سلام و عرض ادب.دکتر داوودیان، من حدود ده سال پیش در سن سیزده سالگی ارتودنسی با کشیدن چهار دندان انجام دادم که متاسغانه در طول درمان دچار گامی اسمایل بسیار شدید شدم .و طول دندانهایم هم کاهش یافت.لازم به ذکره لب فوقانی من باریک و کوتاه است.ایا تنها با ارتودنسی و جراحی لیفت لثه میتوان تا حدی مشکل من برطرف بشه.چون اصلا مایل به جراحی فک نیستم.و متاسفانه با رویش دندان عقل یکی از دندانهایم عودت کرده.ببخشید طولانی شد.سپاس فراوان دکتر عزیز.
سپیده پرونده

سوال : سلام و عرض ادب.دکتر داوودیان، من حدود ده سال پیش در سن سیزده سالگی ارتودنسی با کشیدن چهار دندان انجام دادم که متاسغانه در طول درمان دچار گامی اسمایل بسیار شدید شدم .و طول دندانهایم هم کاهش یافت.لازم به ذکره لب فوقانی من باریک و کوتاه است.ایا تنها با ارتودنسی و جراحی لیفت لثه میتوان تا حدی مشکل من برطرف بشه.چون اصلا مایل به جراحی فک نیستم.و متاسفانه با رویش دندان عقل یکی از دندانهایم عودت کرده.ببخشید طولانی شد.سپاس فراوان دکتر عزیز.

پاسخ دکتر :
سلام،
متأسفانه به صِرف توضیحات فوق امکان مشاوره آنلاین ارتودنسی وجود ندارد. توصیه می گردد عکس هایی از صورت و دندانهای خود برای ما به آدرس ایمیل ([email protected]) برای ما ارسال نمائید تا در اسرع وقت برای راهنمایی دقیق تر شما اقدام کنیم. با این حال اضافه می گردد که درمان گامی اسمایل (لبخند لثه ای) در بزرگسالان معمولا امری دشوار است. جراحی فک و جراحی افزایش ارتفاع تاج دندانها از جمله طرح درمان های پیشنهادی هستند. مطالعه لینک ارتودنسی و دندان عقل نیز توصیه می شود.
با سپاس
دکتر مسعود داوودیان،
متخصص ارتودنسی دندان و فک در تهران
پرسش خود را مطرح کنید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.