که لبم حالت افتادگی به خودش گرفته..فک بالاییم هم دقیقا اونم این بلا سرش اومده….بعد پیشه دکتر که رفتم دندانهای عقلمو بش گفتم بکشه چون آخرین دندونام بودن که فشار می آوردن به فکم…اما بازم خوب نشدم…الان تقریبا کمتر از یه ماهه که ارتودنسی کردم می خوام ببینم(ALVEOLAR PROCESS)با ارتودنسی میره عقب به حالت خودش برگرده؟؟؟…آخه از وقتی که این طور شدم زیرلبم خالی شده حالت عادیه خودشو از دست داده…چه قدر طول میکشه که خوب شه؟؟؟اصلا با ارتودنسی خوب میشه؟؟؟؟

پاسخ دکتر :
سلام،
۱. متأسفانه به صِرف توضیحات فوق امکان مشاوره مجازی ارتودنسی وجود ندارد. شما می توانید برای دریافت اطلاعات دقیق تر، عکس هایی از صورت و دندانهای خود برای ما به آدرس ایمیل ([email protected]) ارسال نمائید.۲. آلوئولار پراسس با عقب رفتن دندان عقب می رود ۳. شایان ذکر است چنانچه درمان شما نزد متخصص ارتودنسی در جریان است جای نگرانی نبوده و بهتر است با کاهش وسواس خود به درمان ادامه دهید.
با سپاس،
دکتر مسعود داوودیان،
متخصص ارتودنسی دندان و فک در تهران
پرسش خود را مطرح کنید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.