هزینه ارتودنسی

هزینه ارتودنسی در سال ۱۴۰۰ چقدر است

در این صفحه با آخرین تعرفه، قیمت و هزینه ارتودنسی دندان در سال ۱۴۰۰ آشنا خواهید شد. همچنین بعد از مشاهده جدول هزینه ها، می توانید در ادامه با نحوه محاسبه و عوامل تاثیر گذار روی هزینه ها در سال 1400 آشنا شوید.


فهرست موضوعات این صفحه

 1. متوسط هزینه درمان ارتودنسی در سال ۱۴۰۰
 2. جدول کامل هزینه های ارتودنسی
 3. تعرفه ارتودنسی ثابت بدون کشیدن دندان
 4. تعرفه ارتودنسی ثابت با کشیدن دندان
 5. هزینه جراحی فک یا ارتوسرجی
 6. قیمت ارتودنسی سرامیکی
 7. قیمت ارتودنسی دیمون
 8. تعرفه ارتودنسی متحرک
 9. بررسی هزینه ارتودنسی نامرئی
 10. قیمت ارتودنسی فانکشنال
 11. حداقل هزینه درمان با دستگاه های ارتودنسی
 12. قیمت ارتودنسی سریع
 13. بررسی قیمت سایر دستگاه های مورد نیاز در درمان ارتودنسی
 14. بررسی عوامل تاثیر گذار بر روی نرخ درمان ارتودنسی

متوسط هزینه درمان ارتودنسی دندان در سال 1400 چقدر است؟

ما روش های زیادی برای منظم کردن دندان ها و تراز فک ها داریم که هزینه درمان به هر کدام از آن ها متفاوت است.ولی به صورت بازه قیمت، 8 تا 35 میلیون تومان برآورد هزینه ارتودنسی دندان خواهد بود.


جدول کامل قیمت ارتودنسی در سال 1400

در جدول زیر لیست تمام درمان هایی که در مطب دکتر مسعود داوودیان انجام می شود به همراه قیمت آن ها درج شده است. ابتدا جدول را مشاهده کنید و سپس توضیحات بعد از جدول که درباره هزینه انواع درمان ها و دستگاه ها است را مطالعه بفرمایید. اگر هر کدام از موارد داخل جدول را متوجه نشده اید حتما توضیحات زیر آن را بخوانید.

نوع درمان / نام دستگاههزینه ارتودنسی در سال ۱۴۰۰(به تومان)
ارتودنسی ثابت دو فک بدون کشیدن دندان۲۵,۰۰۰,۰۰۰
ارتودنسی ثابت دو فک با کشیدن دندان۲۶,۰۰۰,۰۰۰
ارتوسرجری (ارتودنسی جهت جراحی فک)  ۳۵,۰۰۰,۰۰۰
ارتودنسی دیمون (به ازای هرفک اضافه می شود)۸,۰۰۰,۰۰۰
ارتودنسی سرامیکی (به ازای هر فک اضافه می شود)۸,۰۰۰,۰۰۰
ارتودنسی متحرک دو فک۱۶,۰۰۰,۰۰۰
فیس ماسک۱۵,۰۰۰,۰۰۰
دستگاه فانکشنال۱۵,۰۰۰,۰۰۰
هدگیر۶,۰۰۰,۰۰۰
فیکس ریتینر هر فک۱,۵۰۰,۰۰۰
تعویض پلاک متحرک هر فک۱,۵۰۰,۰۰۰
ریباند براکت معمولی۳۰۰,۰۰۰
ریباند براکت دیمون۴۰۰,۰۰۰
ریباند براکت سرامیکی۵۰۰,۰۰۰
ترمیم فیکس ریتینر(هر ناحیه)۳۰۰,۰۰۰
ریتینر ثابت خلفی (هر ناحیه)۵۰۰,۰۰۰
الکتروسرجری هر دندان۵۰۰,۰۰۰
ارتودنسی4×2 دو فک۱۶,۰۰۰,۰۰۰
تعویض نک پد۵۰۰,۰۰۰
تعویض فیس بو۵۰۰,۰۰۰
تنظیم لبه ی دندان (به ازای هر فک)۲۵۰,۰۰۰
دستگاه هایریکس۷۰۰,۰۰۰
هزینه هوک جراحی+قالبگیری استیج۱,۰۰۰,۰۰۰
مینی اسکرو۲,۰۰۰,۰۰۰

قیمت ارتودنسی ثابت در سال 1400

ارتودنسی ثابت به استفاده از دستگاه هایی گفته می شود که در ابتدای درمان توسط متخصص ارتودنسی به دندان ها متصل می شوند و تا آخر درمان برداشته نمی شوند. ما تعداد زیادی دستگاه ثابت ارتودنسی داریم که سیستم لینگوال، براکت دیمون، براکت سرامیکی و فلزی تعدادی از این دستگاه ها هستند. هزینه ارتودنسی ثابت بر اساس نوع دستگاه یا روش متغییر است اما به طور کلی بین 16 تا 35 میلیون تومان برآورد می شود.


تعرفه ارتودنسی ثابت با و بدون کشیدن دندان

اغلب بیمارانی که ارتودنسی ثابت انجام میدهند دچار ازدحام دندان یا به اصطلاح کراودینگ هستند. شلوغ بودن دندان ها و نبود فضا می تواند طول درمان را افزایش دهد زیرا دندان ها فضای کافی برای جابجایی و صاف شدن ندارند. متخصص ارتودنسی در چنین مواردی اقدام به کشیدن یک یا چند دندان می کند. هزینه ارتودنسی هر دو فک بدون کشیدن دندان 25 و با کشیدن دندان 26 میلیون تومان است.

اینفوگرافی لزوم کشیدن دندان در ارتودنسی و تاثیر آن بر هزینه ارتودنسی دندان

قیمت ارتودنسی با جراحی فک

برخی افراد به جز نامنظمی دندانی با عدم تراز و انحراف فک روبرو هستند اگر ناهنجاری فکی در این افراد شدید باشد برای اصلاح وضعیت، در کنار ارتودنسی باید عمل جراحی فک نیز انجام داده شود. به عنوان اوربایت و آندربایت دو نمونه ناهنجاری فکی هستند که اولی یعنی جلوزدگی فک بالا و دومی نیز به معنی جلوزدگی فک پایین است. هزینه جراحی فک در این بیماران به هزینه ارتودنسی دندان آن ها اضافه خواهد شد. به جراحی فک در کنار ارتودنسی دندان ارتوسرجری یا جراحی ارتوگناتیک هم گفته می شود.

اینفوگرافیک جراحی فک و تاثیر آن در هزینه ارتودنسی دندان در سال 1400

قیمت ارتودنسی سرامیکی

ارتودنسی سرامیکی به استفاده از براکت های شفاف به جای براکت های فلزی گفته می شود. به دلیل نامرئی بودن یا کمتر قابل توجه بودن این روش درمانی، ارتودنسی سرامیکی را می توان یکی از روش های ارتودنسی نامرئی به شمار آورد. هزینه ارتودنسی دندان با کمک براکت های فلزی 8 میلیون تومان به ازای هر فک است


قیمت ارتودنسی دیمون در سال 1400

ارتودنسی دیمون یکی از بهترین روش های منظم کردن دندان ها است. در این روش به جای براکت ها معمولی از براکت ها اسلایدی خاصی برای صاف کردن دندان ها استفاده می شود. ارتودنسی با این روش شاید کمی هزینه بیشتری داشته باشد اما نیازمند تنظمیات و طول دوره درمان کمتری است. متاسفانه با وجود کارایی بالای این روش، از لحاظ لابراتواری اجرای سیستم دیمون در ایران با مشکلات زیادی همراه است. هزینه ارتودنسی دیمون به ازای هر فک 8 میلیون تومان است.


هزینه ارتودنسی متحرک

برای درمان آن دسته از افرادی که به صورت جزئی تا متوسط با نامنظمی دندانی روبرو هستند، اغلب ارتودنسی متحرک با الاینرهای شفاف یا همان پلاک های ارتودنسی استفاده می شود. همچنین برای هدایت رشد استخوان فک نیز نوع خاصی دستگاه متحرک در ارودنسی کودکان کاربرد دارند. هزینه درمان ارتودنسی دندان با کمک دستگاه های متحرک در ایران 16 میلیون تومان به ازای هر دو فک است.


تعرفه ارتودنسی نامرئی

زمانی که صحبت از ارتودنسی نامرئی می شود منظور معمولا 3 نوع ارتودنسی سرامیکی، متحرک شفاف و لینگوال است. بنابراین قیمت ارتودنسی نامرئی برای هر کدام از این روش ها متفاوت و مطابق چیزی است که در جدول هزینه ها درج شده است.


قیمت ارتودنسی فانکشنال

دستگاه هایی فانکشنال تعدادی دستگاه ثابت و متحرک هستند که گروه خاصی از ناهنجاری ها یا مال اکلوژن ها را برطرف می کنند. دستگاه های ارتودنسی فانکشنال نه تنها به منظم شدن دندان ها کمک می کنند که مشکلات مرتبط با کام را نیز برطرف می کنند. هزینه ارتودنسی فانشکنال به طور میانگین 16 میلیون تومان است.


حداقل هزینه ارتودنسی

لازم به ذکر است که متناسب با نوع ناهنجاری ها و شدت نامرتبی دندان ها، همچنین ارتودنسی ثابت و یا ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و هم چنین هزینه ارتودنسی فک بالا و پایین متفاوت خواهد بود. اما شما مراجعه کننده گرامی می توانید برای اطلاع از حداقل هزینه ارتودنسی با مشاوران در تماس باشید.

بهترین راه برای اطلاع از حداقل هزینه ارتودنسی مراجعه حضوری به مطب دکتر داوودیان می باشد. (دریافت نوبت ارتودنسی)همچنین شما میتوانید از طریق ارسال تصاویر رادیوگرافی خود از قسمت ارسال پرسش از مشاوره دکتر داوودیان بهره مند گردید.


هزینه ارتودنسی سریع

برخی نیز به دنبال ارتودنسی سریع می باشند که لازم به ذکر است سرعت درمان ارتودنسی به نوع ناهنجاری ها بستگی دارد و نمی توان هزینه ارتودنسی سریع را به طور مشخص تعیین نمود. دقت داشته باشید که متاسفانه تبلیغات غلطی در این خصوص انجام گرفته است. پس به این مطالب توجه نکنید و برای انجام ارتودنسی حتما به پزشک متخصص ارتودنسی مراجعه کنید چرا که اگر به دلیل عدم مراجعه به پزشک متخصص نیار به ارتودنسی مجدد داشته باشید ، انجام ارتودنسی مجدد ریسک های خود را می طلبد. و ممکن است صدمات جبران ناپذیری به شما وارد شود.


هزینه سایر دستگاه های بکار رفته در درمان های ارتودنسی

فیس ماسک

فیس ماسک نوعی دستگاه متحرک ارتودنسی و خارج دهانی است. از این دستگاه برای بهبود و اصلاح مشکلات فکی در کودکان 8 تا 14 ساله استفاده می شود. یکی از کارهای این دستگاه کمک به رفع جلوزدگی فکی است. تعرفه ارتودنسی با این دستگاه 10 تا 15 میلیون تومان است.


هزینه دستگاه هایرکس

هایرکس یکی از رایجترین دستگاه های ارتودنسی کودکان است. از این وسیله برای وسیع کردن سقف دهان در کودکانی استفاده می شود که فک کوچکی دارند و ممکن است در آینده با مشکل فکی و ازدحام دندان ها مواجه شوند. هزینه درمان با این وسیله 700 هزار تومان است.


مینی اسکرو

مینی اسکروها پیچ های کوچکی هستند که برای حرکت دندان ها در جات خاص مورد استفاده قرار میگیرند. از این اسکروها برای کمک به درمان اکستروژن یا بیرون زدگی دندان استفاده می شود. هزینه ارتودنسی درمان با مینی اسکرو 2 میلیون تومان است.


عوامل تاثیرگذار در هزینه ارتودنسی

تعیین قیمت درمان ارتودنسی همانند دیگر درمان های پزشکی برای هر کیس متفاوت است. موارد تأثیرگذار بر هزینه های این درمان به شرح ذیل می باشد:

 • نوع درمان ارتودنسی

 • طول درمان ارتودنسی

 • میزان ناهنجاری

 • نیاز به درمان جانبی

 • متخصص ارتودنسی یا دندانپزشک عمومی

 • مطب یا درمانگاه

 • بیمه ارتودنسی

 • انتظارات بیمار از ارتودنسی


۱. نوع درمان ارتودنسی

 1. ارتودنسی متحرک در مقابل ارتودنسی ثابت دارای تعرفه کم تری است. ارتودنسی دیمون، ارتودنسی نامرئی، ارتودنسی شفاف با براکت‌های همرنگ مینای دندان و ارتودنسی لینگوال در مقایسه با ارتودنسی به وسیله براکت های فلزی هزینه بالاتری دارند.
 2. هزینه ارتودنسی نامرئی به دلیل پیچیدگی، هزینه‌های لابراتور، تعداد پلاک‌ها، تکنولوژی پیشرفته و طول درمان، در مقایسه با سایر روش‌های ارتودنسی بالاتر است.
 3. همچنین در ارتودنسی نامرئی، چون پلاک‌ها وارداتی هستند و در لابراتورهای داخلی ساخته نمی‌شوند، بیمار هزینه بیشتری را پرداخت می کند.
 4. مبلغ ارتودنسی لینگوال نیز به دلیل مخفی بودن براکت‌ها در حین درمان که زیبایی ظاهر بیمار حفظ می‌شود به علت ساخت سفارشی براکت‌ها در لابراتور، بیشتر خواهد شد.
تعرفه ارتودنسی در سال 1399

دستگاههای ارتودنسی خاصی نظیر براکت های سرامیکی ، ارتودنسی دیمون ، ارتودنسی لینگوال، اینویزیلاین و … به هزینه درمان خواهند افزود.


۲. طول درمان ارتودنسی

اگر میزان ناهنجاری دندان زیاد باشد و طول دوره درمان در ارتودنسی متحرک افزایش یابد هزینه ارتودنسی در درمان ارتودنسی متحرک افزایش خواهد یافت.


3. میزان ناهنجاری در فک و دندان‌ها

بدیهی است با افزایش شدت ناهنجاری، هزینه ارتودنسی نیز افزایش خواهد یافت. به عنوان مثال ارتودنسی دندان ها همراه مداخله درمانی برای ناهنجاری فکی تعرفه بالاتری نسبت به ردیف کردن دندانها دارد.


4. نیاز به درمان‌های جانبی

جراحی فک در کنار ارتودنسی برای تسریع در روند درمان اتودنسی دارای هزینه درمان بالاتری است.


5. متخصص ارتودنسی یا دندانپزشک عمومی

درمان ارتودنسی نزد متخصص ارتودنسی قیمت بالاتری دارد. متأسفانه در حال حاضر تعداد زیادی از دندان پزشکان عمومی بدون تخصص آکادمیک، اقدام به درمان ارتودنسی ثابت برای بیماران خود می کنند. درمانهایی که بعضا خسارت های غیر قابل جبرانی برای فک و دندانهای بیماران به همراه دارد.

قیمت ارتودنسی سال 99
 

متخصص ارتودنسی با تجربه و دارای بورد تخصصی دارای هزینه بالاتری نسبت به سایر پزشکان است.


6. مطب یا درمانگاه

درمان ارتودنسی در مطب خصوصی نسبت به درمانگاه دندان پزشکی تعرفه بیشتری دارد، زیرا در مطب، متخصص ارتودنسی از فرصت بیشتری برای درمان بیماران خود برخوردار است.


7. بیمه ارتودنسی

متأسفانه هنوز بیمه تأمین اجتماعی در ایران درمان های ارتودنسی و هزینه ارتودنسی را پوشش نمی دهد. با این حال برخی ارگان ها نظیر بانک ها، نیروهای مسلح و ادارات معینی برای کارکنان خود اقدام به ارائه بیمه در قالب مراجعه به مراکز تخصصی خاصی می کنند و بخشی از مبلغی که برای قیمت ارتودنسی میبایست پرداخت کند را متقبل می شوند.


8. ترجیح و انتظارات بیمار در هزینه ارتودنسی

ممکن است بیمار متقاضی مرتب‌سازی دندان ‌باشد اما متقاضی دیگر ارتودنسی دندان را برای تغییر فرم صورت بخواهد بنابراین قیمت ارتودنسی این دو بیمار با هم متفاوت است و در مورد فرد دوم هزینه ارتودنسی بیشتر است.


تعرفه ارتودنسی دکتر داوودیان

ویزیت جلسه اول در مطب دکترداوودیان به صورت رایگان نمی باشد. اما پرداخت هزینه درمان به صورت اقساطی در قالب پیش پرداخت اولیه (یک سوم مبلغ درمان) و اقساط ماهیانه می باشد.

برای بیمارانی که درمان چند مرحله ای دارند برای فازهای بعدی، ۱۰ درصد تخفیف تعرفه در نظر گرفته می شود. (منظور بیمارانی که نیاز به ارتودنسی متحرک و ثابت به همراه هم دارند و یا نیاز به جراحی فک و پس از ان ارتودنسی دارند.)، شما می توانید قسط های ماهیانه را در مطب (به صورت نقدی یا دستگاه خودپرداز) و یا در منزل خود از طریق پنل پرداخت آنلاین بپردازید.


سوالاتی که ممکن است برای شما در خصوص قیمت ارتودنسی پیش بیاید:

برای مشخص شدن هزینه ارتودنسی عوامل زیادی هستند که بایستی حتما شخص به متخصص ارتودنسی مراجعه کند تا در هزینه تخمین زده شود
با عرض پوزش هیچ یک از بیمه ها در کشورمان هزینه ارتودنسی را تحت پوشش قرار نمیدهند.
ارتودنسی سریع تنها تبلیغات پوچی است که متاسفانه دیده میشود و با تراش دندان و قرار دادن کامپوزیت بر روی دندان انجام میشود که ابدا توصیه نمیشود.
برای اطلاع از قیمتهای ارتودنسی به جدول مربوطه تعرفه های ارتودنسی سال 99 مراجعه کنید.
4/5 ( 23 نظر )

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Call Now Button