ارتودنسی لینگوال

ارتودنسی لینگوال

ارتودنسی لینگوال که با اسم ارتودنسی مخفی  و ارتودنسی پشت دندانی هم معروف است که البته به اشتباه ارتودنسی نامرئی هم خوانده می شود یکی از روش های ارتودنسی است که امروزه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد و طرفداران زیادی پیدا کرده است. این روش یکی از روش هایی است که به بزرگسالان کمک می کند تا بدون این که براکت ها و بریس های ارتودنس بر روی دندان های آنها دیده شود دندان های خود را ارتودنسی کنند. ما در این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره ارتودنسی لینگوال صحبت کنیم و اطلاعات جالب و مفیدی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم. بنابراین با ما در این مطلب همراه باشید تا اطلاعات کاملی در این خصوص بدست بیاورید.

ارتودنسی لینگوال چیست؟

این روش یکی از روش های ارتودنسی است که در آن بریس ها و براکت ها در قسمت داخلی دندان ها قرار می گیرند و به همین علت نیز از بیرون قابل مشاهده نیستند. در این روش برای ارتودنسی معمولا متخصص ارتودنسی بریس ها را در داخل و سمت زبان نصب می کند ولی باید توجه داشته باشید که عملکرد این بریس ها همچنان مانند قبل است و با فشار ثابتی که بر روی دندان های شما ایجاد می کند دندان ها را در موقعیت مناسب قرار می دهد. این روش امروزه بسیار بهتر از روش هایی مانند ارتودنسی نامرئی است چرا که عملکردی مانند ارتودنسی ثابت و معمولی را دارا می باشد و مانند ارتودنسی ثابت مقاومت بسیار زیادی دارد. ارتودنسی لینگوال یکی از جدیدترین روش ها برای ارتودنسی می باشد که چند سالی است از محبوبیت زیادی برخوردار شده است.

 

چه افرادی از این روش برای ارتودنسی استفاده می کنند؟

معمولا بزرگسالان مهمترین گروه از افرادی هستند که این روش را برای ارتودنسی دندان های خود استفاده می کنند. تا قبل از این معمولا بزرگسالان به دلیل حضور در مراکز و جمع های مختلف علاقه ای به ارتودنسی نداشتند چرا که نمی خواستند در زمان لبخند زدن بریس ها بر روی دندان های آنها مشاهده شود. علاوه بر این امکان استفاده از ارتودنسی نامرئی و ارتودنسی متحرک نیز برای بسیاری از افراد وجود نداشت و همین موضوع نیز باعث می شد تا این افراد از ارتودنسی دندان های خود منصرف شود. با این وجود امروزه با استفاده از این روش برای ارتودنسی دندان ها شما نیز می توانید به راحتی دندان های خود را مرتب کنید بدون این که سایر افراد متوجه شوند که بریس هایی بر روی دندان های شما نصب شده است. توجه داشته باشید که حتی نوجوانان و جوانان نیز می توانند از این روش برای ارتودنسی دندان های خود استفاده کنند و محدودیت چندانی در این زمینه وجود ندارد.

 

 

چه افرادی از این روش برای ارتودنسی استفاده می کنند؟

 

از این روش برای درمان چه مشکلاتی می توان استفاده کرد؟

ارتودنسی لینگوال را می توان برای درمان بسیاری از مشکلاتی که توسط ارتودنسی معمولی قابل درمان بود استفاده کرد. توجه داشته باشید که ارتودنسی لینگوال نیز نوعی ارتودنسی ثابت است و مانند ارتودنسی متحرک نیست که برای درمان مشکلات و محدودیت داشته باشد. بنابراین شما با هر سطح از مشکلات دندان و فک می توانید از این روش برای درمان استفاده کنید. افرادی که دارای دندان هایی کج هستند که میزان کج بودن آنها متوسط و حتی شدید است، افرادی که با مشکل ازدحام دندان ها روبرو هستند و همینطور سایر افرادی که با مشکلات دیگر دندان و فک مواجه هستند می توانند به راحتی از این روش برای ارتودنسی استفاده کنند. این روش می تواند برای از از بین بردن فاصله بین دندان ها و حتی درمان اوربایت نیز مفید و موثر باشد. بنابراین اگر شما هم قصد ارتودنسی دندان های خود را دارید باید بدانید که این روش می تواند یک روش بسیار کاربردی برای ارتودنسی باشد.

 

از این روش برای درمان چه مشکلاتی می توان استفاده کرد؟

 

مهمترین مزایای ارتودنسی لینگوال چیست؟

همانطور که در بخش های قبلی نیز اشاره کردیم مهمترین ویژگی و مزیت ارتودنسی لینگوال این است که به صورت مخفی بر روی دندان های شما نصب می شود و در نتیجه از بیرون دیده نمی شود. این مزیت، مزیت بسیار بزرگی است چرا که ارتودنسی معمولا چند سالی طول می کشد و در نتیجه دیده شدن بریس ها و سیم های ارتودنسی برای چند سال بر روی دندان ها ممکن است  باعث معذب شدن برخی از افراد شود. مزیت مهم دیگری که این روش برای ارتودنسی دندان دارد این است که از آنجایی که بریس ها در قسمت داخلی دندان ها نصب می شوند در صورتی که شما کمتر نکات بهداشتی را رعایت کنید قسمت های داخلی دندان های شما رنگ می گیرد و در نتیجه تغییر رنگ دندان ها نیز بعد از برداشتن ارتودنسی دیده نمی شود. البته نباید فراموش کنید که رعایت کردن نکات بهداشتی برای جلوگیری از پوسیدگی دندان ها در طول مدت زمانی که بریس ها بر روی دندان های شما نصب شده اند لازم و ضروری است.

 

What are the most important benefits of lingual orthodontics

 

برخی از معایب این روش برای ارتودنسی دندان

سختی نصب کردن بریس ها در قسمت های داخلی دندان را می توان یکی از مهمترین معایب استفاده از این روش دانست. این موضوع باعث می شود تا امروزه بسیاری از متخصصان ارتودنسی از این روش استفاده نکنند چرا که تخصص کافی در این زمینه را ندارند. علاوه بر این در این روش رعایت کردن نکات بهداشتی مانند استفاده از نخ دندان به شکل درست و همینطور مسواک زدن قسمت های داخلی دندان ها نیز بسیار سخت است و شما زمانی که از ارتودنسی لینگوال استفاده می کنید باید بدانید که مسواک زدن برای شما سخت تر خواهد شد. با این وجود نکته ای که وجود دارد این است که این روش روز به روز در حال پیشرفت است و به همین علت نیز معایب آن روز به روز در حال کاهش می باشند و در نتیجه تبدیل به گزینه ای ایده آل برای ارتودنسی دندان ها شده است.

 

 

برخی از معایب ارتودنسی لینگوال برای ارتودنسی دندان

 

بهترین متخصص ارتودنسی برای ارتودنسی لینگوال

در صورتی که شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که قصد دارید از ارتودنسی لینگوال برای مرتب کردن دندان های خود استفاده کنید به شما پیشنهاد می کنیم حتما از وب سایت ما نیز دیدن کنید. دکتر داوودیان یکی از بهترین متخصصین ارتودنسی در سراسر کشور است که انواع خدمات ارتودنسی را به شما ارائه می دهد و شما می توانید با مراجعه به این وب سایت و استفاده از خدمات آن به بهترین شکل ممکن دندان های خود را ارتودنسی کنید. هزینه ارتودنسی دندان های شما بعد از جلسه مشاوره به صورت حضوری و بررسی وضعیت دندان های شما به شما اطلاع خواهد رسید تا شما بتوانید راحت تر در این خصوص تصمیم بگیرید.

0/5 ( 0 نظر )

ارسال پرسش ارتودنسی

3+8=

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button