فتوگرافی ارتودنسی

معمولا بعد از مراجعه هر فرد به متخصص ارتودنسی اولین و مهمترین کاری که توسط پزشک ارتودنسی برای فرد تجویز می شود فتوگرافی ارتودنسی است. این کار دارای جنبه های مختلفی بوده و برای پزشک و بیمار بسیار مفید است. در این مقاله به بررسی علل این کار و مقدار هزینه های آن می پردازیم.

فتوگرافی ارتودنسی چیست؟

بیشتر افرادی که به متخصص ارتودنسی مراجعه می کنند از مشکلات دندانی رنج می برند. بروز این مشکلات نیز به علل مختلفی رخ می دهد. در بعضی از مواقع حوادث باعث بروز مشکل می شوند و در بعضی از مواقع نیز افراد به دلایل ژنتیکی دارای دندان ها نا مرتب هستند. برای همین بعد از مراجعه به متخصص برای ریشه یابی مشکل متخصص از فتوگرافی ارتودنسی استفاده می کند.

برای این کار عکس های مختلفی از جهات مختلف از صورت و دندان های وی توسط متخصص فتوگرافی گرفته می شود.

چگونگی فتوگرافی در ارتودنسی

هر متخصص فتوگرافی با توجه به مشکل ایجاد شده در دندان و یا فک فرد و همچنین قسمت هایی از فک و دندان که توسط متخصص مشخص شده است اقدام به فتوگرافی از همان قسمت می کند.

این عکس ها باید بسیار دقیق و با کیفیت تهیه شوند. رعایت استاندارد و زاویه استاندارد در تهیه این عکس ها بسیار مهم است. فتوگرافی ارتودنسی در هر فرد یک اسکن دقیق از چهره و دندان ها را به متخصص ارتودنسی ارائه می دهد. با این عکس ها متخصص می تواند بهترین درمان را برای فرد بیمار طراحی و انجام دهد. توجه نمایید که انجام فتوگرافی در طی دوره درمان بسیار لازم بوده و باید حتما انجام شود.

چگونگی فتوگرافی در ارتودنسی

دلایل انجام فتوگرافی ارتودنسی

همه متخصصان ارتودنسی در بدو شروع کار حتما انجام فتوگرافی ارتودنسی را به بیمار خود پیشنهاد می نمایند. انجام این کار همان طور که گفته شد به روند درمان و طراحی بهترین روش درمان کمک زیادی به متخصص می نماید. اما انجام این کار دلایل دیگری نیز دارد که به ذکر آنها می پردازیم.

فتوگرافی بهترین و موثرترین راه برای انتخاب روش درمان

متخصص با نگاه و معاینه همیشه متوجه تمام مشکلاتی که معمولا برای بیماران وجود دارد نمی شوند. در بعضی از مواقع به دلایل مختلف معاینه به طور کامل صورت نمی گیرد و پزشک نمی تواند درمان موفقی را به بیمار خود ارائه نماید.

نقش لیزر در ارتودنسی

انتخاب روش درمان نیز از دیگر مزایای فتوگرافی ارتودنسی است. بعضی از بیماران برای درمان دندان ها و فک خود نیاز به انجام بعضی از درمان ها مانند: استفاده از ایمپلنت های دندانی، لمینت و یا  انجام چند درمان پی در پی دارند.

ارائه به بیمه های درمانی

بیشتر بیمه های درمانی تنها زمانی هزینه های درمانی فرد را پوشش می دهند که مدارک مستند کاملی جهت انجام درمان ها برای فرد بیمار ارائه شود. انجام فتوگرافی ارتودنسی با دقت و کیفیت بالا برای ارائه مدارک مستند و معتبر جهت بیمه های درمانی صورت می گیرد.

توجیه بیمار با استفاده از فتوگرافی های ارتودنسی

هنگام مراجعه افراد به متخصص ارتودنسی همه از اطلاعات کاملی در این زمینه برخوردار نیستند. عدم آگاهی کامل افراد از چگونگی بروز مشکل و نحوه درمان مشکلات دندانی خود یکی از مهمترین مواردی است که معمولا متخصصان ارتودنسی با آن روبرو هستند.

با انجام فتوگرافی ارتودنسی توسط متخصص این کار باعث می شود تا متخصص ارتودنسی به سادگی بتواند مشکلات دندانی بیمار را توجیه و روند بهبود را با بیمار خود تحت کنترل دقیق داشته باشد.

توجیه بیمار با استفاده از فتوگرافی های ارتودنسی

قرار دادن در پرونده بیمار و ارائه به مراجع قانونی در صورت بروز مشکل

در بعضی از مواقع امکان بروز مشکلات قضایی مخصوصا در امور متخصصان زیبایی به وجود می آید. برای همین متخصص ارتودنسی و یا متخصص زیبایی قبل از شروع روند درمان و همچنین در طی دوره درمان و بعد از آن اقدام به تهیه عکس فتوگرافی از بیمار خود نموده که از آن می توان در دعاوی قضایی می توان استفاده نمود. البته توجه نمایید که این عکس ها باید حتما با فرمت خام و بدون پردازش به مراجع ارائه شود تا بتوان به عنوان یک سند به آن استناد نمود.

استفاده از فتوگرافی های ارتودنسی در جهت پیشرفت علوم دندان پزشکی

بیشتر متخصصان ارتودنسی در هنگام شرکت در سمینارها و یا پروژه های درمانی از بعضی از فتوگرافی ارتودنسی ها در جهت تکمیل مقالات و پژوهش ها خود استفاده می نمایند.

نایت گارد چیست و چند مدل دارد؟ مزایا و معایت نایت گارد

در بعضی از مواقع نیز متخصص ارتودنسی برای انجام تبلیغات برای بالا بردن جایگاه خود از این عکس ها استفاده می کنند. تاثیر بسیار زیاد این عکس ها در جلب مخاطب بیشتر در هنگام تبلیغات برهیچکس پوشیده نیست.

استفاده از فتوگرافی های ارتودنسی در جهت پیشرفت علوم دندان پزشکی

فتوگراف ارتودنسی

انجام فتوگرافی ارتودنسی باید حتما توسط متخصص این کار انجام شود. این افراد باید حتما دارای چند ویژگی مشخص باشد. این ویژگی ها در ارائه کار مناسب بسیار مهم است.

  • توجه به آناتومی بدنی بیماران در هر فتوگرافی
  • آشنایی کامل فرد با عکاسی و چگونگی نورپردازی در هنگام فتوگرافی
  • دارا بودن اخلاق خوب و تعامل بسیار بالا با بیماران مخصوصا کودکان
  • رعایت استانداردها و زوایای دقیق در زمان فتوگرافی ارتودنسی

مکان مناسب برای فتوگرافی های ارتودنسی

اگر چه دارا بودن افراد مسلط بر انجام کار در فتوگرافی ارتودنسی بسیار با اهمیت است اما انجام این کار در مراکزی که دارای تجهیزات کامل و مناسب این کار باشند نیز بسیار مهم است. علاوه  بر آن، این تجهیزات باید از نوع تجهیزات ماکرو باشند . این قابلیت کمک می کند تا distortion در این عکس ها نیز صفر شود. از دیگر مزایای مراکز خوب نورپردازی مناسب برای عدم ایجاد سایه بر روی عکس ها است.

هزینه فتوگرافی های ارتودنسی

امروزه بیشتر مراکز دندان پزشکی به اتاق هایی برای نصب تجهیزات فتوگرافی ارتودنسی مجهز می باشند همچنین این مراکز در کادر درمانی خود نیز از افراد متخصص در این زمینه برای انجام هر چه بهتر این کار استفاده می نمایند. انجام این امور در همان مراکز درمان کمک می کند تا زمان و هزینه های زیادی از بیماران تلف نشود. همچنین انجام این کار در مراکز تحت نظارت پزشک به کیفیت عکس و صحت عکس بردای کمک زیادی می کند.

مرکز درمانی ما با سال ها تجربه و انجام خدمات ارتودنسی توسط متخصصین با تجربه در این مراکز مجهز به فتوگرافی ارتودنسی می باشد. این کار در مطب ما با سرعت و دقت بالایی توسط متخصصین فتوگرافی انجام شده و هزینه آن بسیار مناسب و تنها 240 هزار تومان می باشد. برای دریافت وقت و همچنین مشاوره با کارشناسان در این مطب می توانید به سایت ما مراجعه و اطلاعات دریافت نمایید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *