سفید کردن دندان و ارتودنسی

سفید کردن دندان و ارتودنسی
یکی از علایق بیماران ارتودنسی سفید کردن دندانها (بلیچینگ) و شبیه کردن رنگ دندانهایشان به دندانهای هنرپیشه ها می باشد! توضیحی که ما همواره به این بیماران گرامی می دهیم این است که بخش عمده ای از زردی دندانها را می توان به کمک بهداشت مناسب و دقیق دندانها شامل مسواک زدن و نخ دندان کشیدن کاهش داد. حال اگر باز دندان ها زرد به نظر می رسند بهتر است در خصوص لزوم بلیچینگ با متخصص ارتودنسی مشاوره کنند. به هر روی بهتر است سفید کردن دندانها به بعد از ارتودنسی مؤکول گردد زیرا در خلال ارتودنسی دندانها با مقادیری تغییر رنگ روبرو می شوند که اگرچه قابل برگشت است زحمات صَرف شده را بر باد خواهد داد.
ارتودنسی- سفید کردن دندان
بهترین زمان سفید کردن دندانها در بیماران ارتودنسی ۵ الی ۶ ماه پس از خاتمه درمان و برداشتن دستگاه های ارتودنسی است وقتی که بیمار در نبود دستگاه ها توانسته باشد به خوبی بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کرده و زردی دندانها به حداقل رسیده باشد.
ذکر این نکته نیز ضروری است که برخی تغییر رنگ های دندانی با بیلیچینگ قابل رفع نیست. این موارد که بیشتر شامل تغییر رنگ های خاکستری و تیره می باشد ممکن است به دلایلی نظیر ضربه، وراثت، اختلالات تکاملی و … رخ داده باشند.
0/5 (0 Reviews)

ارسال پرسش ارتودنسی

8+5=