هزینه ارتودنسی سال 99

تعرفه‌ی ارتودنسی در سال 99، برای هر بیمار متناسب با مشکلات فکی و دندانی وی و عواملی چند که در زیر به آنها اشاره می‌کنیم بستگی دارد. مراجعه‌کننده برای درمان ارتودنسی نیازمند گذراندن مراحلی جهت انجام طول درمان خود می‌باشد که همین مراحل نیز خود از عوامل تاثیرگذار در هزینه ارتودنسی می‌باشند.

در ادامه مطلب به بررسی هزینه ارتودنسی دندان در سال 97 می پردازیم:

در جلسه‌ی ابتدایی شما نیاز به ویزیت و معاینه دقیق از طرف دکتر متخصص ارتودنسی هستید تا بتوان مشکل را به طور دقیق ریشه‌یابی کرد و راه‌های درمان موجود را برای بیمار بیان کرد. در این جلسه بعد از انجام معاینات به مشاوره در جهت روش درمانی بهتر و مسائل مرتبط با فک و دندان شما پرداخته می‌شود.

پس از گذر از این جلسه شما نیاز به انجام فوتوگرافی و رادیولوژی خواهید داشت تا بتوان به طور کاملا تخصصی به ناهنجاری‌های‌ موجود پرداخت. به دنبال انجام رادیولوژی، به طور مجدد معاینه‌ای مطابق با عکس موجود انجام می‌شود و شما می‌توانید از پزشک متخصص ارتودنسی خود در رابطه با مسائل و مشکلات مدنظر گفتگو کنید و ایشان نیز به شما روش‌هایی را پیشنهاد دهند تا بتوانید با توجه به مسائلی چون هزینه ارتودنسی  و طول دوره درمان آنها، مناسب‌ترین خود را انتخاب کنید و شروع به انجام روند ارتودنسی نمایید.

ارتودنسی ارزان !!!

همان‌طور که می‌دانید درمان‌های مربوط به فک و دندان از درمان‌های هزینه بر در پزشکی می‌باشند. اما مسئله‌ای که حائز اهمیت است این امر می‌باشد که شما با انجام طول دوره‌ی درمان ارتودنسی به ظاهری زیبا همراه با سلامت کامل فک و دندان دست پیدا خواهید کرد که همین امر بسیار ارزشمندتر از هر موضوع دیگری است.

شایان ذکر است شاید مراجعه‌کنندگانی برای درمان خود به مراکزی روی آورند که به طور رایگان و یا ارزان به درمان ارتودنسی می‌پردازند اما در اغلب مواقع این مسئله نیز وجود دارد که در روشی که با مواد و دستگاه‌های ارزان قیمت به درمان پرداخته شده است، به نتیجه دلخواه دست پیدا نکنند و یا حتی بعد از تکمیل روند درمانی، دندان به حالت ابتدایی بازگردد و نیاز به ارتودنسی مجدد داشته باشید و این یعنی به هدر رفتن زمان و هزینه و ممکن است تاثیرات مخربی را در پی داشته باشد.

در بدترین حالت ممکن است دکتری که به درمان ارتودنسی شما می‌پردازد، علم کافی در جهت تخصص ارتودنسی نداشته باشد. پس پیشنهاد می‌شود تا برای دندان‌های خود که عضوی تاثیرگذار در زیبایی شما می‌باشد ارزش قائل شوید و برای درمان ناهنجاری موجود، به متخصص ارتودنسی خوب و نه یک دندانپزشک عمومی، مراجعه کنید.

از آنجایی که پزشک متخصص ارتودنسی به طور تخصصی در شاخه‌ی ارتودنسی به درمان می‌پردازد می‌تواند اطلاعات جامع و کاملتری را در رابطه با مشکلات فک و دندانی شما داشته باشد و شما را هرچه بهتر در درمان یاری بخشد. از این رو شما با مراجعه به متخصص ارتودنسی با خیال آسوده می‌توانید به درمان بپردازید و از نتیجه‌ی کامل و درست در جهت فک و دندان خود اطمینان داشته باشید.

با براکت شل شده چیکار کنیم؟

عوامل تاثیرگذار در تعرفه ارتودنسی

از جمله این موارد می‌توان به موضوعاتی چون نوع ناهنجاری فک و دندان بیمار با درنظر گرفتن شرایط فکی و دندانی همچون فرم صورت و استخوان‌بندی آن، سلامت لثه ها، جنس دندان‌ها، مسائل مربوط به هر دو فک بالا و پایین و مسائل این چنینی اشاره کرد.

پس از بررسی این مسائل به دیگر موارد تاثیرگذار در هزینه ارتودنسی می‌رسیم و آن، انواع دستگاه های ارتودنسی می‌باشد که متناسب با هر بیمار و هر روش انتخابی توسط پزشک معالج، هزینه‌های متفاوتی را شاهد خواهیم بود.

انواع ارتودنسی

در زیر انواع روش‌های موجود برای درمان ارتودنسی را نام برده‌ایم:

ارتودنسی ثابت

ارتودنسی متحرک

ارتودنسی نامرئی لینگوال

ارتودنسی شفاف

ارتودنسی به روش دیمون

هر یک از روش‌های ارتودنسی، مواد و دستگاه‌های خاص خود را طلب می‌کند که به دنبال انجام درمان به هر روش، هزینه‌ای متفاوت را شامل می‌شود.

تفاوت دستگاه های ارتودنسی و تاثر آن ها در هزینه ارتودنسی

به طور کلی می‌توان گفت که ارتودنسی متحرک نسبت به ارتودنسی ثابت دارای هزینه پایین‌تری می‌باشد زیرا دستگاه قابل استفاده در روش متحرک بسیار متفاوت از روش درمان با استفاده از دستگاه ثابت می‌باشد.

در ارتودنسی به روش دیمون و همچنین نامرئی و شفاف، به جهت استفاده از مواد و براکت‌های همرنگ با مینای دندان و انجام روش‌های پیچیده‌تر، هزینه آن نیز به همان نسبت بالاتر خواهد بود.

همچنین بخوانید: هزینه ارتودنسی نامرئی ، هزینه ارتودنسی فک بالا و پایین

ارتودنسی لینگوال نیز نسبت به درمان با استفاده از براکت‌های فلزی دارای قیمت بالاتری می‌باشد.

در هر روش درمانی با توجه به مواد استفاده شده و تعداد دفعات استفاده از آن مواد و براکت‌ها، وارداتی یا داخلی بودن محصولات، هزینه لابراتوری که پلاک را تهیه می‌کند و همچنین پیچیدگی درمان، هزینه‌ها متغیر خواهند بود.

به دنبال انواع روش‌های درمانی، طول مدت درمانی متفاوتی را نیز شاهد خواهیم بود که به همین ترتیب مدت زمان درمان نیز بر روی هزینه درمان تاثیرگذار خواهد بود.

در برخی موارد برای تسریع در درمان و یا با توجه به شرایط فک و دندان، نیاز به جراحی فک نیز می‌باشد که این مورد نیز خود هزینه‌ای جانبی در ادامه‌ی درمان ارتودنسی به حساب می‌آید.

تاثیر میزان ناهنجاری بر هزینه ارتودنسی

این مسئله را می‌بایست همواره در نظر داشته باشید که هرچقدر فک و دندان شما از ناهنجاری‌های بیشتری برخوردار باشد، به دنبال آن طول دوره‌ی درمان طولانی‌تر و هم‌چنین روش‌های پیچیده‌تری برای درمان نیاز است. پس اگر میزان ناهنجاری و مشکلات فکی و دندانی شما کم باشد، هزینه‌ها نیز به طور چشمگیری کاهش می‌یابد. پس چه بهتر اگر به مراقبت و رعایت بهداشت دهانی بپردازیم، پیش از آنکه مشکلات دندانی، شما را احاطه کنند.

تیروئید در ارتودنسی

مطب خصوصی یا درمانگاه:

این امر نیز می‌تواند از مسائل جانبی تاثیر گذار در تعرفه ارتودنسی برای شما مراجعه‌کننده گرامی باشد. بدیهی است شما برای مراجعه به درمانگاه نیاز به صرف وقت بیشتر برای نوبت‌گیری دارید و پس از مراجعه به دلیل حجم زیاد بیماران مدت زمان اختصاص یافته به شما کوتاهتر از حالتی است که به یک مطب خصوصی مراجعه کرده باشید.

همکاران ما در کلینیک دندانپزشکی سیمادنت پذیرای شما بیماران گرامی هستند و شما میتوانید از طریق تماس تلفنی با شماره ۲۶۷۱۰۷۶۰ و یا فرم دریافت نوبت موجود در وب سایت اقدام به گرفتن نوبت ارتودنسی و یا سایر خدمات دندانپزشکی اقدام کنید .

تعرفه ارتودنسی در سال 1402 چقدر است؟

به طور کلی می‌توان گفت که تعرفه ارتودنسی در سال 99 متاثر از عوامل بسیاری چون نوع درمان، طول مدت درمان، مواد استفاده شده و مسائلی چند می‌باشد. هزینه تقریبی درمان در مشاوره جلسه اول به طور حدودی مشخص می‌شود و به بیمار ارائه می‌شود. هزینه درمان به صورت اقساطی دریافت می‌شود و مراجعه‌کننده می‌تواند هم به صورت حضوری، از طریق وجه نقد و یا با استفاده از دستگاه کارتخوان و یا از طریق غیرحضوری، اقساط را پرداخت کند.

هزینه ارتودنسی سال 1402

* تعرفه های ارتودنسی سال 1402 *

1- ارتودنسی ثابت دو فک بدون کشیدن دندان

75,000,000 تومان

2- ارتودنسی ثابت دو فک با کشیدن دندان

80,000,000 تومان

3- ارتوسرجری (ارتودنسی جهت جراحی فک)

  85,000,000 تومان

4- ارتودنسی دیمون (به ازای هرفک اضافه می شود)

20,000,000 تومان

5- ارتودنسی سرامیکی (به ازای هر فک اضافه می شود)

20,000,000 تومان

6- ارتودنسی متحرک دو فک

40,000,000 تومان

7- فیس ماسک

40,000,000 تومان

8- دستگاه فانکشنال

40,000,000 تومان

9- هدگیر

20,000,000 تومان

10- فیکس ریتینر هر فک

5,000,000 تومان

11- تعویض پلاک متحرک هر فک

5,000,000 تومان

12- ریباند براکت معمولی

500,000 تومان

13- ریباند براکت دیمون

1,000,000 تومان

14- ریباند براکت سرامیکی

1,000,000 تومان

15- ترمیم فیکس ریتینر(هر ناحیه)

500,000 تومان

16- ریتینر ثابت خلفی (هر ناحیه)

1,000,000 تومان

17- تسریع ارتودنسی با لیزر هر جلسه

2,000,000 تومان

18- ارتودنسی4×2 دو فک

40,000,000 تومان

19- تعویض نک پد

1,000,000 تومان

20- تعویض فیس بو

1,000,000 تومان

21- تنظیم لبه ی دندان (به ازای هر فک)
1,000,000 تومان
22- دستگاه هایریکس
20,000,000 تومان
23-هوک جراحی+قالبگیری استیج
5,000,000 تومان
برای دریافت هر آنچه که می بایست در خصوص ارتودنسی بدانید به این لینک مراجعه کنید تا تمام سوالات خود را در خصوص ارتودنسی در آن بیابید.

دیدگاه ها

2 پاسخ به “تعرفه‌ی ارتودنسی در سال 1402”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *