سلام و خسته نباشید. من دو دندان جلویی بزرگ و دندانهای نامنظمی دارم و مشکل فکی ندارم.  فک پایینم مرتب هست و فقط نیش سمت راست کج شده. هم به خاطر کمتر شدن هزینه و ترسی که دارم. چون دهانم خیلی کوچک است. اگر فقط فک بالا را ارتودنسی کنم مشکلی پیش نمی آید؟ به جز ارتودنسی درمانی برای نیش پایینم هست؟ در اولین مراجعه به دندانپزشکی به من گفته شد که باید هر چهارتا نیش را بکشم. ایا کشیدن نیش برای چشمهایم که 2 نمره ضعیف است مشکلی ایچاد نمیکند؟ درصورتی که کشیدن اسیاب کوچک رایج تر است، کشیدن نیش عواقب مضری ندارد؟
عاطفه مهر

سوال : سلام و خسته نباشید. من دو دندان جلویی بزرگ و دندانهای نامنظمی دارم و مشکل فکی ندارم. فک پایینم مرتب هست و فقط نیش سمت راست کج شده. هم به خاطر کمتر شدن هزینه و ترسی که دارم. چون دهانم خیلی کوچک است. اگر فقط فک بالا را ارتودنسی کنم مشکلی پیش نمی آید؟ به جز ارتودنسی درمانی برای نیش پایینم هست؟ در اولین مراجعه به دندانپزشکی به من گفته شد که باید هر چهارتا نیش را بکشم. ایا کشیدن نیش برای چشمهایم که 2 نمره ضعیف است مشکلی ایچاد نمیکند؟ درصورتی که کشیدن اسیاب کوچک رایج تر است، کشیدن نیش عواقب مضری ندارد؟

پاسخ دکتر :

سلام
در ارتودنسی جز در موارد بسیار نادری اقدام به کشیدن دندانهای نیش بجای آسیاهای کوچک نمی شود. از اینرو نسبت به اینکه دندانپزشک موردنظر متخصص ارتودنسی باشد قدری دقت و تحقیق بیشتری به عمل آورید. اگرچه خارج کردن دندانهای نیش اثری بر سوی چشم شما ندارد ولی بی تردید عواقب زیانباری بر فرم لب و صورت و البته قوس دندانی شما به همراه خواهد داشت. در خصوص امکان درمان ارتودنسی فقط روی یک فک، شما را به مطالعه مطلبی در این باره در منوی سوالات رایج دعوت می کنم.

پرسش خود را مطرح کنید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.