سلام. پریسا زنگنه هستم (بیماری از دندانپزشکش شاکی بود).دیروز مزاحم وقتتون شدم و علی رغم اینکه با بزرگواری و لطف کاملا من رو راهنمایی کردید یک سوال مهم رو فراموش کردم بپرسم .فرمودید در حل حاضر بهترین گزینه برای من مراجعه  به یک متخصص ترمیمی هست.آقای دکتر من برای قالب نگهدارنده که معمولاً بعد از اتمام درمان اولیه میگذارند چیکار کنم به نظرتون؟تحت نظر یک ارتودنسیت این کار رو انجام بدم؟به پزشک خودم بسپارم؟و اینکه اول باید کارهای ترمیمی رو انجام بدم یا قالب های نگهدارنده رو بگذارم؟از اینکه دوباره اسباب زحمتتون شدم عذر میخوام و ممنون میشم اگر وقتتون اجازه میده راهنمایی کنید.
پریسا زنگنه

سوال : سلام. پریسا زنگنه هستم (بیماری از دندانپزشکش شاکی بود).دیروز مزاحم وقتتون شدم و علی رغم اینکه با بزرگواری و لطف کاملا من رو راهنمایی کردید یک سوال مهم رو فراموش کردم بپرسم .فرمودید در حل حاضر بهترین گزینه برای من مراجعه به یک متخصص ترمیمی هست.آقای دکتر من برای قالب نگهدارنده که معمولاً بعد از اتمام درمان اولیه میگذارند چیکار کنم به نظرتون؟تحت نظر یک ارتودنسیت این کار رو انجام بدم؟به پزشک خودم بسپارم؟و اینکه اول باید کارهای ترمیمی رو انجام بدم یا قالب های نگهدارنده رو بگذارم؟از اینکه دوباره اسباب زحمتتون شدم عذر میخوام و ممنون میشم اگر وقتتون اجازه میده راهنمایی کنید.

پاسخ دکتر :
سلام،
با توجه به اینکه قرار است برای اصلاح لبخند خود به متخصص دندانپزشکی ترمیمی مراجعه کنید عجالتا” نمی بایست برای شما ریتینر ارتودنسی ساخته شود زیرا باعث تداخل در امر ترمیم و اصلاح دندانها می گردد. از طرفی شما می توانید پس از تکمیل فرآیند زیبایی دندانها از متخصص ترمیمی برای اعمال فیکس ریتینر پشت دندانهای خود کمک بگیرید کما اینکه در بسیاری از موارد ما بیمارانمان را برای اعمال ریتینر ثابت به متخصصین ترمیمی ارجاع می دهیم.
با سپاس،
دکتر مسعود داودیان،
متخصص ارتودنسی و درمان ناهنجاری های فک
پرسش خود را مطرح کنید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.