ارتودنسی بدون جراحی فک

ارتودنسی بدون جراحی فک

ناهنجاری های فکی متوسط تا تشدید در سنین بزرگسالی و بعد از بلوغ جنسی ممکن است بنا به تشخیص متخصص ارتودنسی نیازمند ارتودنسی و جراحی فک باشند. با این حال گاهی طرح درمان ارتودنسی بدون جراحی فک اعمال می گردد. این امر بستگی به خواسته بیمار از نتیجه درمان، ابزار درمانی و البته سلیقه و توانایی ارتودنتیست دارد.

به عنوان مثال کیس ذیل از جلو بودن فک پایین و نامرتبی دندانهای هر دو فک برخوردار بود. طرح درمان های ارائه شده به ایشان قبل از مراجعه به مطب ما ارتودنسی همراه جراحی فک و ارتودنسی با کشیدن چهار دندان آسیای کوچک وی بود. خوشبختانه درمان ایشان به کمک سیستم ارتودنسی دیمون و مینی اسکرو بدون کشیدن دندان و جراحی فک ظرف ۲ سال انجام گرفت. در واقع با کمک مینی اسکرو به تدریج و با حوصله بجای عقب بردن فک پایین با جراحی فک قوس دندانی پایین به عقب هدایت شد و توسط سیستم ارتودنسی دیمون، درمان بدون کشیدن دندان تسهیل گردید. شما می توانید به طور کامل عکس های قبل و بعد ارتودنسی این کیس را ملاحظه فرمایید.

ارتودنسی و بیماری های قلبی

دیدگاه ها

2 پاسخ به “ارتودنسی بدون جراحی فک”

 1. مهدیه مالکی گفت:

  سلام وقت بخیر،خسته نباشید اقای دکتر،برای ارتودنسی پزشک گفتن که حداقل 4سال درمان طول میکشه وباید دندونای عقل فک بالا هم کشیده بشه ،وامکان داره اصلا جواب نده و به احتمال زیاد جراحی هم لازم داره،بنظر شما میشه بدون جراحی هم ارتودنسی انجام بدم،چون خانواده موافق جراحی نیستن

  • admin گفت:

   سلام,
   پیشنهاد ما در ابتدا مشاهده لینک مربوط به طول درمان ارتودنسی است، شما می توانید تمامی اطلاعات مربوط به عکسها و رادیو گرافی خود را به آدرس تلگرام ما ارسال کنید تا به صورت دقیق تر برسی کنیم.
   با سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.