سلام و خسته نباشید خدمت شما. خانمی 35 ساله ام که دو سال پیش 4 دندان جلویی فک بالایم را به دلیل کج بودن روکش کردم (به پیشنهاد دندانپزشک!) حالا دندانهایم ردیف شده اما فک بالایی ام در همان قسمت دندانهای روکش شده مقداری جلو آمدگی دارد طوریکه بستن لبها برایم سخت است. آیا با این شرایط می توانم با ارتودنسی بیرون زدگی فکم را اصلاح کنم؟ راه درمان چیست؟ خیلی متشکرم از راهنمایی تان.
مهری ایزدی

سوال : سلام و خسته نباشید خدمت شما. خانمی 35 ساله ام که دو سال پیش 4 دندان جلویی فک بالایم را به دلیل کج بودن روکش کردم (به پیشنهاد دندانپزشک!) حالا دندانهایم ردیف شده اما فک بالایی ام در همان قسمت دندانهای روکش شده مقداری جلو آمدگی دارد طوریکه بستن لبها برایم سخت است. آیا با این شرایط می توانم با ارتودنسی بیرون زدگی فکم را اصلاح کنم؟ راه درمان چیست؟ خیلی متشکرم از راهنمایی تان.

پاسخ دکتر :
سلام،
یکی از بدترین و پر عارضه ترین درمان های دندانپزشکی رفع نامرتبی دندانها بدون ارتودنسی و توسط روکش یا ترمیم دندانها می باشد. این امر به دلیل تراش نابجای مینای دندانها عمر دندانها را به شدت کاهش می دهد. در خصوص اینکه در حال حاضر می توانید نسبت به رفع جلو بودن دندانهای بالا توسط ارتودنسی اقدام کنید یا خیر توصیه می گردد به یک متخصص ارتودنسی مراجعه کنید و یا تصاویری از صورت و دندانهای خود برای ما به آدرس ایمیل ([email protected]) ارسال نمائید.
با سپاس،
دکتر مسعود داودیان،
متخصص ارتودنسی و درمان ناهنجاری های فک
پرسش خود را مطرح کنید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.