راهکارهای پیشگیری از کرونا در درمان ارتودنسی

بیماری کرونا ویروسی جدید و ناشناخته می باشد که به طور کلی می توان گفت تمام جوامع را تحت تاثیر قرار داده است، به طوری که اگر حتی شما قصد درمان ارتودنسی داشته باشید لازم است که به راه های پیشگیری از کرونا در درمان ارتودنسی توجه داشته تا در حین انجام این عمل خدای نکرده به این ویروس مرگبار دچار نشوید.

درمان ارتودنسی دندان

به طور کلی باید بدانید یکی از شاخه‌ های دندانپزشکی ارتودنسی بوده که در این درمان دندان ‌ها و فک که در جای نامناسبی قرار دارند اصلاح می شوند. طبیعتا هنگامی که دندان های شما جایگاه نامناسبی داشته باشند شکل نامتعارفی به خود گرفته و علاوه بر اینکه زیبایی صورت شما را تحت تاثیر قرار می دهد، می‌ توانند مشکلات بهداشتی مختلفی نیز ایجاد کند زیرا در این صورت تمیز نگه داشتن دندان ها سخت تر خواهد شد. این امر موجب شده در حال حاضر بسیاری از افراد به دنبال درمان ارتودنسی دندان باشند. حال جهت این امر لازم است بدانید بهترین متخصص ارتودنسی در این مرکز است که شما می توانید با مراجعه به ایشان در تهران به بهترین نحوه ممکن این درمان را انجام دهید.

راهکارهای پیشگیری از کرونا در درمان ارتودنسی
مقاله ارتودنسی

همچنین بخوانید:

ارتودنسی

ویروس کرونا و ارتودنسی دندان

با وجود آن چه در خصوص درمان ارتودنسی دندان گفته شد نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشید در خصوص ویروس کرونا و این روش درمانی می باشد. توجه داشته باشید از آنجایی که امروزه یکی از بیماری‌ های خطرناک که ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول کرده و می توان گفت بسیاری از مشاغل با آن درگیر هستند ویروس کرونا است، طبیعتا هنگامی که شما جهت دریافت خدمات ارتودنسی بخواهید به دندانپزشک مراجعه کنید لازم است راه های پیشگیری از ابتلا به کرونا در زمان درمان ارتودنسی را مد نظر قرار دهید زیرا دندانپزشکی جزو درمان هایی است که به علت تماس مستقیم با دهان و دندان افراد لازم است جهت جلوگیری از انتقال ویروس ها و سایر بیماری ‌ها موارد بهداشتی به درستی رعایت شود.

آیا سردرد من مربوط به مشکلات فک است؟

راهکارهای پیشگیری از کرونا در درمان ارتودنسی

راهکارهای پیشگیری از کرونا در درمان ارتودنسی دندان

حال با وجود آنچه بیان شد در خصوص راهکارهای پیشگیری از کرونا در درمان ارتودنسی دندان لازم است بدانید که مراجعین دندانپزشکی باید در هنگام ورود و خروج از مطب دست های خود را به خوبی با آب و صابون به مدت ۲۰ ثانیه بشویند. در صورتی که آب و صابون در اختیار ندارید پد های الکلی بهترین گزینه هستند. همچنین محلول ضد عفونی‌ کننده که دارای 60 درصد الکل باشد مناسب می باشد. نکته دیگر این بود که در زمان حضور در دندانپزشکی باید از تماس دست با دهان، بینی و چشم خودداری کنید. از طرفی اگر علائمی چون تب، سرفه، عطسه و آبریزش بینی دارید حتما باید از ماسک استفاده کرده و در صورت امکان نیز از مراجعه به دندانپزشکی اجتناب نمایید.

پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا برای دندانپزشکان

علاوه بر اینکه لازم است مراجعین در هنگام انجام ارتودنسی و دیگر خدمات پزشکی و دندانپزشکی به راه های پیشگیری از کرونا توجه داشته باشند، دندانپزشکان نیز باید موارد زیر را مورد توجه قرار دهند. مثلا یکی از مهمترین اقدامات پیشگیرانه ویروس کرونا در درمان ارتودنسی دندان، برای دندانپزشکان ضدعفونی کردن روزانه سطوح فلزی، پلاستیکی، شیشه ای و غیره می باشد. همچنین لازم است تمامی مراجعین را وادار به استفاده از ماسک کنید و به بیماران یادآوری کنید که به محض ورود و خروج به مطب دستهایشان را به خوبی بشویند و ضدعفونی نمایند. از طرفی لازم است دندانپزشکان و درمانگران حتما از محافظ استفاده کرده و اجازه ندهند که بیمار وسایل همراه خود چون کیف، چتر و غیره را به اتاق دندانپزشکی ببرد. از طرفی دندانپزشک باید از پذیرش بیماران دارای علائمی چون تنگی نفس، سرفه و تب خودداری نموده و آنها را به مراکز مراقبت معرفی نمایند. همچنین تمامی کارکنان مطب باید از ماسک و دستکش مناسب استفاده کنند.

ارتودنسی تا چند سالگی انجام می‌شود؟

مقاله ارتودنسی

همچنین بخوانید:

هزینه ارتودنسی

هزینه ارتودنسی دندان

علاوه بر آنچه در خصوص راهکارهای پیشگیری از کرونا در درمان ارتودنسی دندان بیان شد طبیعتاً نکته دیگری که مدنظر بیماران قرار می‌گیرد در خصوص هزینه ارتودنسی است. توجه داشته باشید به طور کلی انواع مختلفی از ابزار ارتودنسی چون ارتودنسی متحرک و ارتودنسی ثابت وجود داشته که هر دوی آنها به تغییر وضعیت دندان‌ها کمک می‌کند. همچنین استفاده از ارتودنسی نامرئی نوعی جدید از روش‌ها درمان ناهنجاریهای دهان بوده که طرفداران زیادی دارد. تفاوت های که در این روش‌ها وجود داشته طبیعتا برای هزینه ارتودنسی دندان متفاوت می باشد .در اینجا مراجعین محترم می توانند قبل از انجام ارتودنسی با وبسایت ما در ارتباط بوده تا در خصوص این هزینه اطلاعاتی به دست آورند.

راهکارهای پیشگیری از کرونا در درمان ارتودنسی

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *