سلام و خسته نباشید.22ساله هستم 1سالی میشه که ارتودنسی انجام دادم. فک بالام1مقدار جلوبود 2دندان از بالا کشیدم  و دکترم گفته اصل درمان از الان هستش که باید روی4 دندان جلو کار کنم که بره عقب.الان نگرانم که نکنه زیاد بره عقب.با ارتودنسی فک هم عقب میره؟روی شکل بینی هم تاثیر داره؟
مریم

سوال : سلام و خسته نباشید.22ساله هستم 1سالی میشه که ارتودنسی انجام دادم. فک بالام1مقدار جلوبود 2دندان از بالا کشیدم و دکترم گفته اصل درمان از الان هستش که باید روی4 دندان جلو کار کنم که بره عقب.الان نگرانم که نکنه زیاد بره عقب.با ارتودنسی فک هم عقب میره؟روی شکل بینی هم تاثیر داره؟

پاسخ دکتر :

سلام
ارتودنسی فقط دندانها را حرکت می دهد، با این وجود در مواردی از ارتودنسی با عنوان ارتودنسی کاموفلاژ (جبرانی) که معمولا در بیمار بالغ صورت می گیرد، می توان تا حدی تظاهر مشکل فکی را با حرکت دندانها کاهش داد. از سویی حرکت دندانها به جلو یا عقب می تواند بسته به ضخامت لب و فاکتورهای دیگر میزان برجستگی لب را متاثر کند. بدیهی است جابجایی لب روی فرم بینی اثر می گذارد. اما در پاسخ سوال شما مبنی بر اینکه آیا دندانهایتان خیلی عقب خواهد رفت و اینکه آیا درمان درستی صورت گرفته است، اطلاعات کافی در اختیار ندارم.
با سپاس
دکتر مسعود داودیان
متخصص ارتودنسی و درمان ناهنجاری های فک

پرسش خود را مطرح کنید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.