متخصص ارتودنسی

بهترین متخصص ارتودنسی تهران

بدون اینکه بخواهیم توضیح اضافه داشته باشیم یا وقت شما را بگیریم، در این مقاله شما را با متخصص ارتودنسی، تفاوتش با دندانپزشک عمومی، کارهایی که انجام می‌دهد و نحوه پیدا کردن بهترین متخصص ارتودنسی در تهران یا هر شهر دیگری آشنا خواهیم کرد.


متخصص ارتودنسی به چه کسی گفته می‌شود؟

درست مانند رشته‌های پزشکی که در آن پزشکان ابتدا باید دوره عمومی را سپری کنند و بعد از آن وارد رشته‌های تخصصی دیگر شوند، در دندانپزشکی نیز همین رویه را داریم. افراد ابتدا یک دوره عمومی 6 تا 7 ساله را سپری می‌کنند تا دندانپزشک عمومی شوند. و بعد از آن، در صورت تمایل، (با شرکت در آزمون تخصصی و گذراندن یک دوره 3 تا 4 ساله) تخصص خود را در یک فیلد و زمینه خاص دریافت می‌کنند.

متخصصان ارتودنسی نیز دندانپزشکانی هستند که ابتدا دوره عمومی دندانپزشکی را طی می‌کنند و با قبول شدن در آزمونی، وارد دوره تخصصی ارتودنسی می‌شوند. این متخصصان در مجموع 10 تا 11 سال آموزش عمومی و تخصصی می‌بینند تا بتوانند به پیشگیری، تشخیص و درمان ناهنجاری‌های فک و صورت و انواع نامنظمی‌های دندانی اقدام کنند. به این متخصصان ارتودنتیست هم گفته می‌شود.


تفاوت متخصص ارتودنسی با دندانپزشک عمومی چیست؟

همانطور که دکتر داوودیان در ویدئوی بالا اشاره کردند، هر ارتودنتیستی یک دندانپزشک است و می‌تواند کارهای دندانپزشکی عمومی را انجام دهد. اما هیچ دندانپزشک عمومی نمی‌تواند یک متخصص ارتودنسی خوب باشد.

تفاوت متخصص ارتودنسی با دندانپزشک

دندانپزشکان عمومی در انجام امورات عمومی دندانپزشکی و رسیدگی به مسائل اولیه سلامت دهان و دندان صلاحیت بالایی دارند و بسیار توانمند هستند. آن‌ها حتی می‌توانند پروسه‌های زیبایی و ترمیمی دندان را به خوبی انجام دهند. اما برای کارهای تخصصی دندانپزشکی مانند ارتودنسی دندان آموزش آکادمیک ندیده‌اند.


دکتر متخصص ارتودنسی خوب چه مشکلاتی را برطرف می‌کند؟

اینکه این متخصصان دقیقاً چه کارهایی برای ما انجام می‌دهند را در یک مقاله به صورت کامل توضیح داده‌ایم. در واقع یک متخصص ارتودنسی خوب علاوه با داشتن علم بالا در زمینه درمان ناهنجاری های فکی و دندانی تجربه کافی را نیز دارد. خلاصه اگر وقتش را ندارید آن مقاله را بخوانید، به صورت خلاصه بدانید که آن‌ها می‌توانند به راحتی مشکلات و مسائل زیر را مدیریت و درمان کنند:

مال-اکلوژن-دکتر-داوودیان
 • ازدحام دندان‌ها
 • کج بودن دندان‌ها
 • بستن فاصله بین دندان‌ها
 • مدیریت دندان‌های نهفته و نیمه نهفته
 • درمان و اصلاح ناهنجاری‌های فکی و انواع مال اکلوژن‌ها مانند عقب یا کوچک بودن فک‌ها 
 • پیشگیری از نامظنم شدن دندان‌ها
 • و به طور کلی اصلاح موقعیت دندان‌ها و فکین یا پیشگیری از بروز ناهنجاری‌ها

آیا دندانپزشک عمومی می‌تواند یک متخصص ارتودنسی خوب باشد؟

خیر! اگر بدون پرده بخواهیم صحبت کنیم (با تمام احترام به همکاران دندانپزشکی عمومی) این عزیزان صلاحیت انجام کارهای ارتودنسی را ندارند. بنابراین آن‌ها نه تنها ارتودنتیست نیستند، بلکه برای انجام تمامی درمان‌های ارتودنسی خوب نیستند.

البته برخی دندانپزشکان عمومی می‌توانند درمان‌های معمولی ارتودنسی را بر حسب تجربه یا مطالعه علمی انجام دهند. اما با این وجود، تنها مشکلات جزئی را می‌توانند برطرف کنند. به همین جهت چه برای ساده‌ترین مشکلات ارتودنسی و چه برای پیچیده‌ترین‌ها تنها باید به متخصص ارتودنسی مراجعه شود.

به این نکته توجه داشته باشید که انتخاب دندانپزشک عمومی برای درمان شما می‌تواند عوارضی در آینده به همراه داشته باشد. (و دقت کنید ما بر سر انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی بحث می‌کنیم، بنابراین حتی نمی‌خواهیم ارتودنیست‌های سطح پایین را انتخاب کنیم چه برسد به دندانپزشک عمومی)

درآمد متخصص ارتودنسی در ایران چقدر است

متخصص ارتودنسی در میان شغل های پر درآمد در دنیا توانسته است خود را به جایگاه دهم برساند، البته قابل ذکر است که این یک میانگین کلی بوده و در برخی از کشور ها این جایگاه تغییر میکند. به عنوان مثال درآمد متخصص ارتودنسی در آمریکا از میان 100 شغل پولساز جایگاه 7 را به خود اختصاص داده است.
ولی همانند هر شغل دیگری درآمد فرد با توجه به مولفه های مختلفی مانند: مهارت، مشتری مداری، سوابق درخشان و تبلیغات درست و… متغییر است.


چطور بهترین متخصص ارتودنسی شهر خود را پیدا کنیم؟

اگر فکر می‌کنید شما یا فرزند دلبندتان نیازمند درمان ارتودنسی هستید برای پیدا کردن یک متخصص خوب، حتما به اندازه کافی زمان اختصاص دهید و هرچه می‌توانید بیشتر جستجو کنید که در نهایت نتیجه درمان شما موفقیت آمیز و خاطره ساز شود.

به همین منظور برای کمک به شما عزیزان، ما تلاش کرده‌ایم تا در ادامه به توضیح چند نکته بسیار مهم بپردازیم که عاقبت به شما کمک می‌کند بهترین دکتر ارتودنسی منطقه خود را پیدا کنید. 

1. برای پیدا کردن یک متخصص ارتودنسی خوب عجله نکنید

اینکه می‌گوییم برای انتخاب ارتودنتیست به هیچ عنوان عجله نکنید دلیل داریم. شما به عنوان مراجع، بیمار یا کسی که نیاز به درمان ارتودنسی دارد، باید اول از همه چیز، بدانید که درمان‌های ارتودنسی ممکن است چند سال طول بکشد و دوم اینکه هزینه‌بر هستند.

بنابراین اگر شما می خواهید همه چیز خوب پیش برود باید برای طول مدت درمان (که ممکن است از 8 تا 36 ماه و یا بیشتر طول بکشد) خود را آماده کنید. و چون هزینه قابل توجهی می‌پردازید باید درمان شما ارزشش را داشته و اصولی انجام شود. پس برای آرامش، آسایش و موفقیت درمان خود، بهتر است صبور باشید تا انتخاب مناسبی داشته باشید.

اگر لیست بهترین متخصص ارتودنسی انتخابی شما نادرست چیده شده باشد در نهایت ارتودنسی می‌کنید، اما ممکن است بعدها با شکست ارتودنسی روبرو شده و مجبور به درمان مجدد با هزینه‌های بالاتر شوید. پس صبور باشید. 


2. حتما یک متخصص واقعی را انتخاب کنید

با تاکید بیشتر اینجا هم عنوان می‌کنیم که برای درمان خود یک دندانپزشکی را انتخاب کنید که حتما مدرک تخصصی ارتودنسی داشته باشد. لطفاً برای درمان اکیداً دور دندانپزشکان عمومی را خط بزنید زیرا چنین درمانی اصولی نخواهد بود.

حین پیدا کردن یک ارتودنتیست خوب حتما رزومه و مدارک او را چک کنید تا مطمئن باشید که قرار است به صورت اصولی و توسط یک متخصص واقعی درمان شوید.


3. تجربه و مهارت یک متخصص باید حرف اول را بزند

یکی از مهم‌ترین ملاک‌های شما برای انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی باید تجربه و مهارت شخص متخصص باشد. قطعا یک دکتر ارتودنسی خوب که بیش از 10 سال انواع و  اقسام کیس‌ها را درمان کرده و مدت‌ها است تجربه اندوخته، با متختصصی که به تازگی کار خود را آغاز کرده بسیار متفاوت هستند.

سعی کنید متخصصانی انتخاب کنند که بیش از 5 یا حتی 10 سال سابقه دارند و در عین حال کاملا به روز هستند. زیرا این افراد می‌توانند جزء سرمایه‌های دنیای ارتودنسی باشند و به راحتی در لیست بهترین متخصص ارتودنسی شما گنجانده شوند.


4. به دنبال یک متخصص ارتودنسی هنرمند باشید

جمله زیبایی وجود دارد که می‌گوید “ارتودنسی هنریست که می کوشد به علم تبدیل شود”. این جمله نشان می‌دهد که ارتودنسی قبل از هرچیزی یک هنر است و دندانپزشکی که تخصص ارتودنسی دارد به نوعی یک هنرمند است. و خب، هر هنرمندی یک رزومه و گالری از کارها، درمان‌ها و کیس‌هایی که درمان کرده دارد.

حتما در مراجعه به مطب هر متخصص، گالری تصاویر قبل و بعد و یا حتی فیلم‌های ارتودنسی آرشیوی مطب او را مشاهده کنید. تصاویری که می‌بینید می تواند به شما مهارت و هنر متخصص را نشان دهد.


5. به دوری و نزدیکی مطب ارتودنتیست فکر کنید

شما مجبورید در طول درمان خود بارها و بارها به مطب ارتودنتیست خودتان سر بزنید. شاید یکی دو ویزیت اول (برایتان) فاصله زیاد تا مطب مساله‌ای نداشته باشد. اما بعدها به سبب طولانی بودن مسیر ممکن است خسته شده یا به مشکل بربخورید.

 1. مثلا ممکن است به دلیل موقعیت شغلی یا تحصیلی خود نتوانید به موقع به مطب متخصص ارتودنسی خود بروید
 2. یا ممکن است بعد از مدتی وسیله شخصی نداشته باشید و مثل در شرایط فعلی کرونا (و بدون وسیله) مجبور باشید در مترو و … جابجا شوید که جالب نیست.
 3. یا به نقطه دورتری از مطب نقل مکان کنید و فاصله شما بیشتر از چیزی که هست شود
 4. و یا اگر کودک شما تحت درمان است مسیر طولانی برایش عذاب آور باشد.
 5. و …

و اینجاست که می‌رسیم به حرف حسابِ احمد شاملو (شاعر سرشناس) که می‌گوید “… و فاصله تجربه‌ای بیهوده است …”.

تصویری که اهمیت نزدیک بودن مطب متخصص ارتودنسی به محل زندگی بیماران را نشان می دهد

بنابراین حتما سعی کنید فاصله خانه شما از متخصصی که انتخاب می‌کنید خیلی زیاد نباشد و برای چند سال شما را از پیمودن یک مسیر طولانی دلسرد و خسته نکند. پس در لیست بهترین متخصص ارتودنسی خود حتما لیست را با متخصصانی که در منطقه شما هستند بیشتر پر کنید. مثلا اگر در غرب تهران هستید حتما در ابتدای لیست متخصص ارتودنسی تهران خود، متخصصان واجد شرایط در غرب تهران را بگنجانید.


6. توجه کنید که یک متخصص ارتودنسی خوب همه جا حضور دارد…

اصولاً ما زمانی به کسی می‌گوییم بهترین یا برترین، که در کار خودش بهترین باشد و یا دست کم تمام تلاش خود را در جهت ارتقای کارش انجام دهد تا در جایگاه بهترین‌ها حرفی برای گفتن داشته باشد.

ما در دوره‌ای زندگی می‌کنیم که به جز دنیای واقعی و جاری خودمان؛ یک دنیای مجازی بر بستر اینترنت داریم. بنابراین بهترین‌ها کسانی هستند که در هر دو بستر واقعی و اینترنتی هم، حرفی برای گفتن داشته باشند. چرا؟

چون هم اکنون بیشتر مردم در فضای مجازی و اینترنت حضور دارند و این روزها برای اینکه مثلا شما بهترین متخصص ارتودنسی در تهران یا هر شهر دیگر باشید، باید در فضای مجازی هم به صورت کارآمد پاسخگوی نیاز بیماران و مراجعان تهرانی و شهر خودتان باشید و هرچه در توان دارید آنجا هم رو کنید.


یک نمونه از یک ارتودنتیست خوب در دنیای امروزی….

 1. برای مثال ما متخصصانی داریم که روزانه دست کم 1 تا 2 ساعت بدون چشم داشت و به صورت کاملاً رایگان به سوالات کاربران خود پاسخ داده و آن‌ها را راهنمایی می‌کنند.
 2. و یا با دیدن تصاویر دهان و دندان مراجعان درباره نحوه درمان‌شان توضیحاتی می‌دهند.
 3. و یا حتی نگرانی‌ها و سوالات کاربران را در قالب پرسش و پاسخ در سایت خود قرار می‌دهند که سایر کاربران هم آن‌ها را ببینند و استفاده کنندحتی برای افزایش آگاهی عموم مردم سخت تلاش می‌کنند و برنامه‌های آموزشی خود را در شبکه‌های اجتماعی و فضاهایی مانند آپارات، یوتیوب و … به صورت رایگان قرار می‌دهند.

اگر چنین ارتودنتیسی دیدید حتما او را در لیست خود و در رده های بالا قرار دهید.


7. اگر هزینه‌ ارتودنسی برایتان نگرانی ایجاد کرده به این نکته توجه کنید

درمان‌های ارتودنسی نسبت به سایر پروسه‌های دندانپزشکی پیچیده، زمانبرتر و خاص هستند. به همین دلیل طبیعی است که هزینه و تعرفه بالاتری هم داشته باشند. کسی که خود یا فرزندش را برای ارتودنسی آماده می‌کند باید خود را برای هزینه‌های آن نیز آماده کند، اما نباید هزینه‌ها مانعی برای انجام درمان شود. زیرا هزینه‌های عدم درمان، بسیار بیشتر از هزینه‌ای است که برای درمان پرداخت می‌کنید.

 1. اگر توانایی پرداخت یک جایِ هزینه ارتودنسی را دارید که هیچ، اما اگر پرداخت یکجای هزینه‌ها برای‌تان مقدور نیست، حین جستجو برای پیدا کردن بهترین متخصص ارتودنسی دندان، می‌توانید چند متخصص خوب پیدا کنید که به صورت اقساطی هزینه‌ها را از شما دریافت کنند و یا حتی بسته به شرایط، هزینه‌ها را برایتان کاهش دهند.
 2. همچنین با عضویت در سایت یا شبکه‌های اجتماعی ارتودنیست‌ها، می‌توانید از شرایط تخفیف درمان (که معمولا برای کاربران و مراجعانشان) در دنیای مجازی قرار می‌دهند استفاده کنید.

8. برای روزهای شیرین بعد از اتمام درمان ارتودنسی گارانتی بگیرید

برای کسی که ادعا می‌شود (مثلاً بهترین متخصص ارتودنسی دندان در تهران یا هر شهر دیگری است)، نباید پایان دوره درمان به معنی پایان ارتباط با بیمارانش باشد. ارتباط با بیماران باید بعد از دوره درمان همچنان ادامه داشته باشد.

پس از درمان، باید هر سال در چند نوبت تحت ارزیابی قرار بگیرید (تا نتیجه درمان از نزدیک بررسی و چک شود). حین جستجویتان برای پیدا کردن یک دکتر متخصص ارتودنسی خوب حتماً و حتماً درباره ارتباط و ویزیت‌های بعد از درمان سوال بپرسید و پیگیری متخصص و پرسنلش را به عنوان یک ملاک قوی جهت انتخاب ارتودنتیست در نظر بگیرید.

9. کلینیکی پیدا کنید که جمع دندانپزشکان متخصص در آنجا جمع باشد

سرتان را درد نمی آوریم فقط به همین نکته اشاره کنیم که شما ممکن است قبل، حین و بعد از درمان ارتودنسی خودتان به درمان های متفرقه نیاز پیدا کنید. مثلا جرمگیری دندان، کشیدن دندان، ترمیم دندان و در ساده ترین حالت ممکن است در یک موقعیت اورژانس دندانپزشکی قرار بگیرید. در حالت عادی، شما می توانید به یک مطب نزدیک منزل خودتان مراجعه کرده و مشکل خود را حل کنید اما زمانی که تحت درمان ارتودنسی هستید قضیه متفاوت خواهد بود.

به همین جهت بهتر است به فکر پیدا کردن یک دکتر ارتودنسی خوب باشید که در یک کلینیک دندانپزشکی کامل، مجهز و پر از دندانپزشکان متخصص باشد. تا در زمان نیاز بدون مراجعه به مطب های دیگر و صرف وقت یا هزینه بیشتر مشکل خود را برطرف کنید.


ارتودنسی-مراحل ارتودنسی

متخصص ارتودنسی کودکان

برخی مردم گمان می کنند تخصص جداگانه ای برای ارتودنسی کودکان وجود دارد و یا برخی دیگر تصور می کنند دندانپزشک متخصص کودکان، تخصص لازم در زمینه ارتودنسی اطفال را دارد، در حالیکه در هر دو مورد اینگونه نیست. در واقع متخصص ارتودنسی یا ارتودنتیست هم برای درمان کودکان و هم بزرگسالان تربیت می گردد. اگرچه برخی دندانپزشکان عمومی و یا متخصصین دندانپزشکی کودکان هم اقدام به درمان ارتودنسی اطفال می کنند ولی صاحب اصلی تخصص در این زمینه همان متخصص ارتودنسی می باشد.


پاسخ به سوالات رایج درباره ارتودنتیست‌ها

برای برطرف کردن مشکلات ارتودنسی کودکان، به ارتودنتیست مراجعه کنیم یا دندانپزشک کودکان؟

قطعاً باید به یک دکتر ارتودنسی مراجعه شود. متخصصان دندانپزشکی کودکان اگر متوجه وجود مشکلی در خصوص موقعیت دندان‌ها و فکین کودک شوند معمولاً او را به یک متخصص ارتودنسی خوب ارجاع می‌دهند.

آیا متخصص ارتودنسی کودکان و بزرگسالان با هم تفاوتی دارند؟

خیر هیچ تفاوتی در این خصوص وجود ندارد و اینطور نیست که برای هر رده سنی یک ارتودنتیست داشته باشیم. نوع و شدت مشکلات در کودکان و بزرگسالان ممکن است متفاوت باشد اما در نهایت هر دو توسط متخصصان این رشته درمان می‌شوند.

بهترین سن مراجعه به ارتودنتیست چه سنی است؟

والدین محترم بهتر است که از سن 7 سالگی کودکان خود را برای ویزیت به مطب یک متخصص ارتودنسی ببرند. این سن به نوعی سن طلایی و ایده‌آل ارتودنسی است. اما در هر سنی که باشید می‌توانید برای منظم کردن دندان‌های خود به یک ارتودنتست مراجعه کنید.

آیا هر متخصصی که هزینه بیشتری بگیرد یعنی بهترین است؟

اصلا و ابدا چنین چیزی درست نیست. چه بسا ما متخصصان داریم که بسیار توانا و باتجربه هستند اما هزینه‌های معقول و کمی می‌گیرند و متخصصانی داریم که تجربه کمی دارند اما هزینه‌های بالایی می‌گیرند. هزینه‌ها نباید ملاکی برای بهترین بودن یک متخصص باشند.

متخصص ارتودنسی چه کارهایی انجام نمی‌دهد؟

همانطور که در داخل مقاله گفته شد، دکترهای ارتودنسی می‌توانند تمام مشکلات مرتبط با موقعیت نامناسب فک و دندان‌ها را برطرف کنند و به کارهای عمومی دندانپزشکی نیز وارد هستند اما به جز ارتودنسی هیچ کار دیگری انجام نمی‌دهند. مثلا ترمیم و زیبایی دندان و پروسه‌های مشابه را باید به دندانپزشکان دیگر بسپارید.


مشاوره حضوری با متخصص ارتودنسی در شمال تهران

در صورتی که ساکن مناطق شمالی تهران همانند نیاوران، اقدسیه، زعفرانیه، جردن، شریعتی، میرداماد، پاسداران و سایر محله‌های این مناطق هستید و قصد مراجعه به یک متخصص ارتودنسی در شمال تهران را دارید، می‌توانید به کلینیک ارتودنسی دکتر داودیان مراجعه کرده و دوره درمان ارتودنسی خود را هر چه سریع‌تر شروع کنید.

آدرس: تهران، شریعتی، بین میرداماد و ظفر، خیابان منظرنژاد، ساختمان پزشکان منظرنژاد، طبقه 3، واحد 11

کلینیک شریعتی سیمادنت

دریافت نوبت

مشاوره حضوری ارتودنسی دیمون در غرب تهران

علاوه بر مناطق شمالی تهران، دکتر داودیان در غرب تهران نیز شعبه دیگری از کیلینیک تخصصی ارتودنسی دارد و در نتیجه اگر ساکن مناطقی همانند صادقیه، ستارخان، مرزداران،جنت آباد، سعادت آباد یا حتی کرج هستید، شما می‌توانید برای دریافت مشاوره حضوری و نیز شروع دوره درمان تخصصی ارتودنسی خود به شعبه ستارخان کلینیک ارتودنسی دکتر داودیان مراجعه کنید.

آدرس: تهران، خیابان ستارخان، بین خیابان شادمهر و بهبودی، ساختمان پزشکان ستارخان، طبقه ۵

کلینیک سیمادنت ستارخان

دریافت نوبت

دیدگاه ها

76 پاسخ به “متخصص ارتودنسی”

 1. نصیر گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید ببخشید تغییر چهره بعد از ارتودنسی تا چه حدی اتفاق می افتد میشه عکس قبل و بعد سیم کشی بفرستید واسه من که دقیق تر بتونم بررسی کنم ممنون از شما

  • admin گفت:

   سلام
   بعد از انجام ارتودنسی زاویه فک و حالت دندان ها اصلاح میشوند و چهره فرد زیبا تر و جذاب تر خواهد شد همچنین برای مشاهده عکس های مربوط به قبل و بعد سیم کشی هم میتوانید از قسمت گالری تصاویر استفاده نمایید.
   با تشکر دکتر داودیان بهترین متخصص ارتودنسی در تهران

 2. اکرم گفت:

  سلام اقای دکتر ارتودنسی ایا بیمه تامین اجتماعی هزینه ارتودنسی را میدهد و اینکه چطوری اقدام کنم واسش

 3. کیان گفت:

  سلام اقای دکتر یه سوال ایا ارتودنسی باعث لق شدن دندان میشود یا نه

 4. محسن رشیدی گفت:

  سلام به بهترین دکتر ارتودنسی تهران خسته نباشی من یچیزی ذهنمو مشغول کرده ایا هزنیه قالب گیری دندان برای ارتودنسی جدا حساب میشه یا نه

 5. وحید جنگجو گفت:

  سلام شما که دکتر ارتودنسی خوب هستید و همه راضین میشه به سوال منم جواب بدین دقیقا برای ارتودنسی چند دندان باید کشید

  • سلام
   در بعضی موارد نیاز به کشیدن دندان نمیباشدودرهرفردی بستگی به شرایط فک ودندانها دارد.برای مشاوره بهتر عکسهایی رادیوگرافی خود را به واتساپ ارسال نمایید.
   باسپاس
   دکترمسعودداوودیان
   متخصص ارتودنسی در تهران

 6. zahra گفت:

  سلام اقای دکتر وقت شما بخیر شرمنده میشه بگین ارتودسی در چند جلسه انجام میشود

  • admin گفت:

   سلام
   مدت زمان انجام ارتودنسی به شرایطی مختلفی بستگی دارد که 2 تا از مهم ترین آن ها شدت ناهنجاری و رعایت های بعد از ارتودنسی است. برای اینکه شما به طور تقریبی مدت زمان مورد نیاز برای ارتودنسی را بدانید عکس های دهان و دندان های خود را به واتساپ دکتر داودیان بفرستید تا از مشاوره رایگان برخوردار شوید.

 7. میلاد گلیزاده گفت:

  سلام دکتر داوددیان مدت زمان پر شدن جای دندان کشیده شده در ارتودنسی چقدر است؟

 8. mohammadreza گفت:

  من دانشجوی رشته پزشکی هستم فقط میخواستم اسم دیگر سیم کشی دندان چیست و به انگلیسی چطوری تلفظ میشه

 9. ناشناس گفت:

  معذرت میخوامم آیا ارتودنسی نیاز به بیحسی دارد یا بدون امپول هم انجام میشه

  • admin گفت:

   سلام
   ارتودنسی بدون تزریق هر گونه ماده بی حسی انجام میپذیرد و نیازی به استفاده از آن ها نیست
   بهترین متخصص ارتودنسی دکتر داودیان

  • سلام
   مراحل انجام ارتودنسی به هیچ عنوان دردی نخواهد داشت ونیاز به بی حسی ندارد.
   باسپاس
   دکتر داوودیان متخصص ارتودنسی درتهران

 10. یاسین گفت:

  سلام و وقت بخیر ببخشید آیا جای دندان کشیده شده در ارتودنسی پر میشود یا باید عمل دیگه ای انجام بدم واسه این مشکل

  • سلام
   در بعضی موارد این امرامکان پذیر میباشد امابستگی به وضعیت بیمار داردلذا برای مشاوره بهترعکسهای رادیوگرافی خود رابه شماره واتس اپ
   ارسال نمایید.
   باسپاس
   دکتر داوودیان متخصص ارتودنسی درتهران

 11. یوسف گفت:

  سلام خسته نباشید دکتر ببخشید ما پیروزی هستیم نزدیک ترین مطب شما به ما همین شریعتی میشه ولی شما در چه روزهایی مطب شریعتی حضور دارید؟

  • admin گفت:

   سلام دوست عزیز با توجه به اینکه دکتر داودیان ارزش زیادی به بیماران خود قائل است و سعی میکند در بیشتر اوقات به صورت حرفه ای در مطب ارتودنسی خود حضور یابد. ولی شما از صفحه رزرو نوبت اقدام به گرفتن وقت کنید ما تایم دقیقی برایتان مشخص خواهیم کرد.

 12. ابولفضل گفت:

  سلام اقای دکتر ببخشید ما منطقه شرق هستیم میخواستم بدونم دکتر متخصص ارتودنسی در نارمک آشنا سراغ دارید؟

  • سلام
   متاسفانه امکان معرفی همکار از طریق ما وجود ندارد ، میتوانید از طریق فضای مجازی دکتر مورد نظر خود را پیدا کنید.
   با سپاس
   دکتر داودیان
   متخصص ارتودنسی

 13. mina گفت:

  سلام وقت بخیر اقای داودیان به نظر شما متخصص ارتودنسی خانم در تهران چه کسی هستش؟

  • سلام
   متاسفانه امکان معرفی همکار از طریق ما وجود ندارد ، میتوانید از طریق فضای مجازی دکتر مورد نظر خود را پیدا کنید.
   با سپاس
   دکتر داودیان
   متخصص ارتودنسی

 14. حمید علیا گفت:

  سلام دکتر داودیان. معروف ترین دکتر متخصص ارتودنسی در تهران کیست؟ خوب میدونم که شما بانک اطلاعات متخصصان ارتودنس را درست کرده اید. می بخشید این سوال را می پرسم‌ آخه بهترین دکتر را نزدیک محل سکونتمون می خوام .

  • admin گفت:

   سلام،
   متأسفانه امکان معرفی مستقیم متخصص ارتودنسی از سوی ما وجود ندارد. همانگونه که فرمودید با مراجعه به بانک اطلاعات ارتودنتیست های ایران می توانید به صورت تفکیکی شهر و استان نسبت به جستجوی ارتودنتیست خود اقدام نمائید.
   با سپاس،
   مرکز تخصصی ارتودنسی دکتر مسعود داودیان در تهران

 15. کریم اسدی گفت:

  سلام برای درمان ارتودنسی میشه دندون نکشید ؟ من دکترم گفته دوتا دندون باید بکشم ولی اصلا دوست ندارم بین دندونام خالی باشه و فاصله ایجاد بشه

  • admin گفت:

   سلام

   با توجه به کیس ارتودنسی که در انها نامرتبی دندان شدید است گاهی اوقات نیاز به کشیدن دندان هست که فاصله هایی که در این مورد ایجاد میشود به راحتی قابل رفع هستند، پیشنهاد میکنم ویدیوی ارتودنسی با کشیدن دندان را مشاهده کنید.

   اگر می خواهید مشاوره تخصصی تری دریافت کنید با ارسال عکس های دندان های خود در تلگرام با ما ارتباط برقرار کنید.

 16. باران سوگولی گفت:

  سلام دکتر داودیان. متخصص ارتودنسی خوب و ارزان در تهران سراغ دارید؟

  • admin گفت:

   سلام،
   متأسفانه امکان معرفی متخصص ارتودنسی از سوی ما وجود ندارد با این حال شما می توانید با مراجعه به بانک اطلاعاتی ارتودنتیست های ایران نسبت به یافتن متخصص ارتودنسی نزدیک محل سکونت خود اقدام کنید.

 17. راضیه رددام گفت:

  سلام دکتر داودیان، مزایا و معایب استریپ دندانها برای ارتودنسی را لطفا توضیح دهید. متخصص ارتودنسی من گفته میخواد برای جادادن دندانهام باید دندانهام را بتراشه. آیا ضرر نداره؟

  • admin گفت:

   سلام،
   به منظور ردیف کردن دندانهای کج و نامرتب در ارتودنسی سه روش وجود دارد: ۱. افزایش محیط قوس دندانی با هدف جا دادن همه دندانها ۲. کشیدن دندان ۳. کاهش عرض برخی دندانها با استریپ کردن. چنانچه متخصص ارتودنسی بنا به شرایط اختصاصی دندانی فکی بیمار گزینه سوم را برگزیند جای نگرانی وجود ندارد البته به شرط آنکه این عمل به صورت تدریجی طی چند مرحله صورت گیرد تا دندانها را مستعد پوسیدگی نکرده و امکان رمینرالیزسیون مجدد سطح مینا را فراهم کند.
   با سپاس،
   دکتر مسعود داودیان،
   متخصص ارتودنسی و درمان ناهنجاری های فک

 18. آیدا شرفی گفت:

  با سلام و عرض ادب دکتر داوودیان. من در سن 20 سالگي ارتودنسي ديمون را نزد متخصص ارتودنسي انجام دادم و الان 3 سال طول کشيده و با وجود اينکه مشکل دندانم خفيف بوده هنوز ان نتيجه مطلوب بدست نيامده و درمان خيلي طولاني شده پس چگونه سيستم ديمون سريع حرکت ميکند؟و دليل طولاني شدن چيست؟

  • admin گفت:

   سلام،
   سیستم ارتودنسی دیمون تنها یک ابزار بوده و الزاما سبب کاهش مدت درمان ارتودنسی نمی شود. به طور معمول این روش ارتودنسی در بیمارانی که طرح درمان بدون کشیدن دندان برای آنها از سوی ارتودنتیست انتخاب شده است ممکن است تا چند ماه ردیف شدن اولیه دندانها را تسریع کند.
   با سپاس

 19. فاطمه گفت:

  سلام دکتر خوب هستین؟من ارتودنسی کردم کش بعضی از براکت هام دراومده و یکی از براکت هام لق شده میخوام برای ترمیم برم دکتر هزینه اش چقدر میشه؟

  • drdavoudian_orthodontist گفت:

   سلام
   این مورد نیاز به بررسی دقیق‌تر توسط متخصص دندانپزشک به صورت حضوری دارد.
   جهت مشاوره مستقیم با متخصصین دندانپزشکی کلینیک دکتر داودیان و دریافت نوبت حضوری از لینک زیر استفاده کنید.
   https://wa.link/simadent

 20. Fateme گفت:

  سلام وقت بخیر. من 4 سال هست که ارتودنسی کردم و مشکلم خیلی ساده بود، فقط دندان های دوتای وسط یکم سمت چپ بودن. هنوز تموم نشده درمانم با اینک دوتا دندون کشیدم
  و الان دچار مشکل شدم طوریک دندون های اسیاب من درست رو هم قرار نمیگیرن و فشار وارد میشه و این موضوع زده به فکم و فکو شقیقم و گوشم به شدت درد میگیره.
  همه ی اینهارو به دکترم میگم باز ایشون میگن متوجه نمیشن چرا
  کلافه شدم و متوجه میشم ارتودنسیم اشتباه پیش رفته
  چکار کنم آقای دکتر؟

  • drdavoudian_orthodontist گفت:

   سلام
   این مورد نیاز به بررسی دقیق‌تر توسط متخصص دندانپزشک به صورت حضوری دارد.
   جهت مشاوره مستقیم با متخصصین دندانپزشکی کلینیک دکتر داودیان و دریافت نوبت حضوری از لینک زیر استفاده کنید.
   https://wa.link/simadent

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.