یا سلام دکتر داوودیان. دختر نه سال ونیمه ای دارم که معمولا دهانش باز است ،مخصوصا موقع خواب.دندانها ی  شماره یک کمی بیشتر از معمول جلو هستند ودندانهای فک بالا فاصله دارند.بیشتر دندانها ی دائمی درآمده اند.! در شکل نیمرخ صورت  از نظر ما چانه ندارد که هنوز متوجه نشدیم که مشکل از فک پایینی است یا از فرم چانه. کاملا گیج شده ابم که درمان باید از فک شروع شود یا از ارتودنسی دندانهای بالا.لطفا کمی راهنمایی کنید.ممنون.
آناهیتا خوشنویس

سوال : یا سلام دکتر داوودیان. دختر نه سال ونیمه ای دارم که معمولا دهانش باز است ،مخصوصا موقع خواب.دندانها ی شماره یک کمی بیشتر از معمول جلو هستند ودندانهای فک بالا فاصله دارند.بیشتر دندانها ی دائمی درآمده اند.! در شکل نیمرخ صورت از نظر ما چانه ندارد که هنوز متوجه نشدیم که مشکل از فک پایینی است یا از فرم چانه. کاملا گیج شده ابم که درمان باید از فک شروع شود یا از ارتودنسی دندانهای بالا.لطفا کمی راهنمایی کنید.ممنون.

پاسخ دکتر :
سلام،
تنفس دهانی در دراز مدت می تواند سبب بیرون زدگی دندانهای جلویی فک بالا و چرخش فک پایین به سمت پایین و عقب گردد. توصیه می گردد در اولین فرصت با یک متخصص ارتودنسی حضورا مشاوره کنید تا در خصوص تشخیص و طرح درمان مقتضی اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار دهند. چنانچه مشکل ایشان دندانی فکی باشد در شریط کنونی سن او امکان مداخلات درمانی مؤثری وجود دارد.
با سپاس،
دکتر مسعود داوودیان،
متخصص ارتودنسی دندان و فک در تهران
پرسش خود را مطرح کنید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.