هزینه ارتودنسی سال 1401

در این صفحه با آخرین تعرفه، قیمت و هزینه ارتودنسی دندان در سال ۱۴۰1 آشنا خواهید شد. همچنین بعد از مشاهده جدول هزینه ها، می توانید در ادامه با نحوه محاسبه و عوامل تاثیر گذار روی هزینه ها در سال 1401 (آپدیت 10 فروردین) آشنا شوید.

دانلود فایل هزینه ارتودنسی دندان

شما می توانید با مراجعه به ادامه صفحه لیست کامل خدمات ارتودنسی و تعرفه مربوط به آن ها را مشاهده کنید. همچنین می توانید جدول هزینه ها را در قالب یک فایل PDF نیز دانلود کنید. تعرفه ها آپدیت فروردین 1401 هستند.


فهرست موضوعات این صفحه

 1. متوسط هزینه درمان ارتودنسی در سال 1401
 2. جدول کامل هزینه های ارتودنسی
 3. ارتودنسی رایگان در چه مراکزی انجام می شود؟
 4. نکاتی بسیار مهم درباره ارتودنسی ارزان
 5. آیا بیمه تامین اجتماعی هزینه ارتودنسی را پرداخت می کند؟
 6. هزینه چسباندن مجدد براکت شکسته ارتودنسی
 7. تعرفه ارتودنسی ثابت بدون کشیدن دندان
 8. تعرفه ارتودنسی ثابت با کشیدن دندان
 9. هزینه جراحی فک یا ارتوسرجی
 10. قیمت ارتودنسی سرامیکی
 11. قیمت ارتودنسی دیمون
 12. تعرفه ارتودنسی متحرک
 13. بررسی هزینه ارتودنسی نامرئی
 14. قیمت ارتودنسی فانکشنال
 15. حداقل هزینه درمان با دستگاه های ارتودنسی
 16. قیمت ارتودنسی سریع
 17. بررسی قیمت سایر دستگاه های مورد نیاز در درمان ارتودنسی
 18. بررسی عوامل تاثیر گذار بر روی نرخ درمان ارتودنسی

متوسط هزینه درمان ارتودنسی دندان در سال 1401 چقدر است؟

ما روش‌های زیادی برای منظم کردن دندان‌ها و تراز فک‌ها داریم که هزینه درمان به هر کدام از آن‌ها متفاوت است. ولی به صورت بازه قیمت، 8 تا 35 میلیون تومان برآورد هزینه ارتودنسی دندان خواهد بود.

حداقل و حداکثر هزینه ارتودنسی دندان 1

جدول کامل قیمت ارتودنسی در سال 1401

در جدول زیر لیست تمام درمان‌هایی که در مطب دکتر مسعود داوودیان انجام می‌شود (به همراه قیمت آن‌ها) درج شده است. ابتدا جدول را مشاهده کنید و سپس توضیحات بعد از جدول که درباره هزینه انواع درمان‌ها و دستگاه‌ها است را مطالعه بفرمایید. اگر هر کدام از موارد داخل جدول را متوجه نشده‌اید حتما توضیحات زیر آن را بخوانید.

نوع درمان / نام دستگاه هزینه ارتودنسی در سال 1401(به تومان)
ارتودنسی ثابت دو فک بدون کشیدن دندان 30,۰۰۰,۰۰۰
ارتودنسی ثابت دو فک با کشیدن دندان 32,۰۰۰,۰۰۰
ارتوسرجری (ارتودنسی جهت جراحی فک)   40,۰۰۰,۰۰۰
ارتودنسی دیمون (به ازای هرفک اضافه می شود) ۱۰,۰۰۰,۰۰۰
ارتودنسی شبه دیمون (به ازای هرفک اضافه می شود) ۵,۰۰۰,۰۰۰
ارتودنسی سرامیکی (به ازای هر فک اضافه می شود) ۱۰,۰۰۰,۰۰۰
ارتودنسی متحرک دو فک ۲4,۰۰۰,۰۰۰
فیس ماسک ۲5,۰۰۰,۰۰۰
دستگاه فانکشنال ۲5,۰۰۰,۰۰۰
هدگیر 10,۰۰۰,۰۰۰
فیکس ریتینر هر فک 2,5۰۰,۰۰۰
تعویض پلاک متحرک هر فک 2,5۰۰,۰۰۰
چسباندن مجدد براکت شکسته معمولی 5۰۰,۰۰۰
چسباندن مجدد براکت شکسته دیمون 6۰۰,۰۰۰
چسباندن مجدد براکت شکسته براکت سرامیکی 7۰۰,۰۰۰
ترمیم فیکس ریتینر(هر ناحیه) 5۰۰,۰۰۰
ریتینر ثابت خلفی (هر ناحیه) 7۰۰,۰۰۰
الکتروسرجری هر دندان 6۰۰,۰۰۰
تسریع ارتودنسی با لیزر(هرجلسه) 6۰۰,۰۰۰
ارتودنسی4×2 دو فک ۲5,۰۰۰,۰۰۰
تعویض نک پد ۵۰۰,۰۰۰
تعویض فیس بو ۵۰۰,۰۰۰
تنظیم لبه ی دندان (به ازای هر فک) ۵۰۰,۰۰۰
دستگاه هایریکس 10,۰۰۰,۰۰۰
هزینه هوک جراحی+قالبگیری استیج 3,۰۰۰,۰۰۰
مینی اسکرو ۲,5۰۰,۰۰۰

چرا هزینه درمان نزد یک متخصص ارتودنسی بالا است؟

چرا به نسبت سایر دندانپزشکان و متخصصان دندانپزشکی دیگر، هزینه ها در مطب یک متخصص ارتودنسی بیشتر است؟ اصلا متخصص ارتودنسی به چه کسی گفته می شود؟

%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7 %D8%A8%D8%A7 %D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1 %D8%AF%D8%A7%D9%88%D9%88%D8%AF%DB%8C%D8%A7%D9%86

چرا دکتر داوودیان انتخاب مناسبی برای درمان ارتودنسی است؟

دکتر داوودیان دست کم 12 سال سابقه درمان ارتودنسی و دندانپزشکی دارند. ایشان علاوه بر اینکه تمام درمان های ارتودنسی با با درصد موفقیت بالا انجام می دهند، هزینه های مناسب و معقولی برای انواع درمان ها ارتودنسی دارند.


ارتودنسی رایگان در چه مراکزی انجام میشود

وقتی صحبت از ارتودنسی رایگان می‏شود، منظور مشاوره رایگان است. در واقع مرکزی وجود ندارد که بتوانید از خدمات ارتودنسی به صورت رایگان استفاده نمایید. زمانی که اقدام به انجام ارتودنسی می‎کنید، در ابتدا باید شرایط دندان و فک مورد بررسی قرار گیرد. این مرحله از درمان معمولا در طی یک جلسه و به صورت رایگان انجام خواهد شد. در طی آن پزشک از روند درمان و طول مدت آن با شما صحبت خواهد کرد. همچنین گاهی اوقات لازم است تا برخی از دندان‎های سالم کشیده شوند. در اولین جلسه از درمان، توضیح کاملی در مورد آن داده خواهد شد. در مرحله بعد قطعا، در مورد پرداخت هزینه با شما صحبت می‎کنند.

در بیشتر موارد، کل هزینه ارتودنسی به صورت یکجا از بیمار دریافت نخواهد شد.  معمولا مقداری از آن که حدود نصف کل مبلغ است به صورت پیش پرداخت از فرد مطالبه می‎شود. الباقی مبلغ در طی اقساط پرداخت خواهد شد. این امر کاملا بستگی به توافق پزشک و متقاضی دارد.

آیا منظور ارتودنسی رایگان استفاده از خدمات بیمه تکمیلی است؟

اگر در پی آن هستید تا با استفاده از بیمه تکمیلی، از ارتودنسی رایگان بهره‌مند شوید، باید بدانید که گاهی اوقات هزینه‎ ایی که بیمه تکمیلی برای خدمات دندانپزشکی ارائه می‎کند، کفاف درمان‎های ساده آن را نیز نمی‌کند. به طور کلی به دنبال ارتودنسی رایگان نباشید. مطلوب‎ترین حالت برای انجام آن این است که شرایط پرداختی آسان‌تری  برای شما مهیا شود. شاید از خود بپرسید چرا برای ارتودنسی بیمه در نظر گرفته نمی‎شود؟ پاسخ چندان پیچیده‎ایی ندارد، مسئولین زحمتکش و دلسوز مردم، از آن به عنوان یک درمان زیبایی یاد می‎کنند، به همین دلیل زیر بار تعهدات آن نمی‎روند. این در حالی است که ناهنجاری در دندان، باعث بروز عوارض جدی خواهد شد. در مرحله اول،  فشردگی دندان‎ها حفظ بهداشت دندان را مختل خواهد کرد، این امر به راحتی باعث پوسیدگی دندان و التهاب لثه‎ها می‎شود. در مرحله بعد زمانی که دندان‎ها به درستی بر روی هم قرار نمی‎گیرند، جویدن غذا با مشکل روبرو می‎شود، در نتیجه فرد به مرور زمان با ناراحتی‎های دستگاه گوارش مواجه می‎شود.

نکاتی بسیار مهم درباره ارتودنسی ارزان

ارتودنسی ارزان امروزه یکی از اساسی ترین نیازهای بسیاری از افراد با مشکلات دهان و دندان است. ارتودنسی دندان ها یکی از بهترین روش هایی است که می توانید با استفاده از آن دندان هایی زیباتر داشته باشید. بدون شک اگر شما هم با ارتودنسی دندان آشنایی داشته باشید، می دانید که این کار می تواند هزینه ارتودنسی زیادی را برای شما به همراه داشته باشد.
امروزه قیمت ارتودنسی کمی بالا است و ممکن است شما هم به دنبال مرکزی برای ارتودنسی ارزان قیمت باشید. برای این کار باید به یک نکته بسیار مهم و اساسی دقت داشته باشید که پایین بودن قیمت ارتودنسی را در هر کلینیکی قبول نکنید. در واقع امروزه برخی از کلینیک ها از تجهیزات بی کیفیت برای ارتودنسی استفاده می کنند و ممکن است این کار باعث شود تا دندان های شما به شکل دلخواه و مد نظرتان در نیایند و یا اینکه برخی از مشکلات دیگر برای شما پیش بیاید. بنابراین قبل از آن که به دنبال ارتودنسی ارزان باشید باید ابتدا به دنبال کیفیت کار باشید چرا که ارتودنسی عملی است که مدت زمان زیادی طول می کشد و به همین دلیل شما هم مانند تمامی افراد انتظار دارید که بعد از یک مدت زمان طولانی به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کنید.

ارتودنسی ارزان و با کیفیت در کلینیک دکتر داودیان

اگر شما هم جز افرادی هستید که به دنبال یک کلینیک دندانپزشکی مناسب برای ارتودنسی ارزان هستید می توانید به کلینیک تخصصی ما مراجعه کنید که یکی از بهترین کلینیک ها در این زمینه است. ارتودنسی ارزان و با کیفیت بسیار بالا توسط متخصصان فوق العاده کلینیک ما انجام می شود. علاوه بر این شما می توانید با مراجعه به وب سایت ما اطلاعات زیادی را نیز درباره ارتودنسی ارزان بدست بیاورید. ما در کلینیک تخصصی خود تلاش کرده ایم که شرایطی مناسب را برای شما فراهم کنیم تا بتوانید به بهترین شکل ممکن و با مناسب ترین قیمت اقدام به ارتودنسی دندان های خود کنید. برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر درباره شرایط انجام ارتودنسی ارزان توسط متخصصین کلینیک ما می توانید با شماره تماسی که در وب سایت قرار داده شده است تماس بگیرید تا از مشاوره های تخصصی ما نیز بهره مند شوید.

آیا بیمه تامین اجتماعی هزینه ارتودنسی را پرداخت می کند؟

ارتودنسی با بیمه تامین اجتماعی را فراموش کنید. بیمه ‎های پایه هزینه ‎ایی جهت درمان ارتودنسی در اختیار بیمه ‎شدگان خود قرار نخواهند داد. از نظر تامین اجتماعی ارتودنسی درمان زیبایی بوده و هزینه‎های آن متوجه شخص خواهد شد. در حالی که نامرتبی دندان، باعث بروز ناراحتی‎های بسیاری خواهد شد که در کنار آن فرد از مزیت زیبایی درمان نیز بهره‎مند می‎شود. برای مثال فشردگی دندان، سبب می‎شود تا ذرات غذا در قسمت‎های مختلف دهان به دام بیافتند، این امر پوسیدگی و التهاب لثه را منجر خواهد شد. از سویی دیگر ترمیم و بازسازی آنها با مشکلات زیادی همراه خواهد بود.

برخی از این افراد به دلیل مشکلاتی که در ناحیه فک دارند، دچار عارضه ‎ایی به نام دندان قروچه می‎شوند. در این حالت هنگام خواب شبانه، دندان‎ها با فشار زیادی بهم ساییده خواهند شد. از سویی دیگر جفت نشدن دندان‎ها سبب می‎شود تا جویدن غذا با مشکل مواجه شود، این امر در طولانی مدت منجر به ناراحتی‎های گوارشی خواهد شد. هر دندان وظیفه خاصی دارد، وجود ناهنجاری در آنها باعث ایجاد اختلال در عملکرد آنها خواهد شد. موارد ذکر شده از رایج‎ترین مشکلاتی است که ناهنجاری دندان منجر به بروز آن می‎شود. ولی با این حال بیمه‎ های پایه حاضر نمی‎شوند، بیمه شدگان خود را تحت حمایت قرار دهند.

قیمت ارتودنسی ثابت در سال 1401

ارتودنسی ثابت به استفاده از دستگاه‌هایی گفته می‌شود که در ابتدای درمان توسط متخصص ارتودنسی به دندان‌ها متصل می‌شوند و تا آخر درمان برداشته نمی‌شوند. ما تعداد زیادی دستگاه ثابت ارتودنسی داریم که سیستم لینگوال، براکت دیمون، براکت سرامیکی و فلزی تعدادی از این دستگاه‌ها هستند. هزینه ارتودنسی ثابت بر اساس نوع دستگاه یا روش متغییر است اما به طور کلی بین 20 تا 35 میلیون تومان برآورد می‌شود.


تعرفه ارتودنسی ثابت با و بدون کشیدن دندان

اغلب بیمارانی که ارتودنسی ثابت انجام می‌دهند دچار ازدحام دندان یا به اصطلاح کراودینگ هستند. شلوغ بودن دندان‌ها و نبود فضا می‌تواند طول درمان را افزایش دهد. زیرا دندان‌ها فضای کافی برای جابجایی و صاف شدن ندارند. متخصص ارتودنسی در چنین مواردی اقدام به کشیدن یک یا چند دندان می‌کند. هزینه ارتودنسی هر دو فک بدون کشیدن دندان 25 و با کشیدن دندان 26 میلیون تومان است.

اینفوگرافی لزوم کشیدن دندان در ارتودنسی و تاثیر آن بر هزینه ارتودنسی دندان

قیمت ارتودنسی با جراحی فک

برخی افراد به جز نامنظمی دندانی با عدم تراز و انحراف فک روبرو هستند اگر ناهنجاری فکی در این افراد شدید باشد برای اصلاح وضعیت، در کنار ارتودنسی باید عمل جراحی فک نیز انجام داده شود. به عنوان اوربایت و آندربایت دو نمونه ناهنجاری فکی هستند که اولی یعنی جلوزدگی فک بالا و دومی نیز به معنی جلوزدگی فک پایین است. هزینه جراحی فک در این بیماران به هزینه ارتودنسی دندان آن ها اضافه خواهد شد. به جراحی فک در کنار ارتودنسی دندان ارتوسرجری یا جراحی ارتوگناتیک هم گفته می شود.هزینه این درمان، نزد دکتر داودیان حدودا” 35 میلیون تومان است.

اینفوگرافیک جراحی فک و تاثیر آن در هزینه ارتودنسی دندان در سال 1400

قیمت ارتودنسی سرامیکی

ارتودنسی سرامیکی به استفاده از براکت های شفاف به جای براکت های فلزی گفته می شود. به دلیل نامرئی بودن یا کمتر قابل توجه بودن این روش درمانی، ارتودنسی سرامیکی را می توان یکی از روش های ارتودنسی نامرئی به شمار آورد. هزینه ارتودنسی دندان با کمک براکت های سرامیکی 8 میلیون تومان به ازای هر فک اضافه میگردد.

مقایسه

قیمت ارتودنسی دیمون در سال 1401

ارتودنسی دیمون یکی از بهترین روش های منظم کردن دندان ها است. در این روش به جای براکت ها معمولی از براکت ها اسلایدی خاصی برای صاف کردن دندان ها استفاده می شود. ارتودنسی با این روش شاید کمی هزینه بیشتری داشته باشد اما نیازمند تنظمیات و طول دوره درمان کمتری است. متاسفانه با وجود کارایی بالای این روش، از لحاظ لابراتواری اجرای سیستم دیمون در ایران با مشکلات زیادی همراه است. هزینه ارتودنسی دیمون به ازای هر فک، 8 میلیون تومان اضافه میگردد.

 

ارتودنسی دیمون

هزینه ارتودنسی متحرک

برای درمان آن دسته از افرادی که به صورت جزئی تا متوسط با نامنظمی دندانی روبرو هستند، اغلب ارتودنسی متحرک با الاینرهای شفاف یا همان پلاک های ارتودنسی استفاده می شود. همچنین برای هدایت رشد استخوان فک نیز نوع خاصی دستگاه متحرک در ارودنسی کودکان کاربرد دارند. هزینه درمان ارتودنسی دندان با کمک دستگاه های متحرک در ایران 20 میلیون تومان، به ازای هر دو فک است.

مزایای ارتودنسی متحرک

تعرفه ارتودنسی نامرئی

زمانی که صحبت از ارتودنسی نامرئی می شود منظور معمولا 3 نوع ارتودنسی سرامیکی، متحرک شفاف و لینگوال است. بنابراین قیمت ارتودنسی نامرئی برای هر کدام از این روش ها متفاوت و مطابق چیزی است که در جدول هزینه ها درج شده است.

انواع ارتودنسی نامرئی

قیمت ارتودنسی فانکشنال

دستگاه هایی فانکشنال تعدادی دستگاه ثابت و متحرک هستند که گروه خاصی از ناهنجاری ها یا مال اکلوژن ها را برطرف می کنند. دستگاه های ارتودنسی فانکشنال نه تنها به منظم شدن دندان ها کمک می کنند که مشکلات مرتبط با کام را نیز برطرف می کنند. هزینه ارتودنسی فانکشنال به طور میانگین 20 میلیون تومان است.

 

ارتودنسی فانکشنال

هزینه شکستن براکت ارتودنسی

شکستن براکت ارتودنسی از مشکلاتی است که می تواند به علل مختلف از جمله عدم توجه به توصیه های پزشک، برخورد اجسام سخت، تماس دندان ها با جسم سخت و … ایجاد گردد. این مشکل می تواند در صورت بروز ، روند درمان را مختل کند و لازم است برای حل این مشکل، به دندان پزشک متخصص مربوطه مراجعه شود.مبلغ چسباندن مجدد براکت شکسته در مطب دکتر داودیان بسته به نوع براکت، بین 400 تا 600 هزار تومان است.

شکستن براکت ارتودنسی

از جمله مشکلاتی که در زمینه درمان ارتودنسی وجود دارد، شکستن براکت های ارتودنسی است که می تواند ناشی از فشار بیش از حد، تماس و یا ضربات شدید ایجاد گردد. اما به طور کلی در صورت وقوع این مشکل، اگر حادثه ای برای دندان ها رخ ندهد، نیازی به نگرانی وجود ندارد و شما می توانید با مراجعه به مطب متخصص ارتودنسی خود، از ایشان برای اعمال مجدد ارتودنسی و تنظیم صحیح آن کمک بخواهید.

اگر دچار شکستگی براکت های ارتودنسی شده اید، لازم است کمی محتاطانه رفتار کرده و از تماس و فشار بر براکت ها تا تنظیم مجدد آنها جلوگیری نمایید.

هزینه شکستن براکت در ارتودنسی با توجه به وضعیت شکستن براکت ارتودنسی می تواند متفاوت باشد. در برخی موارد اگر براکت ها آسیب زیادی ندیده باشند، می توان آن را دوباره استفاده کرده و تعمیر نمود. در این صورت لازم است اجزای ارتودنسی را همراه خود به متخصص دندانپزشک برده و درخواست بررسی آن را نمایید که می تواند هزینه کمتری داشته باشد.

همچنین در مورد هزینه شکستن براکت ارتودنسی باید گفت در برخی موارد، متخصصین ارتودنسی هزینه ای برای شکستن ارتودنسی در همان ابتدای درمان از شما اخذ می کنند که در این صورت، در مراجعات بعدی که این حادثه برای شما رخ داده است، هزینه شکستن براکت ارتودنسی دریافت نمی گردد.

در واقع با توجه به شدت و نوع شکستگی براکت ها و مشکل به وجود آمده، مسئله مهمی که می تواند بر هزینه جدا شدن براکت ارتودنسی اثر گذار باشد، بازگرداندن آن به وضعیت اولیه است که دندانپزشک برای اصلاح مشکل به وجود آمده، هزینه ای دریافت می کند. همچنین فاکتور دیگر می تواند نوع براکتی باشد که برای درمان ارتودنسی از آن استفاده شده است.

حداقل هزینه ارتودنسی

لازم به ذکر است که متناسب با نوع ناهنجاری ها و شدت نامرتبی دندان ها، همچنین ارتودنسی ثابت و یا ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و هم چنین هزینه ارتودنسی فک بالا و پایین متفاوت خواهد بود. اما شما مراجعه کننده گرامی می توانید برای اطلاع از حداقل هزینه ارتودنسی با مشاوران در تماس باشید.

بهترین راه برای اطلاع از حداقل هزینه ارتودنسی مراجعه حضوری به مطب دکتر داوودیان می باشد. (دریافت نوبت ارتودنسی)همچنین شما میتوانید از طریق ارسال تصاویر رادیوگرافی خود از قسمت ارسال پرسش از مشاوره دکتر داوودیان بهره مند گردید.


هزینه ارتودنسی سریع

برخی نیز به دنبال ارتودنسی سریع می باشند که لازم به ذکر است سرعت درمان ارتودنسی به نوع ناهنجاری ها بستگی دارد و نمی توان هزینه ارتودنسی سریع را به طور مشخص تعیین نمود. دقت داشته باشید که متاسفانه تبلیغات غلطی در این خصوص انجام گرفته است. پس به این مطالب توجه نکنید و برای انجام ارتودنسی حتما به پزشک متخصص ارتودنسی مراجعه کنید چرا که اگر به دلیل عدم مراجعه به پزشک متخصص نیار به ارتودنسی مجدد داشته باشید ، انجام ارتودنسی مجدد ریسک های خود را می طلبد. و ممکن است صدمات جبران ناپذیری به شما وارد شود.


هزینه سایر دستگاه های بکار رفته در درمان های ارتودنسی

فیس ماسک

فیس ماسک نوعی دستگاه متحرک ارتودنسی و خارج دهانی است. از این دستگاه برای بهبود و اصلاح مشکلات فکی در کودکان 8 تا 14 ساله استفاده می شود. یکی از کارهای این دستگاه کمک به رفع جلوزدگی فکی است. تعرفه ارتودنسی با این دستگاه 20 میلیون تومان است.

 

هزینه فیس ماسک

هزینه دستگاه هایرکس

هایرکس یکی از رایجترین دستگاه های ارتودنسی کودکان است. از این وسیله برای وسیع کردن سقف دهان در کودکانی استفاده می شود که فک کوچکی دارند و ممکن است در آینده با مشکل فکی و ازدحام دندان ها مواجه شوند. هزینه درمان با این وسیله 8 میلیون تومان است.

هایرکس

مینی اسکرو

مینی اسکروها پیچ های کوچکی هستند که برای حرکت دندان ها در جات خاص مورد استفاده قرار میگیرند. از این اسکروها برای کمک به درمان اکستروژن یا بیرون زدگی دندان استفاده می شود. به ازای هر مینی اسکرو 2 میلیون تومان به هزینه درمان اضافه می گردد.

 

مینی اسکرو

عوامل تاثیرگذار در هزینه ارتودنسی

تعیین قیمت درمان ارتودنسی همانند دیگر درمان های پزشکی برای هر کیس متفاوت است. موارد تأثیرگذار بر هزینه های این درمان به شرح ذیل می باشد:

 • نوع درمان ارتودنسی

 • طول درمان ارتودنسی

 • میزان ناهنجاری

 • نیاز به درمان جانبی

 • متخصص ارتودنسی یا دندانپزشک عمومی

 • مطب یا درمانگاه

 • بیمه ارتودنسی

 • انتظارات بیمار از ارتودنسی


۱. نوع درمان ارتودنسی

 1. ارتودنسی متحرک در مقابل ارتودنسی ثابت دارای تعرفه کم‌تری است. ارتودنسی دیمون، ارتودنسی نامرئی، ارتودنسی شفاف با براکت‌های همرنگ مینای دندان و ارتودنسی لینگوال در مقایسه با ارتودنسی به وسیله براکت های فلزی هزینه بالاتری دارند.
 2. هزینه ارتودنسی نامرئی به دلیل پیچیدگی، هزینه‌های لابراتور، تعداد پلاک‌ها، تکنولوژی پیشرفته و طول درمان، در مقایسه با سایر روش‌های ارتودنسی بالاتر است.
 3. همچنین در ارتودنسی نامرئی، چون پلاک‌ها وارداتی هستند و در لابراتورهای داخلی ساخته نمی‌شوند، بیمار هزینه بیشتری را پرداخت می کند.
 4. مبلغ ارتودنسی لینگوال نیز به دلیل مخفی بودن براکت‌ها در حین درمان که زیبایی ظاهر بیمار حفظ می‌شود به علت ساخت سفارشی براکت‌ها در لابراتور، بیشتر خواهد شد.
تعرفه ارتودنسی در سال 1399

دستگاههای ارتودنسی خاصی نظیر براکت های سرامیکی ، ارتودنسی دیمون ، ارتودنسی لینگوال، اینویزیلاین و … به هزینه درمان خواهند افزود.


۲. طول درمان ارتودنسی

اگر میزان ناهنجاری دندان زیاد باشد و طول دوره درمان در ارتودنسی متحرک افزایش یابد هزینه ارتودنسی در درمان ارتودنسی متحرک افزایش خواهد یافت.


3. میزان ناهنجاری در فک و دندان‌ها

بدیهی است با افزایش شدت ناهنجاری، هزینه ارتودنسی نیز افزایش خواهد یافت. به عنوان مثال ارتودنسی دندان ها همراه مداخله درمانی برای ناهنجاری فکی تعرفه بالاتری نسبت به ردیف کردن دندانها دارد.

 

قبل و بعد داوودیان ارتودنسی

4. نیاز به درمان‌های جانبی

جراحی فک در کنار ارتودنسی برای تسریع در روند درمان اتودنسی دارای هزینه درمان بالاتری است.


5. متخصص ارتودنسی یا دندانپزشک عمومی

درمان ارتودنسی نزد متخصص ارتودنسی قیمت بالاتری دارد. متأسفانه در حال حاضر تعداد زیادی از دندان پزشکان عمومی بدون تخصص آکادمیک، اقدام به درمان ارتودنسی ثابت برای بیماران خود می کنند. درمانهایی که بعضا خسارت های غیر قابل جبرانی برای فک و دندانهای بیماران به همراه دارد.

قیمت ارتودنسی سال 99

متخصص ارتودنسی با تجربه و دارای بورد تخصصی دارای هزینه بالاتری نسبت به سایر پزشکان است.


6. مطب یا درمانگاه

درمان ارتودنسی در مطب خصوصی نسبت به درمانگاه دندان پزشکی تعرفه بیشتری دارد، زیرا در مطب، متخصص ارتودنسی از فرصت بیشتری برای درمان بیماران خود برخوردار است.


7. بیمه ارتودنسی

متأسفانه هنوز بیمه تأمین اجتماعی در ایران درمان های ارتودنسی و هزینه ارتودنسی را پوشش نمی دهد. با این حال برخی ارگان ها نظیر بانک ها، نیروهای مسلح و ادارات معینی برای کارکنان خود اقدام به ارائه بیمه در قالب مراجعه به مراکز تخصصی خاصی می کنند و بخشی از مبلغی که برای قیمت ارتودنسی میبایست پرداخت کند را متقبل می شوند.


8. ترجیح و انتظارات بیمار در هزینه ارتودنسی

ممکن است بیمار متقاضی مرتب‌سازی دندان ‌باشد اما متقاضی دیگر ارتودنسی دندان را برای تغییر فرم صورت بخواهد بنابراین قیمت ارتودنسی این دو بیمار با هم متفاوت است و در مورد فرد دوم هزینه ارتودنسی بیشتر است.


تعرفه ارتودنسی دکتر داوودیان

ویزیت جلسه اول در مطب دکترداوودیان به صورت رایگان نمی باشد. اما پرداخت هزینه درمان به صورت اقساطی در قالب پیش پرداخت اولیه (یک سوم مبلغ درمان) و اقساط ماهیانه می باشد.

برای بیمارانی که درمان چند مرحله ای دارند برای فازهای بعدی، ۱۰ درصد تخفیف تعرفه در نظر گرفته می شود. (منظور بیمارانی که نیاز به ارتودنسی متحرک و ثابت به همراه هم دارند و یا نیاز به جراحی فک و پس از ان ارتودنسی دارند.)، شما می توانید قسط های ماهیانه را در مطب (به صورت نقدی یا دستگاه خودپرداز) و یا در منزل خود از طریق پنل پرداخت آنلاین بپردازید.


سوالاتی که ممکن است برای شما در خصوص قیمت ارتودنسی پیش بیاید:

برای مشخص شدن هزینه ارتودنسی عوامل زیادی هستند که بایستی حتما شخص به متخصص ارتودنسی مراجعه کند تا در هزینه تخمین زده شود
با عرض پوزش هیچ یک از بیمه ها در کشورمان هزینه ارتودنسی را تحت پوشش قرار نمیدهند.
ارتودنسی سریع تنها تبلیغات پوچی است که متاسفانه دیده میشود و با تراش دندان و قرار دادن کامپوزیت بر روی دندان انجام میشود که ابدا توصیه نمیشود.
برای اطلاع از قیمتهای ارتودنسی به جدول مربوطه تعرفه های ارتودنسی سال 99 مراجعه کنید.

دیدگاه ها

44 پاسخ به “قیمت ارتودنسی و هزینه ارتودنسی دندان در سال 1401”

 1. رضا گفت:

  قیمت هاتون قدری بالاست ولی با توجه به دقت کارتون مناسبه

  • admin گفت:

   با سلام
   در مورد هزینه‌ اعلام شده از طرف پزشک متخصص خود شک دارید، نظر دیگر متخصصان این امر را جویا شوید. درمان ارتودنسی انواع مختلفی دارد و درمان‌های پیشنهادی از طرف دندانپزشک‌های متخصص ارتودنسی ممکن است متفاوت باشد و تفاوت در مراحل درمان روی هزینه‌ درمان موثر است شرایط و نحوه‌ی درمان افراد مختلف با یکدیگر یکسان نیست. به همین دلیل، تخمین دقیق هزینه نیازمند معاینه و بررسی توسط متخصص ارتودنسی دارد. این معاینه زمان چندانی نمی‌گیرد و می‌توانید با مراجعه به مطب متخصص ارتودنتیست مجرب، معاینه شده و قیمت دقیق ارتودنسی خود را مشخص کنید. پس از این معاینه، پزشک متخصص بسته به مشکلات دندان‌ها و هدف شما از انجام درمان، زمان و قیمت و بهترین درمان مناسب شما را مشخص می‌کند.

   با سپاس
   دکتر مسعود داوودیان
   متخصص ارتودنسی در تهران

 2. ealhe گفت:

  سلام‌دکتر خسته نباشید من دندونام نیاز به ارتودنسی داره و فک بالام عقب تر از فک‌پایینم،
  ممنون میشم هزینه کلی بهم بگین با ارتودنسی چقدر میشه؟

  • admin گفت:

   سلام
   محاسبه هزینه ارتودنسی دندان یا تعرفه ارتودنسی از طریق تلفن و یا به صورت اینترنتی مقدور نیست، ویزیت جلسه اول توسط دکتر مسعود داوودیان انجام می شود و تخمین هزینه ارتودنسی دندان در جلسه اول به اطلاع بیمار رسانده می شود. ارتودنسی دندان بر اساس نوع مشکل، بررسی نیاز به جراحی یا کشیدن دندان و همچنین وضعیت سلامت دهان و دندان هر بیمار متفاوت است. برای بدست اوردن اطلاعات بیشتر هزینه ارتودنسی را مطالعه کنید.
   با سپاس
   دکتر مسعود داوودیان
   متخصص ارتودنسی در تهران

 3. شیوا گفت:

  سلام
  دندونام بیش از حد نامرتب هستش و همچنین بین دندونام فاصله وجود داره ؟با ارتودنسی درست میشه ؟ میشه لطفا هزینه ارتودنسی رو برای این مدل کیس بگید ممنون

  • admin گفت:

   سلام
   یکی از راه های مرتب و صاف کردن دندان ها و همچنین بستن فاصله بین دندان ها، ارتودنسی می باشد. هزینه ارتودنسی دندان ها، بستگی به نوع ارتودنسی، شدت نامرتبی دندان ها، و همچنین سن بیمار دارد، بنابراین جهت دریافت اطلاعات بیشتر عکس های رادیوگرافی خود را به تلگرام سیمادنت ارسال نمایید. و مقاله ی زیر را در خصوص ارتودنسی مطالعه نمایید.
   با سپاس
   دکتر مسعود داودیان
   متخصص ارتودنسی در تهران

 4. علی همدانی گفت:

  سلام من پیش دکتر ارتودنسی رفتم گفتن نیاز به ارتودنسی دیمون دارم میشه بکید هزینه دیمون چقدر میشه؟ممنون

  • admin گفت:

   سلام
   ارتودنسی دیمون، از لحاظ زیبایی بهتر از براکت های معمولی است ، ودر دیمون بهداشت راحت تر ازبراکت معمولی است، اما هزینه ان نسبت به روش معمول گران تر بوده، بنابراین هزینه ارتودنسی دیمون، بستگی به نوع ناهنجاری، شدت بهم ریختگی دندان ها و همچنین سن بیمار دارد، جهت دریافت مشاوره دقیق تر عکس های رادیوگرافی خود را به تلگرام سیمادنت ارسال نمایید.
   با سپاس
   دکتر داودیان
   متخصص ارتودنسی در تهران

 5. ارام قومی گفت:

  سلام وقت بخیر
  من دندونام کمی نامرتبه و میخوام ارتودنسی کنم ولی چون راهم دوره نمیتونم برای ویزیت بیام
  هزینه ارتودنسی چقدر میشه حدودا
  ممنون

  • admin گفت:

   سلام
   ارتودنسی، یکی از راه های مناسب برای صاف و مرتب کردن دندان ها می باشد. هزینه ارتودنسی، بستگی به نوع ناهنجاری، شدت نامرتبی دندان ها، و همچنین سن بیمار دارد. بنابراین جهت دریافت مشاوره دقیق تر عکس های رادیو گرافی خود را به تلگرام سیمادنت ارسال کرده و مقاله زیر را در خصوص هزینه ارتودنسی مطالعه نمایید.
   با سپاس
   دکتر مسعود داودیان
   متخصص ارتودنسی در تهران

 6. سپهر گفت:

  سلام
  پسرم یازده سالشه و ۲۸ دندون دایمیش در اومده. دندون های جلویی فک پایین کمی روی هم اومدن و باعث درد یکی از دندون ها شده…
  فک بالا هم یکی از دندونهای نیش به طور کامل پایین نیومده و در واقع جا نداره…
  آیا ایشون نیاز به ارتودنسی داره؟ چون خود من هم در کودکی به این شکل بودم و مرور زمان کمک کرد که دندونها سر جاشون بیان.
  ممنون میشم اگر نیاز به ارتودنسی هست زمان مناسب سن ایشون برای مراجعه و محدوده ی هزینه رو برام بگین.

  • admin گفت:

   سلام
   کوچک بودن یکی از فک ها مهم ترین علت ایجاد مشکل در این دندان ها و سایر دندان های دیگر است.
   به این شکل که کوچکی فک پایین یا بالا باعث می شود که فضا برای دندان ها جهت جوانه زدن از لثه ها وجود نداشته باشد. دندان ممکن است بیرون بیاید اما به صورت نصف و نیمه یا به صورت کج. دندان نیش هم ممکن است به این شکل در بیاید یا نهفته شود. به همین جهت افرادی که دارای فک کوچک هستند نیازمند درمان ارتودنسی دندان های نیش هستند. برای مشاوره دقیق تر عکس های رادیوگرافی خود را به تلگرام بفرستید، و مقاله ی ارتودنسی دندان نیش نهفته که نظریه دکتر داوودیان در رابطه با این موضوع می باشد را بخوانید.
   با سپاس
   دکتر مسعود داودیان
   متخصص ارتودنسی در تهران

 7. سپهر گفت:

  ممنون از پاسختون
  فقط اینکه دندونهای پسر من همگی دائمی هستن و به طور کامل هم از لثه بیرون اومدن و نهفته نیستن، فقط به دلیل کمبود جا سرجاشون نیستن
  متاسفانه در حال حاضر عکس رادیولوژی جدید که این وضعیت رو کامل نشون بده نداره، اما اگر فایده داشته باشه، میتونم عکس از نمای جلویی که دندونها به هم فشار آوردن براتون ارسال کنم

 8. سمانه عزیزی گفت:

  سلام
  ارتودنسی برای کسی که ۳۵سالشه جواب میده ؟ و اینکه هزینش به چه صورته

  • admin گفت:

   سلام
   تا زمانی که دندانی در دهان وجود داشته باشد و استخوان فک سالم باشد ارتودنسی قابل انجام است، بنابراین ارتودنسی در تمامی سنین قابل انجام است. هزینه ارتودنسی برای هر فرد متفاوت است و بستگی به نوع ارتودنسی، نوع ناهنجاری و شدت بهم ریختگی دندان ها دارد. جهت دریافت مشاوره دقیق تر عکس های رادیوگرافی خود را به تلگرام سیمادنت ارسال نموده همچنین مقاله زیر را در خصوص ارتودنسی بزگسالان نیز مطالعه نمایید.
   با سپاس
   دکتر مسعود داودیان
   متخصص ارتودنسی در تهران

 9. هستی گفت:

  سلام خسته نباشید من دندان نیشم از بالا دراومده دکتر گفت باید ارتودنسی کنی حالا بخوام ارتودنسی کنم باید دندون هم بکشم؟

  • admin گفت:

   سلام
   گاهی به دلیل نبودن فضای کافی در فک و به ویژه فک بالا، سایر دندان ها جلوی رشد دندان نیش در موقعیت مناسبش را می گیرند؛ زیرا بعد از افتادن دندان های شیری، دندان نیش معمولا آخرین دندانی است که رشد می کند. بنابراین به علت کمبود فضا ممکن است دندان نیش در محل نامناسبی مثلا سقف دهان رشد کند. به چنین دندانی، دندان نیش نهفته می گویند. برای راهنمایی بیشتر عکس های دندان خود را به تلگرام ارسال کرده تا دکتر با بررسی عکس ها کامل تر شما را راهنمایی کند. جهت اطلاعات بیشتر مقاله و نظریه دکتر داودیان در زمینه ی ارتودنسی دندان نیش را بخوانید.
   با سپاس
   دکتر مسعود داودیان
   متخصص ارتودنسی در تهران

 10. شهرام امیری گفت:

  سلام ، برای ارتودنسی پیش دکتری رفتم‌ایشون گفتن که باید عمل فک کنم میخواستم‌ببینم‌بدون عمل و تنها با ارتودنسی نمیشه مشکل من حل شد؟

  • admin گفت:

   سلام
   ارتودنسی و جراحی فک، دو عمل جهت زیبایی دندان و فکین می باشد و بر زیبایی ظاهری فرد بسیار موثر است. که در بعضی از موارد ارتودنسی به تنهایی قادر به مرتب نمودن دندان ها نیست، به همین دلیل پزشک متخصص با بررسی دقیق تر، همراه با ارتودنسی عمل فک را هم توصیه می نماید.بنابراین جهت دریافت اطلاعات بیشتر عکس های رادیوگرافی خود را به تلگرام سیمادنت ارسال نموده همچنین مقاله زیر را در خصوص ارتودنسی همراه با جراحی فک مطالعه نمایید.
   با سپاس
   دکتر داودیان
   متخصص ارتودنسی در تهران

 11. شایان مرادی گفت:

  ارتودنسی فقط برای فک بالا هزینش چقدره ؟
  چون فک پایینم تقریبا صافه فقط میخوام بالا صاف شه

  • admin گفت:

   سلام
   ارتودنسی تنها برای یک فک قابل انجام نیست، زیرا دندان های فک بالا و پایین باید باهم هم تراز شوند . هزینه ارتودنسی بستگی به نوع ارتودنسی، شدت بهم ریختگی دندان ها و همچنین سن بیمار دارد. بنابراین جهت دریافت مشاوره دقیق تر عکس های رادیو گرافی خود را به تلگرام سیمادنت ارسال نمایید همچنین مقاله زیر را در خصوص هزینه ارتودنسی مطالعه نمایید.
   با سپاس
   کلینیک تخصصی دندانپزشکی سیمادنت

 12. جمال گفت:

  سلام خسته نباشید ببخشید برای کسی که دندان روکش داشته باشه ارتودنسی انجام میشه؟بیشتر دندان هایم پروتز ثابت است که پایه دارند سوال دیگه ام این است ارتوسرجی یعنی جراحی فک با ارتودنسی؟منظورم این است یعنی هزینه ارتودنسی و جراحی ۳۵ میلیون است؟

  • admin گفت:

   سلام
   پس از اینکه فرد توسط متخصص ارتودنسی به صورت کامل معاینه شد ، زمان مناسب برای طرح درمانی بیمار ریخته می شود، در اکثر موارد ، ابتدا درمان های ارتودنسی بر روی بیمار انجام می شود ، برای اینکه نتیجه جراحی فک رضایت بخش باشد ، بهتر است وضعیت دندان و ارتباط آن ها با فکین و لثه ها به میزان زیادی اصلاح شود، پس از اینکه ارتودنتیست وضعیت دندان های بیمار را تثبیت شده تشخیص داد ، او را برای جراحی فک آماده می کند. و هزینه جراحی فک و ارتودنسی از هم جدا می باشد. جهت بدست اوردن اطلاعات بیشتر مقاله ی هزینه ارتودنسی را مطالعه کنید.
   با سپاس
   دکتر مسعود داوودیان
   متخصص ارتودنسی در تهران

 13. حنانه گفت:

  سلام وقت بخیر
  از فک بالا دو دندان و فک پایین چهار دندان نامرتب باشه با ارتودنسی اوکی میشه و هزینه ارتودنسی ب میزان شش دندان محاسبه میشه یا کل فک بالا و پایین؟؟ ممنون میشم پاسخ را ب ایمیل ارسال کنید

  • admin گفت:

   سلام
   ارتودنسی یکی از راه های صاف و مرتب ماندن دندان ها می باشد، که هزینه آن بستگی به نوع ارتودنسی، شدت بهم ریختگی دندان ها و همچنین سن بیمار دارد لذا جهت دریافت مشاوره دقیق تر، عکس های رادیوگرافی خود را به واتساپ دکتر داودیان ارسال نمایید .
   با سپاس
   دکتر مسعود داودیان
   متخصص ارتودنسی در تهران

 14. علی گفت:

  با سلام من تمام دندان های بالا و پایینم مرتب هستند بجز دوتا دندان جلوییم مقداری فاصله از هم دارند و مقداری از بقیه دندان هایم جلو تر هستند آیا میشو که آنها رو در فاصله زمانی سه ماه درست کرد با هزینه کم .

  • admin گفت:

   با عرض سلام و ادب خدمت شما دوست عزیز، با توجه به اینکه مدت زمان ارتودنسی برای هر شخصی متفاوت بوده و عوامل مختلفی بر قیمت ارتودنسی دندان تاثیر گذار است، برای اینکه جواب کامل تر و دقیق تری از دکتر داودیان بهترین متخصص ارتودنسی در تهران دریافت کنید، به صفحه دریافت نوبت مراجعه نموده و نوبت ارتودنسی بگیرید و حضوری تشریف بیاورید تا پاسخ کاملی را دریافت نمایید.

 15. انیتا قدرتی گفت:

  سلام دکتر وقت بخیر ببخشید حداقل هزینه ارتودنسی فک بالا چقدره میتونید یه قیمت کلی بدید ممنون

 16. رضا شکری گفت:

  سلام جناب دکتر ببخشید هزینه ارتودنسی با بیمه تامین اجتماعی رو اگر مورد پوشش قرار میدید داخل سایت بزارین که مام استفاده کنیم خیلی ممنون از شما

  • سلام
   با توجه به اینکه کلینیک ما با بیمه قرارداد ندارد هزینه ها به صورت آزاد حساب میشود اما نامه ای برای تایید کار های انجام شده شما در کلینیک به شما داده میشود که در صورت تمایل میتوان آنرا به بیمه داده و مقداری از هزینه ها را دریافت کنید.
   با سپاس
   دکتر داودیان متخصص ارتودنسی در تهران

 17. جمیله زادمحمد گفت:

  با عرض سلام و ادب یه سوالی داشتم کسی رو پیدا نکردم بتونه بهم یه جواب مناسب بده شما از هزینه ارتودنسی در دانشکده دندانپزشکی اطلاع دارید؟ به نظرتون انجام این کار خوبه یا نه باید حتما پیش یه متخصص با سابقه ارتودنسی کنیم

  • سلام
   پیشنهاد ما این میباشد که حتما تحت نظر پزشک متخصص ارتودنسی این کار را انجام دهید .برای مشاوره بیشتر عکس های رادیوگرافی خود را از طریق واتساپ برای ما ارسال نمایید .
   با سپاس
   دکتر داودیان متخصص ارتودنسی در تهران

 18. مرداد میلایی گفت:

  سلام دکتر داودیان من دخترم 19 سالشه و فقط 2 تا از دندونای جلوش مشکل دارن میخواستم بدونم هزینه ارتودنسی دو دندان جلو چنده و چقدر طول میکشه خوب شن

  • سلام
   به صورت کلی ارتودنسی تک دندان انجام نمیشود زیرا برای حرکت دادن دندان های مورد نظر لازم میباشد که تمامی دندان ها درگیر ارتودنسی شوند برای مشاوره دقیق تر عکس های رادیوگرافی خود را از طریق واتساپ برای ما ارسال نمایید.
   با سپاس
   دکتر داودیان متخصص ارتودنسی در تهران

 19. فاطمه حبیبی گفت:

  ببخشید من بیمه تکمیلی دارم ولی نمیدونم الان بیام پیش شما چجوری حساب کتاب میکنید میشه بی زحمت یه توضیحاتی راجب هزینه ارتودنسی با بیمه تکمیلی بدید تا ببینم باید چیکار کنم

  • سلام
   با توجه به اینکه کلینیک ما با بیمه قرارداد ندارد هزینه ها به صورت آزاد حساب میشود اما نامه ای برای تایید کار های انجام شده شما در کلینیک به شما داده میشود که در صورت تمایل میتوان آنرا به بیمه داده و مقداری از هزینه ها را دریافت کنید.
   با سپاس
   دکتر داودیان متخصص ارتودنسی در تهران

 20. معین شرابی گفت:

  اقای دکتر بی زحمت در مورد هزینه ارتودنسی پشت دندانی هم یه لیست قیمتی بدید و چگونه باید وقت بگیریم به شماره تماس مطب زنگ بزنیم یا چی؟

  • سلام
   متاسفانه در ایران به دلیل محدودیت های لابراتواری امکان انجام ارتودنسی لینگوال (ارتودنسی پشت دندان )نمیباشد.
   با سپاس
   دکتر داودیان متخصص ارتودنسی در تهران

 21. milad1994 گفت:

  سلام دکتر ببخشید قیمت ارتودنسی با جراحی فک دوتا هزینه جداس یا باهم دیگه حساب میشن؟!!!

 22. عزیزه کامرانی گفت:

  سلام دکتر داودیان خسته نباشید واقعا قیمت های شما عالی هستن مرسیییی من یه پسری دارم 19 سالشه میخوایم ارتودنسی کنیم فقط من داخل سایت نتونستم هزینه ارتودنسی دندان نیش بیرون زده رو پیدا کنم میشه یکم راهنماییم کنید راجب این مورد از پاسخگوییتون هم خیلی ممنونم چند بار سوال پرسیدم خیلی زود جواب دادید مرسی

 23. mohammadrezaee گفت:

  ببخشید دکتر من 40 سالمه و میخوام ارتودنسی فقط سوال من اینه که قیمت ارتودنسی رنگی با معمولی چه فرقی داره؟ ایا مدل جراحیش متفاوته؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.