سلام دکتر داوودیان. من 9 ماهه ارتو کردم. دندان های پایینم نا مرتب بود و دندان های ردیف بالام جلو بود. 2 تا دندون شماره4 رو از ردیف بالا کشیدم و 1 دندون شماره 4 از ردیف پایین کشیدم. حالا بعد از چند ماه دندون های پایینم ردیف شده و دندون های ردیف بالام هم کمی عقب رفته.حالا مشکلم اینه که از طرفی جای دندونهایی ک کشیدم پر نشده و دکتر گفته دندونای بالات دیگه استاپ کرده و عقب تر نمیره. اگه میخوای عقب تر بره باید یه دندون شماره 4 پایینتو که نکشیدی بکشی تا هم دندون های بالات عقب تر بره هم جای خالی دندونات پر بشه. که 8 ماهه دیگه زمان میبره. از طرفی هم گفته اگه نمیخوای دندونای بالات عقب تر بره دیگه دندون نکش و کارو با همین روال ادامه بدیم ک 1 سال و نیم دیگه زمان میبره. انتخابو گذاشته به عهده خودم اما نمیدونم کدوم راه بهتره…راهنماییم کنید لطفا.
فاطمه خسروی

سوال : سلام دکتر داوودیان. من 9 ماهه ارتو کردم. دندان های پایینم نا مرتب بود و دندان های ردیف بالام جلو بود. 2 تا دندون شماره4 رو از ردیف بالا کشیدم و 1 دندون شماره 4 از ردیف پایین کشیدم. حالا بعد از چند ماه دندون های پایینم ردیف شده و دندون های ردیف بالام هم کمی عقب رفته.حالا مشکلم اینه که از طرفی جای دندونهایی ک کشیدم پر نشده و دکتر گفته دندونای بالات دیگه استاپ کرده و عقب تر نمیره. اگه میخوای عقب تر بره باید یه دندون شماره 4 پایینتو که نکشیدی بکشی تا هم دندون های بالات عقب تر بره هم جای خالی دندونات پر بشه. که 8 ماهه دیگه زمان میبره. از طرفی هم گفته اگه نمیخوای دندونای بالات عقب تر بره دیگه دندون نکش و کارو با همین روال ادامه بدیم ک 1 سال و نیم دیگه زمان میبره. انتخابو گذاشته به عهده خودم اما نمیدونم کدوم راه بهتره…راهنماییم کنید لطفا.

پاسخ دکتر :
سلام،
چنانچه درمانگر شما متخصص ارتودنسی هستند توصیه می گردد از ایشان بخواهید که طرح درمان پیشنهادی خودشان را پی بگیرند. در غیر این صورت بهتر است در ادامه با یک ارتودنتیست در این باره مشاوره کنید.
باسپاس،
دکتر مسعود داوودیان،
متخصص ارتودنسی دندان و فک در تهران
پرسش خود را مطرح کنید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.