سلام دکتر داوودیان…وقتتون به خیر..آقای دکتر من دختری بیست و سه ساله هستم…دندان های فک بالای من جلوتر از فک پایینم است به همین دلیل به دندانپزشک مراجعه کردم و گفتن ک پایین من عقب است.حال احساس میکنم زمانی که میخندم به دلیل جلو بودن دندان های فک بالا دندان هایم زیبا نیستند درصورتی که تمام دندان های فک بالا و پایین ردیف هستند و مشکلی ندارند بدون جراحی راهی برای این مشکل وجود دارد؟
عسل قادری

سوال : سلام دکتر داوودیان…وقتتون به خیر..آقای دکتر من دختری بیست و سه ساله هستم…دندان های فک بالای من جلوتر از فک پایینم است به همین دلیل به دندانپزشک مراجعه کردم و گفتن ک پایین من عقب است.حال احساس میکنم زمانی که میخندم به دلیل جلو بودن دندان های فک بالا دندان هایم زیبا نیستند درصورتی که تمام دندان های فک بالا و پایین ردیف هستند و مشکلی ندارند بدون جراحی راهی برای این مشکل وجود دارد؟

پاسخ دکتر :
سلام،
درمان عقب بودن فک پایین در بزرگسالی بسته به شدت ناهنجاری اسکلتی زمینه ای و خواست بیمار از نتیجه درمان ممکن است ارتودنسی کاموفلاژ و یا ارتودنسی همراه جراحی فک باشد. لطفا عکس هایی از صورت و دندانهای تان ترجیحا همراه رادیوگرافی های دندانی،فکی برای ما تلگرام کنید.
با سپاس،
دکتر مسعود داوودیان،
متخصص ارتودنسی دندان و فک در تهران
پرسش خود را مطرح کنید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.