اقدامات بعد از ارتودنسی

ما روش‌های زیادی برای منظم کردن دندان‌ها و تراز فک‌ها داریم که هزینه درمان هر کدام از آن‌ها متفاوت است. برای اطلاع از هزینه دقیق انواع روش‌های ارتودنسی، جدول هزینه ارتودنسی در همین صفحه را مشاهده کنید.


متوسط هزینه درمان ارتودنسی دندان در سال 1403 چقدر است؟

شما در این صفحه با آخرین تعرفه، قیمت و هزینه ارتودنسی دندان در کلینیک تخصصی ارتودنسی دکتر داودیان در سال 1403 آشنا خواهید شد و با نحوه محاسبه و عوامل تاثیرگذار روی هزینه‌ها آشنا می‌شوید.

هزینه درمان ارتودنسی دندان دکتر داوودیان

هزینه ارتودنسی با توجه به فاکتورهای نوع و شدت ناهنجاری دندان و … بازه قیمتی گسترده‌ای را شامل می‌شود.

نقل‌قول دکتر داودیان متخصص ارتودنسی درباره هزینه‌های ارتودنسی

جدول کامل قیمت ارتودنسی

در جدول زیر لیست تمام درمان‌هایی که در مطب دکتر مسعود داوودیان انجام می‌شود (به همراه قیمت) درج شده است. ابتدا جدول را مشاهده کنید و سپس توضیحات بعد از جدول که درباره هزینه انواع درمان‌ها و دستگاه‌ها است را مطالعه بفرمایید. اگر هر کدام از موارد داخل جدول را متوجه نشده‌اید حتما توضیحات زیر آن را بخوانید.

آپدیت تیرماه

تمامی هزینه‌ها در سه شعبه یکسان هستند

نوع درمان / نام دستگاههزینه ارتودنسی در سال 1403(تومان)
ارتودنسی ثابت دو فک بدون کشیدن دندان75,۰۰۰,۰۰۰
ارتودنسی ثابت دو فک با کشیدن دندان80,۰۰۰,۰۰۰
ارتوسرجری (ارتودنسی جهت جراحی فک)85,۰۰۰,۰۰۰
ارتودنسی دیمون (به ازای هرفک اضافه می شود)20,۰۰۰,۰۰۰
ارتودنسی شبه دیمون (به ازای هرفک اضافه می شود)10,0۰۰,۰۰۰
ارتودنسی سرامیکی (یک فک)20,۰۰۰,۰۰۰
ارتودنسی سرامیکی (دو فک)30,۰۰۰,۰۰۰
ارتودنسی متحرک دو فک40,۰۰۰,۰۰۰
ارتودنسی نامرئی (براساس پیچیدگی درمان)90,۰۰۰,۰۰۰ – 130,۰۰۰,۰۰۰
فیس ماسک40,۰۰۰,۰۰۰
دستگاه فانکشنال40,۰۰۰,۰۰۰
هدگیر20,۰۰۰,۰۰۰
فیکس ریتینر هر فک5,0۰۰,۰۰۰
تعویض پلاک متحرک هر فک5,0۰۰,۰۰۰
تعویض پلاک شکسته فانکشنال6,0۰۰,۰۰۰
چسباندن مجدد براکت شکسته معمولی۵۰۰,۰۰۰
چسباندن مجدد براکت شکسته دیمون1,0۰۰,۰۰۰
چسباندن مجدد براکت شکسته سرامیکی1,0۰۰,۰۰۰
ترمیم فیکس ریتینر(هر ناحیه)۵۰۰,۰۰۰
ریتینر ثابت خلفی (هر ناحیه)1,0۰۰,۰۰۰
تسریع ارتودنسی با لیزر(هرجلسه)2,0۰۰,۰۰۰
ارتودنسی4×2 دو فک40,۰۰۰,۰۰۰
تعویض نک پد2,5۰۰,۰۰۰
تعویض فیس بو2,5۰۰,۰۰۰
تنظیم لبه دندان (به ازای هر فک)1,۰۰۰,۰۰۰
دستگاه هایریکس20,۰۰۰,۰۰۰
هوک جراحی+قالبگیری استیج5,۰۰۰,۰۰۰
مینی اسکرو معمولی5,۰۰۰,۰۰۰
مینی اسکرو زایگوماتیک1۰,۰۰۰,۰۰۰
هزینه براکت شکسته و ریتینر جداگانه است. لطفا دقت فرمایید که امکان برآورد هزینه از طریق واتس‌اپ و دایرکت وجود ندارد و برای اطلاع از هزینه دقیق و طول درمان معاینه حضوری با به همراه داشتن رادیوگرافی و فتوگرافی مربوطه ضروری است.

چرا هزینه درمان نزد یک متخصص ارتودنسی بالا است؟

چرا نسبت به سایر دندانپزشکان و متخصصان دندانپزشکی، هزینه‌ها در مطب یک متخصص ارتودنسی بیشتر است؟ و اصولا متخصص ارتودنسی به چه کسی گفته می‌شود؟

شرایط پرداخت اقساطی و گارانتی ارتودنسی

پرداخت اقساطی در کلینیک تخصصصی دکتر داودیان به صورت زیر است:

مبلغ پیش‌پرداختشرایط اقساط
یک‌سوماقساط 6 تا 8 ماهه

گارانتی ارتودنسی عبارتی است که وجود خارجی نداشته و بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد، ولی شما باید قبل مراجعه به ارتودنتیست، جستجوهای لازم را انجام داده باشید و با دیدن نظرات بیماران قبلی و سایر موارد، به این اطمینان رسیده باشید که بهترین متخصص را انتخاب کرده‌اید و بقیه کار را به ارتودنتیست خود بسپارید. ما وظیفه خود می‌دانیم که بهترین درمان به همراه بیشترین درجه کیفیت و ماندگاری را به مراجعان خود ارائه دهیم.

دریافت نوبت

 • مثال: 09120001234

بهترین متخصص ارتودنسی دکتر داوودیان

چرا دکتر داودیان انتخاب مناسبی برای درمان ارتودنسی است؟

دکتر داودیان بیشتر از 12 سال سابقه درمان ارتودنسی و دندانپزشکی دارند. ایشان علاوه بر اینکه تمام درمان‌های ارتودنسی را با درصد موفقیت بالا انجام می‌دهند(حتما بخش نظرات بیماران را مشاهده فرمایید)، هزینه‌های مناسب و معقولی برای انواع درمان‌های ارتودنسی دارند.

یکی از موارد مهم در بهینه‌سازی هزینه ارتودنسی، انجام درمان نزد متخصص ارتودنسی است که سبب کاهش احتمال نیاز به ارتودنسی مجدد می‌شود.

نقل‌قول دکتر داودیان در مورد ارتباط هزینه ارتودنسی و نیاز به ارتودنسی مجدد

نکاتی بسیار مهم درباره ارتودنسی ارزان

 امروزه یکی از اساسی‌ترین نیازهای بسیاری از افراد با مشکلات دهان و دندان، ارتودنسی است و  یکی از بهترین روش‌هایی است که می توانید با استفاده از آن دندان هایی زیباتر داشته باشید. بدون شک اگر شما هم با ارتودنسی دندان آشنایی داشته باشید، می دانید که این کار می تواند هزینه ارتودنسی زیادی را برای شما به همراه داشته باشد.

قیمت ارتودنسی کمی بالا است و ممکن است شما هم به دنبال مرکزی برای ارتودنسی ارزان قیمت باشید. برای این کار باید به یک نکته بسیار مهم و اساسی دقت داشته باشید که پایین بودن قیمت ارتودنسی را در هر کلینیکی قبول نکنید. در واقع امروزه برخی از کلینیک‌ها از تجهیزات بی‌کیفیت برای ارتودنسی استفاده می‌کنند و ممکن است این کار باعث شود تا دندان های شما به شکل دلخواه و مد نظرتان در نیایند و یا اینکه برخی از مشکلات دیگر برای شما پیش بیاید.

بنابراین قبل از آن که به دنبال ارتودنسی ارزان باشید باید ابتدا به دنبال کیفیت کار باشید چرا که ارتودنسی عملی است که مدت زمان زیادی طول می کشد و به همین دلیل شما هم مانند تمامی افراد انتظار دارید که بعد از یک مدت زمان طولانی به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کنید.

ارتودنسی رایگان در چه مراکزی انجام می‌شود؟

وقتی صحبت از ارتودنسی رایگان می‏شود، منظور مشاوره رایگان است. در واقع مرکزی وجود ندارد که بتوانید از خدمات ارتودنسی به صورت رایگان استفاده نمایید. زمانی که اقدام به انجام ارتودنسی می‎کنید، در ابتدا باید شرایط دندان و فک مورد بررسی قرار گیرد. این مرحله از درمان معمولا در طی یک جلسه و به صورت رایگان انجام خواهد شد. در طی آن پزشک از روند درمان و طول مدت آن با شما صحبت خواهد کرد.

همچنین گاهی اوقات لازم است تا برخی از دندان‎های سالم کشیده شوند که در اولین جلسه از درمان، توضیح کاملی در مورد آن داده خواهد شد. در مرحله بعد قطعا، در مورد پرداخت هزینه ارتودنسی با شما صحبت می‎کنند.

در بیشتر موارد، کل هزینه ارتودنسی به صورت یکجا از بیمار دریافت نخواهد شد.  معمولا مقداری از آن که حدود نصف کل مبلغ است به صورت پیش پرداخت از فرد مطالبه می‎شود. الباقی مبلغ در طی اقساط پرداخت خواهد شد. این امر کاملا بستگی به توافق پزشک و متقاضی دارد.

آیا هزینه ارتودنسی تحت پوشش خدمات بیمه تکمیلی است؟

اگر در پی آن هستید تا با استفاده از بیمه تکمیلی، از ارتودنسی رایگان بهره‌مند شوید، باید بدانید که گاهی اوقات هزینه‎ای که بیمه تکمیلی برای خدمات دندانپزشکی ارائه می‎کند، کفاف درمان‎های ساده آن را نیز نمی‌کند. به طور کلی به دنبال ارتودنسی رایگان نباشید. مطلوب‎ترین حالت برای انجام آن این است که شرایط پرداختی آسان‌تری برای شما مهیا شود. شاید از خود بپرسید چرا برای ارتودنسی بیمه در نظر گرفته نمی‎شود؟

پاسخ چندان پیچیده‎ایی ندارد، مسئولین زحمتکش و دلسوز مردم، از آن به عنوان یک درمان زیبایی یاد می‎کنند، به همین دلیل زیر بار تعهدات آن نمی‎روند. این در حالی است که ناهنجاری در دندان، باعث بروز عوارض جدی خواهد شد. در مرحله اول،  فشردگی دندان‎ها حفظ بهداشت دندان را مختل خواهد کرد، این امر به راحتی باعث پوسیدگی دندان و التهاب لثه‎ها می‎شود. در مرحله بعد زمانی که دندان‎ها به درستی بر روی هم قرار نمی‎گیرند، جویدن غذا با مشکل روبرو می‎شود، در نتیجه فرد به مرور زمان با ناراحتی‎های دستگاه گوارش مواجه می‎شود.

ارتودنسی سرامیکی چیست و چه مزایا و معایبی دارد

حداقل هزینه ارتودنسی با کیفیت در کلینیک دکتر داودیان

اگر شما هم جز افرادی هستید که به دنبال یک کلینیک دندانپزشکی مناسب برای ارتودنسی ارزان هستید می توانید به کلینیک تخصصی ما مراجعه کنید که یکی از بهترین کلینیک ها در این زمینه است. ارتودنسی ارزان و با کیفیت بسیار بالا توسط متخصصان فوق العاده کلینیک ما انجام می شود. علاوه بر این شما می توانید با مراجعه به وب‌سایت ما اطلاعات زیادی را نیز درباره ارتودنسی ارزان بدست بیاورید.

ما در کلینیک تخصصی خود تلاش کرده ایم که شرایطی مناسب را برای شما فراهم کنیم تا بتوانید به بهترین شکل ممکن و با مناسب‌ترین قیمت اقدام به ارتودنسی دندان های خود کنید. برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر درباره شرایط انجام ارتودنسی ارزان توسط متخصصین کلینیک ما می‌توانید با شماره تماسی که در وب سایت قرار داده شده است تماس بگیرید تا از مشاوره های تخصصی ما نیز بهره مند شوید.

آیا بیمه تامین اجتماعی هزینه ارتودنسی را پرداخت می کند؟

ارتودنسی با بیمه تامین اجتماعی را فراموش کنید. بیمه ‎های پایه هزینه ‎ای جهت درمان ارتودنسی در اختیار بیمه ‎شدگان خود قرار نخواهند داد. از نظر تامین اجتماعی ارتودنسی درمان زیبایی بوده و هزینه‎های آن متوجه شخص خواهد شد. در حالی که نامرتبی دندان، باعث بروز ناراحتی‎های بسیاری خواهد شد که در کنار آن فرد از مزیت زیبایی درمان نیز بهره‎مند می‎شود. برای مثال فشردگی دندان، سبب می‎شود تا ذرات غذا در قسمت‎های مختلف دهان به دام بیافتند، این امر پوسیدگی و التهاب لثه را منجر خواهد شد. از سویی دیگر ترمیم و بازسازی آنها با مشکلات زیادی همراه خواهد بود.

برخی از این افراد به دلیل مشکلاتی که در ناحیه فک دارند، دچار عارضه ‎ای به نام دندان قروچه می‎شوند. در این حالت هنگام خواب شبانه، دندان‎ها با فشار زیادی بهم ساییده خواهند شد. از سویی دیگر جفت نشدن دندان‎ها سبب می‎شود تا جویدن غذا با مشکل مواجه شود، این امر در طولانی مدت منجر به ناراحتی‎های گوارشی خواهد شد. هر دندان وظیفه خاصی دارد، وجود ناهنجاری در آنها باعث ایجاد اختلال در عملکرد آنها خواهد شد.

موارد ذکر شده از رایج‎ترین مشکلاتی است که ناهنجاری دندان منجر به بروز آن می‎شود. ولی با این حال بیمه‎ های پایه حاضر نمی‎شوند، بیمه شدگان خود را تحت حمایت قرار دهند.


تعرفه ارتودنسی ثابت با و بدون کشیدن دندان

ارتودنسی ثابت به استفاده از دستگاه‌هایی گفته می‌شود که در ابتدای درمان توسط متخصص ارتودنسی به دندان‌ها متصل می‌شوند و تا آخر درمان برداشته نمی‌شوند. ما تعداد زیادی دستگاه ثابت ارتودنسی داریم که سیستم لینگوال، براکت دیمون، براکت سرامیکی و فلزی تعدادی از این دستگاه‌ها هستند. اغلب بیمارانی که ارتودنسی ثابت انجام می‌دهند دچار ازدحام دندان یا به اصطلاح کراودینگ هستند.

شلوغ بودن دندان‌ها و نبود فضا می‌تواند طول درمان را افزایش دهد. زیرا دندان‌ها فضای کافی برای جابجایی و صاف شدن ندارند. متخصص ارتودنسی در چنین مواردی اقدام به کشیدن یک یا چند دندان می‌کند. هزینه ارتودنسی هر دو فک بدون کشیدن دندان 55 و با کشیدن دندان 60 میلیون تومان است. بهتر است پیش از هر اقدامی به طور دقیق با ارتودنسی ثابت و مهمترین نکات این روش ارتودنسی آشنا شوید و سپس تصمیم به شروع درمان خود کنید.

اینفوگرافی لزوم کشیدن دندان در ارتودنسی و تاثیر آن بر هزینه ارتودنسی دندان

قیمت ارتودنسی با جراحی فک

برخی افراد به جز نامنظمی دندانی با عدم تراز و انحراف فک روبرو هستند اگر ناهنجاری فکی در این افراد شدید باشد برای اصلاح وضعیت، در کنار ارتودنسی باید عمل جراحی فک نیز انجام داده شود. به عنوان اوربایت و آندربایت دو نمونه ناهنجاری فکی هستند که اولی یعنی جلوزدگی فک بالا و دومی نیز به معنی جلوزدگی فک پایین است.

هزینه جراحی فک در این بیماران به هزینه ارتودنسی دندان اضافه خواهد شد. به جراحی فک در کنار ارتودنسی دندان ارتوسرجری یا جراحی ارتوگناتیک هم گفته می‌شود. هزینه این درمان، نزد دکتر داودیان حدوداً 65 میلیون تومان است.

آیا ارتودنسی یک فک قابل انجام است؟

به صورت کلی ارتودنسی برای یک فک ار نظر متخصصان توصیه نمی‌شود برای اینکه شما از هزینه کامل ارتودنسی برای دندان های خود باخبر باشید می‌توانید یک جلسه معالجه اولیه با دکتر داودیان داشته باشید.

هزینه ارتودنسی فک بالا یا پایین

کاربران عزیز همانطور که در قسمت بالا خدمت شما عرض کردیم ارتودنسی تک فک از نظر علمی کار صحیحی نبوده و ارتودنتیست‌ها آن را توصیه نمی‌کنند که در صفحه خود در این رابطه به طور کامل صحبت کردیم.

اینفوگرافیک جراحی فک و تاثیر آن در هزینه ارتودنسی دندان در سال 1403

هزینه ارتودنسی سرامیکی

ارتودنسی سرامیکی به استفاده از براکت های شفاف به جای براکت های فلزی گفته می شود. به دلیل نامرئی بودن یا کمتر قابل توجه بودن این روش درمانی، ارتودنسی سرامیکی را می توان یکی از روش های ارتودنسی نامرئی به شمار آورد. هزینه ارتودنسی دندان با کمک براکت های سرامیکی 20 میلیون تومان به ازای هر فک اضافه می‌گردد.

drdavoudian bracecompare min

قیمت ارتودنسی دیمون در سال 1403

ارتودنسی دیمون یکی از بهترین روش های منظم کردن دندان ها است. در این روش به جای براکت معمولی از براکت اسلایدی خاصی برای صاف کردن دندان ها استفاده می‌شود، براکت دیمون نوعی سیستم سلف لایتنینگ است. ارتودنسی با این روش شاید کمی هزینه بیشتری داشته باشد اما نیازمند تنظیمات و طول دوره درمان کمتری است.

متاسفانه با وجود کارایی بالای این روش، از لحاظ لابراتواری اجرای سیستم دیمون در ایران با مشکلات زیادی همراه است. هزینه ارتودنسی دیمون به ازای هر فک، 20 میلیون تومان اضافه می‌گردد.

 

هزینه ارتودنسی دیمون با براکت شفاف و فلزی

هزینه ارتودنسی متحرک

برای درمان آن دسته از افرادی که به صورت جزئی تا متوسط با نامنظمی دندانی روبرو هستند، اغلب ارتودنسی متحرک با الاینرهای شفاف یا همان پلاک های ارتودنسی استفاده می شود. همچنین برای هدایت رشد استخوان فک نیز نوع خاصی دستگاه متحرک در ارتودنسی کودکان کاربرد دارند. هزینه درمان ارتودنسی دندان با کمک دستگاه های متحرک در ایران 40 میلیون تومان، به ازای هر دو فک است.

drdavoudian invisiline ortodon min

هزینه ارتودنسی نامرئی

زمانی که صحبت از ارتودنسی نامرئی می شود منظور معمولا 3 نوع ارتودنسی سرامیکی، متحرک شفاف و لینگوال است. بنابراین قیمت ارتودنسی نامرئی برای هر کدام از این روش ها متفاوت و مطابق چیزی است که در جدول هزینه ها درج شده است.

هزینه ارتودنسی نامرئی بسته به میزان پیچیدگی و طول درمان 90 تا 130 میلیون می‌شود و این نکته را مدنظر داشته باشید که برخلاف تصور عموم طول درمان این نوع ارتودنسی کمتر از درمان ارتودنسی ثابت نیست و از خدمات لابراتوارهای داخلی استفاده می‌شود.

هزینه ارتودنسی نامرئی سرامیکی-لینگوال-الاینر شفاف

هزینه ارتودنسی فانکشنال

دستگاه هایی فانکشنال تعدادی دستگاه ثابت و متحرک هستند که گروه خاصی از ناهنجاری‌ها یا مال اکلوژن‌ها را برطرف می‌کنند. دستگاه‌های ارتودنسی فانکشنال نه تنها به منظم شدن دندان ها کمک می‌کنند که مشکلات مرتبط با کام را نیز برطرف می‌نمایند. هزینه ارتودنسی فانکشنال به طور میانگین 40 میلیون تومان است.

 

قیمت ارتودنسی فانکشنال و هدایت رشد فک

هزینه شکستن براکت ارتودنسی

شکستن براکت ارتودنسی از مشکلاتی است که می‌تواند به علل مختلف از جمله عدم توجه به توصیه های پزشک، برخورد اجسام سخت، تماس دندان‌ها با جسم سخت و … ایجاد گردد. این مشکل می‌تواند در صورت بروز ، روند درمان را مختل کند و لازم است برای حل این مشکل، به دندان پزشک متخصص مربوطه مراجعه شود. مبلغ چسباندن مجدد براکت شکسته در مطب دکتر داودیان بسته به نوع براکت، بین 500 هزار تا یک میلیون تومان است.

عوارض ناشی از سوء درمان ارتودنسی

شکستن براکت‌های ارتودنسی است که می‌تواند ناشی از فشار بیش از حد، تماس و یا ضربات شدید ایجاد گردد. اما به طور کلی در صورت وقوع این مشکل، اگر حادثه‌ای برای دندان‌ها رخ ندهد، نیازی به نگرانی وجود ندارد و شما می‌توانید با مراجعه به مطب متخصص ارتودنسی خود، از ایشان برای اعمال مجدد ارتودنسی و تنظیم صحیح آن کمک بخواهید.

اگر دچار شکستگی براکت‌های ارتودنسی شده‌اید، لازم است کمی محتاطانه رفتار کرده و از تماس و فشار بر براکت ها تا تنظیم مجدد آن‌ها جلوگیری نمایید.

هزینه شکستن براکت در ارتودنسی با توجه به وضعیت شکستن براکت ارتودنسی می‌تواند متفاوت باشد. در برخی موارد اگر براکت‌ آسیب زیادی ندیده باشد، می توان آن را دوباره استفاده کرده و تعمیر نمود. در این صورت لازم است اجزای ارتودنسی را همراه خود به متخصص دندانپزشک برده و درخواست بررسی آن را نمایید که می‌تواند هزینه کمتری داشته باشد.

همچنین در مورد هزینه شکستن براکت ارتودنسی باید گفت در برخی موارد، متخصصین ارتودنسی هزینه‌ای برای شکستن ارتودنسی در همان ابتدای درمان از شما اخذ می‌کنند که در این صورت، در مراجعات بعدی که این حادثه برای شما رخ داده است، هزینه شکستن براکت ارتودنسی دریافت نمی‌گردد.

در واقع با توجه به شدت و نوع شکستگی براکت و مشکل به وجود آمده، مسئله مهمی که می‌تواند بر هزینه جدا شدن براکت ارتودنسی اثرگذار باشد، بازگرداندن آن به وضعیت اولیه است که دندانپزشک برای اصلاح مشکل به وجود آمده، هزینه‌ای دریافت می‌کند. همچنین فاکتور دیگر می تواند نوع براکتی باشد که برای درمان ارتودنسی از آن استفاده شده است.

حداقل هزینه ارتودنسی

لازم به ذکر است که متناسب با نوع ناهنجاری‌ها و شدت نامرتبی دندان‌ها، همچنین ارتودنسی ثابت و یا ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و هم چنین هزینه ارتودنسی فک بالا و پایین متفاوت خواهد بود. اما شما مراجعه کننده گرامی می توانید برای اطلاع از حداقل هزینه ارتودنسی با مشاوران ما در تماس باشید.

 


هزینه ارتودنسی سریع

برخی نیز به دنبال ارتودنسی سریع می باشند که لازم به ذکر است سرعت درمان ارتودنسی به نوع ناهنجاری‌ها بستگی دارد و نمی‌توان هزینه ارتودنسی سریع را به طور مشخص تعیین نمود. دقت داشته باشید که متاسفانه تبلیغات غلطی در این خصوص انجام گرفته است.

پس به این مطالب توجه نکنید و برای انجام ارتودنسی حتما به پزشک متخصص ارتودنسی مراجعه کنید چرا که اگر به دلیل عدم مراجعه به پزشک متخصص نیار به ارتودنسی مجدد داشته باشید ، انجام ارتودنسی مجدد ریسک‌های خود را می‌طلبد. و ممکن است صدمات جبران‌ناپذیری به شما وارد شود.


هزینه سایر دستگاه‌های بکار رفته در درمان‌های ارتودنسی

فیس ماسک

فیس ماسک نوعی دستگاه متحرک ارتودنسی و خارج دهانی است. از این دستگاه برای بهبود و اصلاح مشکلات فکی در کودکان 8 تا 14 ساله استفاده می‌شود. یکی از کارهای این دستگاه کمک به رفع جلوزدگی فکی است. تعرفه ارتودنسی با این دستگاه 40 میلیون تومان است.

 

قیمت فیس ماسک برای درمان آندربایت

هزینه دستگاه هایرکس

هایرکس یکی از رایج‌ترین دستگاه‌های ارتودنسی کودکان است. از این وسیله برای وسیع کردن سقف دهان در کودکانی استفاده می شود که فک کوچکی دارند و ممکن است در آینده با مشکل فکی و ازدحام دندان‌ها مواجه شوند. هزینه درمان با این وسیله 20 میلیون تومان است.

هزینه دستگاه هایرکس و وسیع کردن فک

مینی اسکرو

مینی‌اسکروها پیچ های کوچک فلزی هستند که از طریق لثه در داخل استخوان کاشته می‌شوند تا به دندان‌ها در جهت‌های خاص نیرو وارد کنند و باعث تغییر موقعیت و حرکت دندان‌ها شوند، از این اسکروها برای کمک به درمان اکستروژن یا بیرون زدگی دندان استفاده می شود. به ازای هر مینی اسکرو 5 تا 10 میلیون تومان به هزینه درمان اضافه می گردد.

عبارات میکرو اسکرو، مینی‌ایمپلنت و TAD توسط بعضی افراد به جای مینی‌اسکرو به کار می‌رود. منبع : BOS

 

هزینه مینی‌اسکرو یا پیچ کوچک فلزی

عوامل تاثیرگذار در هزینه ارتودنسی

تعیین قیمت درمان ارتودنسی همانند دیگر درمان‌های پزشکی برای هر کیس متفاوت است. موارد تأثیرگذار بر هزینه‌های این درمان به شرح ذیل می‌باشد:

 • نوع درمان ارتودنسی

 • طول درمان ارتودنسی

 • میزان ناهنجاری

 • نیاز به درمان جانبی

 • متخصص ارتودنسی یا دندانپزشک عمومی

 • مطب یا درمانگاه

 • بیمه ارتودنسی

 • انتظارات بیمار از ارتودنسی


۱. نوع درمان ارتودنسی

 1. ارتودنسی متحرک در مقابل ارتودنسی ثابت دارای تعرفه کم‌تری است. ارتودنسی دیمون، ارتودنسی نامرئی، ارتودنسی شفاف با براکت‌های همرنگ مینای دندان و ارتودنسی لینگوال در مقایسه با ارتودنسی به وسیله براکت‌های فلزی هزینه بالاتری دارند.
 2. هزینه ارتودنسی نامرئی به دلیل پیچیدگی، هزینه‌های لابراتور، تعداد پلاک‌ها، تکنولوژی پیشرفته و طول درمان، در مقایسه با سایر روش‌های ارتودنسی بالاتر است.
 3. مبلغ ارتودنسی لینگوال نیز به دلیل مخفی بودن براکت‌ها در حین درمان که زیبایی ظاهر بیمار حفظ می‌شود به علت ساخت سفارشی براکت‌ها در لابراتور، بیشتر خواهد شد.
تاثیر نوع درمان بر هزینه ارتودنسی

دستگاههای ارتودنسی خاصی نظیر براکت‌های سرامیکی ، ارتودنسی دیمون ، ارتودنسی لینگوال، اینویزیلاین و … به هزینه درمان خواهند افزود.


۲. طول درمان ارتودنسی

اگر میزان ناهنجاری دندان زیاد باشد و طول دوره درمان در ارتودنسی متحرک افزایش یابد هزینه ارتودنسی در درمان ارتودنسی متحرک افزایش خواهد یافت.


3. میزان ناهنجاری در فک و دندان‌ها

بدیهی است با افزایش شدت ناهنجاری، هزینه ارتودنسی نیز افزایش خواهد یافت. به عنوان مثال ارتودنسی دندان‌ها همراه مداخله درمانی برای ناهنجاری فکی تعرفه بالاتری نسبت به ردیف کردن دندان‌ها دارد.

 

تاثیر میزان ناهنجاری فک و دندان بر هزینه

4. نیاز به درمان‌های جانبی

جراحی فک در کنار ارتودنسی برای تسریع در روند درمان ارتودنسی دارای هزینه درمان بالاتری است.


5. متخصص ارتودنسی یا دندانپزشک عمومی

درمان ارتودنسی نزد متخصص ارتودنسی در تهران قیمت بالاتری دارد. متأسفانه در حال حاضر تعداد زیادی از دندانپزشکان عمومی بدون تخصص آکادمیک، اقدام به درمان ارتودنسی ثابت برای بیماران خود می‌کنند. درمان‌هایی که بعضا خسارت‌های غیر قابل جبرانی برای فک و دندان‌های بیماران به همراه دارد.

drdavoudian ortodontist dentist min

متخصص ارتودنسی با تجربه و دارای بورد تخصصی دارای هزینه ارتودنسی بالاتری نسبت به سایر پزشکان است.


6. مطب یا درمانگاه

درمان ارتودنسی در مطب خصوصی نسبت به درمانگاه دندان پزشکی تعرفه بیشتری دارد، زیرا در مطب، متخصص ارتودنسی از فرصت بیشتری برای درمان بیماران خود برخوردار است.


7. بیمه ارتودنسی

متأسفانه هنوز بیمه تأمین اجتماعی در ایران درمان های ارتودنسی و هزینه ارتودنسی را پوشش نمی‌دهد. با این حال برخی ارگان ها نظیر بانک‌ها، نیروهای مسلح و ادارات معینی برای کارکنان خود اقدام به ارائه بیمه در قالب مراجعه به مراکز تخصصی خاصی می‌کنند و بخشی از مبلغی که برای قیمت ارتودنسی میبایست پرداخت کند را متقبل می‌شوند.


8. ترجیح و انتظارات بیمار در هزینه ارتودنسی

ممکن است بیماری متقاضی مرتب‌سازی دندان ‌باشد اما متقاضی دیگری، ارتودنسی دندان را برای تغییر فرم صورت بخواهد بنابراین قیمت ارتودنسی این دو بیمار با هم متفاوت است و در مورد فرد دوم هزینه ارتودنسی بیشتر است.


تعرفه ارتودنسی دکتر داودیان

ویزیت جلسه اول در مطب دکترداودیان به صورت رایگان نمی باشد. اما پرداخت هزینه درمان به صورت اقساطی در قالب پیش پرداخت اولیه (یک سوم مبلغ درمان) و اقساط ماهیانه می باشد.

برای بیمارانی که درمان چند مرحله ای دارند برای فازهای بعدی، ۱۰ درصد تخفیف تعرفه در نظر گرفته می شود. (منظور بیمارانی که نیاز به ارتودنسی متحرک و ثابت به همراه هم دارند و یا نیاز به جراحی فک و پس از ان ارتودنسی دارند.)، شما می توانید قسط های ماهیانه را در مطب (به صورت نقدی یا دستگاه خودپرداز) و یا در منزل خود از طریق پنل پرداخت آنلاین بپردازید.


بایدهای در حین درمان و پس از آن

در طول درمان باید تمامی دستورات و مراقبت‌های لازم که از سمت ارتودنتیست و تیم دندانپزشکی به شما اعلام می‌شود را رعایت فرمایید، پس از پایان درمان نیز ملاحظات بهداشتی، تغذیه‌ای و مراجعات مرتب در نتیجه و کیفیت ارتودنسی بسیار تعیین کننده هستند، در کلینیک تخصصی دکتر داودیان تمام بیماران هر 3 ماه یکبار، ویزیت می‌شوند.

سوالاتی که ممکن است برای شما در خصوص قیمت ارتودنسی پیش بیاید:

هزینه ارتودنسی یک دندان کج چقدر است؟

برای مشخص شدن هزینه ارتودنسی عوامل زیادی هستند که بایستی حتما شخص به متخصص ارتودنسی مراجعه کند تا در هزینه تخمین زده شود

هزینه ارتودنسی سریع چقدر است؟

ارتودنسی سریع تنها تبلیغات پوچی است که متاسفانه دیده میشود و با تراش دندان و قرار دادن کامپوزیت بر روی دندان انجام میشود که ابدا توصیه نمی‌شود.

هزینه ارتودنسی دندان، امسال به چه صورت است؟

برای اطلاع از قیمتهای ارتودنسی به جدول مربوطه تعرفه های ارتودنسی سال 1403 مراجعه کنید.

دریافت نوبت

 • مثال: 09120001234

دیدگاه ها

54 پاسخ به “قیمت و هزینه ارتودنسی دندان در سال 1403”

 1. milad1994 گفت:

  سلام دکتر ببخشید قیمت ارتودنسی با جراحی فک دوتا هزینه جداس یا باهم دیگه حساب میشن؟!!!

  • سلام
   ارتودنسی و جراحی فک دو درمان متفاوت هستند که باید با پزشک های جداگانه ویزیت شوید هزینه جراحی فک و ارتودنسی جداگانه میباشند.
   با سپاس
   دکتر داودیان متخصص ارتودنسی در تهرلان

  • admin گفت:

   سلام خدمت شما کاربر عزیز
   عمل جراحی ارتودنسی با عمل جراحی فک دو تا تخصص جدا و زیر نظر متخصصین مربوط به هرکدام انجام می شود و عملا هر کدوم هزنیه های جدا نیز دربر خواهند داشت.
   با سپاس دکتر داودیان متخصص ارتودنسی تهران

 2. عزیزه کامرانی گفت:

  سلام دکتر داودیان خسته نباشید واقعا قیمت های شما عالی هستن مرسیییی من یه پسری دارم 19 سالشه میخوایم ارتودنسی کنیم فقط من داخل سایت نتونستم هزینه ارتودنسی دندان نیش بیرون زده رو پیدا کنم میشه یکم راهنماییم کنید راجب این مورد از پاسخگوییتون هم خیلی ممنونم چند بار سوال پرسیدم خیلی زود جواب دادید مرسی

 3. mohammadrezaee گفت:

  ببخشید دکتر من 40 سالمه و میخوام ارتودنسی فقط سوال من اینه که قیمت ارتودنسی رنگی با معمولی چه فرقی داره؟ ایا مدل جراحیش متفاوته؟

 4. مرضیه برومند گفت:

  قیمت ارتودنسی در اهواز چقدر است؟ سوال من کلی هست جناب دکتر میخوام بدونم قیمت و هزینه ارتودنسی در شهر های مختلف چقدر باهم تفاوت داره

  • admin گفت:

   سلام

   از شما دعوت می کنیم ویدیوی های دکتر در رابطه با هزینه ارتودنسی را ببینید، برای مشاوره دقیق تر می توانید عکس دندان هایتان را به تلگرام ما ارسال نمایید.

   با سپاس

 5. فرید فتح اللهی گفت:

  سلام دکتر داوودیان. خسته نباشید من سربازم میخواستم ببینم با دفترچه بیمه سربازی هم میشه ارتودنسی انجام داد و اگر میشه بیمه چقد از هزینه رو قبول میکنه چون فک و دندانم خیلی به هم ریختس و ناهنجاری هستش ممنون میشم اگه جوابشو بدید با تشکر

  • admin گفت:

   سلام،
   لطفا پرسش خود را همراه عکس هایی از دندانها و صورت تان ترجیحا همراه رادیوگرافی های دندانی،فکی برای ما تلگرام کنید تا در اسرع وقت جهت راهنمایی دقیق تر شما پیرامون تشخیص و طرح درمان مناسب اقدام گردد.

 6. jamal گفت:

  سلام دکتر داوودیان.هزینه براکت رو روی همون قرارداد حساب می کنند؟ یا جداگانه می گیرند؟ توی اولین جلسه ای که می خوان براکت بزارند باید پولش رو بدیم؟من برای ارتودنسی در کلینیک دندانپزشکی جهاد دانشگاهی مشهد تشکیل پرونده دادم (ارتودنسی با جراحی 3900000 تومان) هنوز دندان نکشیدم و براکت هم نذاشتم می تونم قرارداد رو عوض کنم برای ارتودنسی بدون جراحی؟

  • admin گفت:

   سلام،
   ملاحظات مالی مرکز تخصصی ارتودنسی از سوی ما قابل اعمال نظر نمی باشد. توصیه می گردد ابهامات خود را در رابطه با هزینه ارتودنسی و طرح درمان با آن مرکز مطرح کنید.
   با سپاس،
   مطب دکتر مسعود داوودیان،

 7. جمال جلالی گفت:

  سلام دکتر داوودیان.هزینه براکت رو روی همون قرارداد حساب می کنند؟ یا جداگانه می گیرند؟ توی اولین جلسه ای که می خوان براکت بزارند باید پولش رو بدیم؟من برای ارتودنسی در کلینیک دندانپزشکی جهاد دانشگاهی مشهد تشکیل پرونده دادم (ارتودنسی با جراحی 3900000 تومان) هنوز دندان نکشیدم و براکت هم نذاشتم می تونم قرارداد رو عوض کنم برای ارتودنسی بدون جراحی؟

  • admin گفت:

   سلام،
   ملاحظات مالی مرکز تخصصی ارتودنسی از سوی ما قابل اعمال نظر نمی باشد. توصیه می گردد ابهامات خود را در رابطه با هزینه ارتودنسی و طرح درمان با آن مرکز مطرح کنید.
   با سپاس،

 8. آرزو گفت:

  سلام عذر میخوام شرایط اقساط هم دارین؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *