هزینه ارتودنسی

هزینه ارتودنسی سال 99

هزینه ارتودنسی دندان چقدر است؟

در درمان ارتودنسی، هزینه ارتودنسی به عوامل زیادی وابسته است. تعرفه ارتودنسی بر اساس طول درمان و روند درمان در جلسه اول مشاوره توسط متخصص ارتودنسی تعیین می شوند. پزشکان روش های مختلفی را برای پرداخت هزینه برای بیمار بیان می کنند تا بیمار بدون دغدغه به درمان ارتودنسی دندان خود بپردازد.

 

هزینه ارتودنسی سال 1400

 
* تعرفه های ارتودنسی سال 99 *

1- قیمت ارتودنسی ثابت دو فک بدون کشیدن دندان 

20,000,000 تومان

2- قیمت ارتودنسی ثابت دو فک با کشیدن دندان

21,000,000 تومان

3- قیمت ارتوسرجری (ارتودنسی جهت جراحی فک)

  30,000,000 تومان

4-قیمت ارتودنسی دیمون (به ازای هرفک اضافه می شود)

8,000,000 تومان

5-قیمت ارتودنسی سرامیکی (به ازای هر فک اضافه می شود)

80,000,000تومان

6-قیمت ارتودنسی متحرک دو فک

10,000,000 تومان

7- قیمت فیس ماسک

10,000,000 تومان

8- قیمت دستگاه فانکشنال

10,000,000 تومان

9- قیمت هدگیر

6,000,000 تومان

10- قیمت فیکس ریتینر هر فک

1,000,000 تومان

11- قیمت تعویض پلاک متحرک هر فک

1,000,000 تومان

12- قیمت ریباند براکت معمولی

300,000 تومان

13- قیمت ریباند براکت دیمون

400,000 تومان

14- هزینه ریباند براکت سرامیکی

500,000 تومان

15- هزینه ترمیم فیکس ریتینر(هر ناحیه)

300,000 تومان

16- هزینه ریتینر ثابت خلفی (هر ناحیه)

500,000 تومان

17- هزینه الکتروسرجری هر دندان

500,000 تومان

18-هزینه ارتودنسی4×2 دو فک

10,000,000 تومان

19- قیمت تعویض نک پد

500,000 تومان

20- مبلغ تعویض فیس بو

500,000 تومان

21- قیمت تنظیم لبه ی دندان (به ازای هر فک)

250,000 تومان

22- قیمت دستگاه هایریکس

7000000تومان

23-هزینه هوک جراحی+قالبگیری استیج

1000,000 تومان

مینی اسکرو

2000,000 تومان
 

حداقل هزینه ارتودنسی

لازم به ذکر است که متناسب با نوع ناهنجاری ها و شدت نامرتبی دندان ها، همچنین ارتودنسی ثابت و یا ارتودنسی متحرک، هزینه ارتودنسی و هم چنین هزینه ارتودنسی فک بالا و پایین متفاوت خواهد بود. اما شما مراجعه کننده گرامی می توانید برای اطلاع از حداقل هزینه ارتودنسی با مشاوران در تماس باشید.

بهترین راه برای اطلاع از حداقل هزینه ارتودنسی مراجعه حضوری به مطب دکتر داوودیان می باشد. (دریافت نوبت ارتودنسی)همچنین شما میتوانید از طریق ارسال تصاویر رادیوگرافی خود از قسمت ارسال پرسش از مشاوره دکتر داوودیان بهره مند گردید.

هزینه ارتودنسی سریع

برخی نیز به دنبال ارتودنسی سریع می باشند که لازم به ذکر است سرعت درمان ارتودنسی به نوع ناهنجاری ها بستگی دارد و نمی توان هزینه ارتودنسی سریع را به طور مشخص تعیین نمود. دقت داشته باشید که متاسفانه تبلیغات غلطی در این خصوص انجام گرفته است. پس به این مطالب توجه نکنید و برای انجام ارتودنسی حتما به پزشک متخصص ارتودنسی مراجعه کنید چرا که اگر به دلیل عدم مراجعه به پزشک متخصص نیار به ارتودنسی مجدد داشته باشید ، انجام ارتودنسی مجدد ریسک های خود را می طلبد. و ممکن است صدمات جبران ناپذیری به شما وارد شود.

عوامل تاثیرگذار در هزینه ارتودنسی

تعیین قیمت درمان ارتودنسی همانند دیگر درمان های پزشکی برای هر کیس متفاوت است. موارد تأثیرگذار بر هزینه ارتودنسی به شرح ذیل می باشد:

نوع ارتودنسی انتخابی برای بیمار، مدت زمان درمان ارتودنسی، میزان مواد و تجهیزات به کار برده شده در طول دوره درمان ارتودنسی در هزینه ارتودنسی موثر هستند.

عواملی که به عنوان شاخص در تعیین هزینه ارتودنسی موثر هستند عبارتند از :

  • نوع درمان ارتودنسی

  • طول درمان ارتودنسی

  • میزان ناهنجاری

  • نیاز به درمان جانبی

  • متخصص ارتودنسی یا دندانپزشک عمومی

  • مطب یا درمانگاه

  • بیمه ارتودنسی

  • انتظارات بیمار از ارتودنسی

۱. نوع درمان ارتودنسی

ارتودنسی متحرک در مقابل ارتودنسی ثابت دارای هزینه کم تری است.ارتودنسی دیمون، ارتودنسی نامرئی، ارتودنسی شفاف با براکت‌های همرنگ مینای دندان و ارتودنسی لینگوال در مقایسه با ارتودنسی به وسیله براکت های فلزی هزینه بالاتری دارند.

هزینه ارتودنسی نامرئی به دلیل پیچیدگی، هزینه‌های لابراتور، تعداد پلاک‌ها، تکنولوژی پیشرفته و طول درمان، در مقایسه با سایر روش‌های ارتودنسی بالاتر است. همچنین در ارتودنسی نامرئی، چون پلاک‌ها وارداتی هستند و در لابراتورهای داخلی ساخته نمی‌شوند، بیمار هزینه ارتودنسی بیشتری را پرداخت می کند.هزینه ارتودنسی لینگوال نیز به دلیل مخفی بودن براکت‌ها در حین درمان که زیبایی ظاهر بیمار حفظ می‌شود به علت ساخت سفارشی براکت‌ها در لابراتور، بیشتر خواهد شد.

تعرفه ارتودنسی در سال 1399

دستگاههای ارتودنسی خاصی نظیر براکت های سرامیکی ، ارتودنسی دیمون ، ارتودنسی لینگوال، اینویزیلاین و … به هزینه ارتودنسی خواهند افزود.

برای اطلاع از هزینه ارتودنسی دیمون، هزینه ارتودنسی نامرئی، ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک با کلینیک دکتر داوودیان در تماس باشید.

۲. طول درمان ارتودنسی

اگر میزان ناهنجاری دندان زیاد باشد و طول دوره درمان در ارتودنسی متحرک افزایش یابد هزینه ارتودنسی در درمان ارتودنسی متحرک افزایش خواهد یافت.

3. میزان ناهنجاری در فک و دندان‌ها

بدیهی است با افزایش شدت ناهنجاری، هزینه ارتودنسی نیز افزایش خواهد یافت. به عنوان مثال ارتودنسی دندان ها همراه مداخله درمانی برای ناهنجاری فکی تعرفه بالاتری نسبت به ردیف کردن دندانها دارد.

افزایش قیمت ارتودنسی با افزایش شدت ناهنجاری
افزایش هزینه ارتودنسی با افزایش شدت ناهنجاری
 

4. نیاز به درمان‌های جانبی :

جراحی فک در کنار ارتودنسی برای تسریع در روند درمان اتودنسی دارای هزینه ارتودنسی بالاتری است.

5. متخصص ارتودنسی یا دندانپزشک عمومی

درمان ارتودنسی نزد متخصص ارتودنسی قیمت بالاتری دارد. متأسفانه در حال حاضر تعداد زیادی از دندان پزشکان عمومی بدون تخصص آکادمیک، اقدام به درمان ارتودنسی ثابت برای بیماران خود می کنند. درمانهایی که بعضا خسارت های غیر قابل جبرانی برای فک و دندانهای بیماران به همراه دارد.

قیمت ارتودنسی سال 99
 

متخصص ارتودنسی با تجربه و دارای بورد تخصصی دارای هزینه بالاتری نسبت به سایر پزشکان است.

6. مطب یا درمانگاه

درمان ارتودنسی در مطب خصوصی نسبت به درمانگاه دندان پزشکی تعرفه بیشتری دارد، زیرا در مطب، متخصص ارتودنسی از فرصت بیشتری برای درمان بیماران خود برخوردار است.

7. بیمه ارتودنسی

متأسفانه هنوز بیمه تأمین اجتماعی در ایران درمان های ارتودنسی و هزینه ارتودنسی را پوشش نمی دهد. با این حال برخی ارگان ها نظیر بانک ها، نیروهای مسلح و ادارات معینی برای کارکنان خود اقدام به ارائه بیمه در قالب مراجعه به مراکز تخصصی خاصی می کنند و بخشی از مبلغی که برای قیمت ارتودنسی میبایست پرداخت کند را متقبل می شوند.

8. ترجیح و انتظارات بیمار در هزینه ارتودنسی

ممکن است بیمار متقاضی مرتب‌سازی دندان ‌باشد اما متقاضی دیگر ارتودنسی دندان را برای تغییر فرم صورت بخواهد بنابراین هزینه ارتودنسی این دو بیمار با هم متفاوت است و در مورد فرد دوم هزینه ارتودنسی بیشتر است.

هزینه ارتودنسی ثابت

ارتودنسی ثابت نوعی از درمان ارتودنسی می باشد که از بریس های فلزی و دستگاه های ثابت برای طول درمان استفاده می شود. در این درمان بیمار قادر نخواهد بود تا دستگاه را از دهان خارج کرده و یا به تنظیم آن بپردازد. تمامی موارد مرتبط با درمان به روش ارتودنس ثابت توسط متخصص ارتودنسی اعمال خواهد شد.

هزینه ارتودنسی ثابت

تعرفه ارتودنسی ثابت با ارتودنسی متحرک متفاوت خواهد بود که این تفاوت قیمت در شیوه ی درمان و اجزای ارتودنسی می باشد. طول درمان با استفاده ار هر یک متفاوت از دیگری خواهد بود.

تمامی عواملی که در بالا ذکر شد، برای تعیین هزینه ارتودنسی ثابت نیز دخیل هستند.

هزینه ارتودنسی متحرک

از ارتودنسی متحرک برای درمان هایی استفاده می شود که میزان ناهنجاری کمتر باشد و یا برای سنین پایین تر می توان از این روش استفاده کرد. استفاده از روش ارتودنسی متحرک برای کودکان به جهت روند رشد فک و دندانی، بسیار مناسب می باشد.

البته لازم به ذکر است قیمت ارتودنسی متناسب با ناهنجاری های فکی و دندانی هر یک از بیماران متغیر می باشد.

ارتودنس متحرک شمل یک پلاک متحرک می باشد که بیمار بای درمان از آن استفاده می نماید و در هر زمان می تواند آن را از دهان خارج نموده و مجددا تنظیم نماید.

پلاک ارتودنسی و تغییرات اعمال شده در فک و دندان در طی جلسات بررسی می شود و برای طراحی پلاک جدید اقدام می شود.

هزینه ارتودنسی متحرک

بطور کلی، قیمت های ارتودنسی بر اساس وضعیت ناهنجاری‌های دندانی و فکی بیمار و بسته به تشخیص متخصص ارتودنسی تعیین می شود و تعیین دقیق هزینه ارتودنسی دندان به معاینه دهان و دندان توسط متخصص ارتودنسی و شناسایی مشکلات بستگی دارد. با مراجعه به متخصص ارتودنسی معتبر و با تجربه می‌توان بهترین روش های درمانی ارتودنسی دندان، هزینه ارتودنسی و طول دوره درمان ارتودنسی و همچنین نوع ارتودنسی مناسب برای درمان را مشخص کرد.

هزینه ارتودنسی دکتر داوودیان

ویزیت جلسه اول در مطب دکترداوودیان به صورت رایگان نمی باشد. اما پرداخت هزینه درمان به صورت اقساطی در قالب پیش پرداخت اولیه (یک سوم مبلغ درمان) و اقساط ماهیانه می باشد.

برای بیمارانی که درمان چند مرحله ای دارند برای فازهای بعدی، ۱۰ درصد تخفیف تعرفه در نظر گرفته می شود. (منظور بیمارانی که نیاز به ارتودنسی متحرک و ثابت به همراه هم دارند و یا نیاز به جراحی فک و پس از ان ارتودنسی دارند.)، شما می توانید قسط های ماهیانه را در مطب (به صورت نقدی یا دستگاه خودپرداز) و یا در منزل خود از طریق پنل پرداخت آنلاین بپردازید.

 

سوالاتی که ممکن است برای شما در خصوص قیمت ارتودنسی پیش بیاید:

برای مشخص شدن هزینه ارتودنسی عوامل زیادی هستند که بایستی حتما شخص به متخصص ارتودنسی مراجعه کند تا در هزینه تخمین زده شود
با عرض پوزش هیچ یک از بیمه ها در کشورمان هزینه ارتودنسی را تحت پوشش قرار نمیدهند.
ارتودنسی سریع تنها تبلیغات پوچی است که متاسفانه دیده میشود و با تراش دندان و قرار دادن کامپوزیت بر روی دندان انجام میشود که ابدا توصیه نمیشود.
برای اطلاع از قیمتهای ارتودنسی به جدول مربوطه تعرفه های ارتودنسی سال 99 مراجعه کنید.

4/5 ( 23 نظر )
Call Now Button