سلام من الان 8 سال هست که 3 بار ارتودنسی انجام دادم و مشکل میدلاین دارم یعنی دندون هام به سمت راست متمایل شده و به این دلیل بوده که دکتر اشتباه دندون کشیده. می خوام بدونم الان که دکتر جدیدم تمام فاصله هارو پر کرده آیا امکان درست شدن خط وسط دندون ها با متد استریپینگ وجود داره یا خیر ؟ اینم ذکر کنم به اندازه ی 1.5 میلی متر است و اگر امکانش هست آیا شما این کارو انجام میدید یا باید دوباره اینارو باز کنم و دوباره برام ارتودنسی کنید ؟ چون دکترم خستم کرده و میگه دندون هام خوبن ولی واقعا خوب نیستن و منو افسرده کردن. لطفا کمکم کنید. ممنونم.
فائقه شلالوند

سوال : سلام من الان 8 سال هست که 3 بار ارتودنسی انجام دادم و مشکل میدلاین دارم یعنی دندون هام به سمت راست متمایل شده و به این دلیل بوده که دکتر اشتباه دندون کشیده. می خوام بدونم الان که دکتر جدیدم تمام فاصله هارو پر کرده آیا امکان درست شدن خط وسط دندون ها با متد استریپینگ وجود داره یا خیر ؟ اینم ذکر کنم به اندازه ی 1.5 میلی متر است و اگر امکانش هست آیا شما این کارو انجام میدید یا باید دوباره اینارو باز کنم و دوباره برام ارتودنسی کنید ؟ چون دکترم خستم کرده و میگه دندون هام خوبن ولی واقعا خوب نیستن و منو افسرده کردن. لطفا کمکم کنید. ممنونم.

پاسخ دکتر :
سلام،
در مواردی که برای ارتودنسی دندان به صورت یکطرفه کشیده می شود احتمال انحراف میدلاین دندانی به سمت دندان کشیده شده وجود دارد. البته متخصص ارتودنسی اغلب می تواند با ملاحظاتی این امر را تقلیل داده یا به طور کلی از آن جلوگیری کند. اگر همچنان شما با مشکل میدلاین روبرو هستید توصیه می گردد با دکتری که همکنون در حال انجام درمان نزد ایشان هستید با سعه صدر و آرامش تعامل نموده و خواستار رفع حداکثری مشکل میدلاین با صَرف زمان شوید.
با سپاس،
دکتر مسعود داودیان،
متخصص ارتودنسی و درمان ناهنجاری های فک
پرسش خود را مطرح کنید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.