سلام.من دختری 22 سالمه که حدود 3 سال که متوجه ناقرینگی فکم شدم که حالا نمیدونم بخاطر ضربه بوده یا نهفکر میکنم رشد فکم متوقف شده. اعتماد به نفسمو کامل از بین برده خونوادم جدی نمیگیرن در صورتی که خودشون اذعان میکنن که فکم کجهراههای درمانش چیه و هزینش حدودا چقد درمیاد -بیمه تقبل میکنه?
فرناز قوام پور

سوال : سلام.من دختری 22 سالمه که حدود 3 سال که متوجه ناقرینگی فکم شدم که حالا نمیدونم بخاطر ضربه بوده یا نهفکر میکنم رشد فکم متوقف شده. اعتماد به نفسمو کامل از بین برده خونوادم جدی نمیگیرن در صورتی که خودشون اذعان میکنن که فکم کجهراههای درمانش چیه و هزینش حدودا چقد درمیاد -بیمه تقبل میکنه?

پاسخ دکتر :
سلام،
درمان انحراف فک در سن بلوغ بستگی به فاکتورهای متعددی دارد. از آن جمله می توان به موارد ذیل اشاره نمود: پیشرونده بودن یا نبودن روند انحراف فک، میزان تقصیر فک بالا و پایین در بروز ناهنجاری ناقرینگی صورت، روابط دندانها با یکدیگر، میزان نامرتبی دندانها و … بدیهی است جهت پی بردن به جزئیات درمان چنین مشکلی چاره ای جز ارزیابی دقیق بالینی توأم با آنالیز رادیوگرافی های دقیق نمی باشد. درمان می تواند از ارتودنسی تنها تا ارتودنسی همراه جراحی فک متغیر باشد. نوع جراحی فک نیز می تواند از جراحی یک فک تا دو فک باشد. در خصوص ملاحظات مالی می توانید به صفحه هزینه درمان ارتودنسی وبسیات جدید ما مراجعه فرمایید.
با سپاس،
دکتر مسعود داودیان،
متخصص ارتودنسی و درمان ناهنجاری های فک
پرسش خود را مطرح کنید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.