متخصص ارتودنسی

بهترین متخصص ارتودنسی تهران
نقل قول دکتر داودیان متخصص ارتودنسی درباره ارتودنسی
نقل قول دکتر داودیان درباره ارتودنسی

جهت دریافت اطلاعات دقیق‌ و متناسب با شرایط خود در ابتدا و پیش از مطالعه ادامه این محتوا به دو سوال زیر پاسخ دهید:

آیا تا به حال مشاوره ارتودنسی با دکتر داودیان داشته‌اید؟!

آیا در خارج از استان تهران سکونت دارید؟!

پیش از شروع هر موضوعی بهتر است این را بدانید که ما با دغدغه‌های شما به عنوان یک بیمار ارتودنسی کاملاً آشنا بوده و خوب می‌دانیم که یک فرد بیمار چه دغدغه‌هایی برای شروع درمان ارتودنسی خود دارد!

انتخاب یک متخصص ارتودنسی خوب نقطه شروع فرآیند درمان شماست و در صورت انتخاب صحیح می‌تواند دو دغدغه اصلی شما را برطرف کند:

 1. شاید به واسطه مراجعه به دندانپزشک‌های غیر متخصص و یا ناوارد تجارب تلخ و نامناسبی برای شما رقم خورده است.
 2. شاید هنوز اطمینان ندارید که با شروع دوره ارتودنسی و صرف هزینه‌های این درمان، آیا به نتیجه مطلوب و دلخواه خود خواهید رسید.

بنابراین ما به عنوان متخصص این حوزه بیش از هر فرد دیگری می‌توانیم بهترین منبع آگاهی رسانی به شما بوده و شما را در طول این فرآیند درمانی زمان‌بر همراهی کرده و لبخندی زیبا را به شما هدیه کنیم. بنابراین اگر شما خود دچار مشکلات دندانی بوده و یا یکی از نزدیکان شما این ناهنجاری‌ها را دارد، بهتر است این محتوا را با دقت مطالعه کنید تا مهم‌ترین تصمیم زندگی خود را بگیرید و با انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی به لبخند ایده‌آل خود برسید.

بهترین متخصص ارتودنسی چه ناهنجاری‌هایی را درمان می‌کند؟!

بر روی تصویر هر یک از انواع ناهنجاری‌های دندانی زیر کلیک کرده و تغییرات قبل و بعد از درمان ارتودنسی را مشاهده کنید.

1234 min
123456دئ min
25489 min
254896 min
23654 min
جلو بودن فک پایین
عقب بودن فک پایین
نهفته min

معرفی دکتر داودیان متخصص ارتودنسی

دکتر مسعود داودیان بیش از 14 سال است که به عنوان یک متخصص ارتودنسی یا ارتودنتیست فعالیت می‌کنند. متخصص ارتودنسی، دندانپزشکی است که ابتدا دوره عمومی دندانپزشکی را طی کرده و با قبول شدن در آزمونی، وارد دوره تخصصی ارتودنسی می‌شود. یک ارتودنتیست در مجموع 10 تا 11 سال آموزش عمومی و تخصصی دیده تا بتواند علاوه بر توانمدی‌های یک دندانپزشک عمومی به صورت تخصصی به پیشگیری، تشخیص و درمان ناهنجاری‌های فک و صورت و انواع نامنظمی‌های دندانی بپردازد.

جالب است بدانید که قدمت درمان ارتودنسی به مصر باستان و در حدود 500 سال قبل از میلاد برگشته و بسیاری از مومیایی‌ها همراه با تجهیزاتی بر روی دندان‌هایشان کشف شده‌اند و این مسئله به طور واضح خبر از اهمیت زیبایی دندان‌ها می‌دهد. بنابراین یک متخصص ارتودنسی علاوه بر تخصص و دانش فنی، به معنای واقعی یک هنرمند است که می‌تواند با ارائه طرح درمان صحیح، دندان‌هایی مرتب و زیبا را از دل ناهنجاری‌های دندانی بیرون بکشد!

دکتر داودیان متخصص ارتودنسی
دکتر داودیان متخصص ارتودنسی

تفاوت متخصص ارتودنسی با دندانپزشک عمومی چیست؟

همانطور که دکتر داودیان در ویدئوی بالا اشاره کردند، هر ارتودنتیستی یک دندانپزشک است و می‌تواند کارهای دندانپزشکی عمومی را انجام دهد. اما هیچ دندانپزشک عمومی نمی‌تواند یک متخصص ارتودنسی خوب باشد.

دندانپزشکان عمومی در انجام امورات عمومی دندانپزشکی و رسیدگی به مسائل اولیه سلامت دهان و دندان صلاحیت بالایی دارند و بسیار توانمند هستند. آن‌ها حتی می‌توانند پروسه‌های زیبایی و ترمیمی دندان را به خوبی انجام دهند. اما برای کارهای تخصصی دندانپزشکی مانند ارتودنسی دندان آموزش آکادمیک ندیده‌اند.

درست مانند رشته‌های پزشکی که در آن پزشکان ابتدا باید دوره عمومی را سپری کنند و بعد از آن وارد رشته‌های تخصصی دیگر شوند، در دندانپزشکی نیز همین رویه را داریم. افراد ابتدا یک دوره عمومی 6 تا 7 ساله را سپری می‌کنند تا دندانپزشک عمومی شوند. و بعد از آن، در صورت تمایل، (با شرکت در آزمون تخصصی و گذراندن یک دوره 3 تا 4 ساله) تخصص خود را در یک فیلد و زمینه خاص دریافت می‌کنند.

متخصص ارتودنسی و ارتودنسی مجدد
درمان تحت نظارت متخصص ارتودنسی و عدم نیاز به انجام ارتودنسی مجدد

متخصص ارتودنسی به چه کسی گفته می‌شود؟

درست مانند رشته‌های پزشکی که در آن پزشکان ابتدا باید دوره عمومی را سپری کنند و بعد از آن وارد رشته‌های تخصصی دیگر شوند، در دندانپزشکی نیز همین رویه را داریم. افراد ابتدا یک دوره عمومی 6 تا 7 ساله را سپری می‌کنند تا دندانپزشک عمومی شوند. و بعد از آن، در صورت تمایل، (با شرکت در آزمون تخصصی و گذراندن یک دوره 3 تا 4 ساله) تخصص خود را در یک فیلد و زمینه خاص دریافت می‌کنند.

متخصصان ارتودنسی نیز دندانپزشکانی هستند که ابتدا دوره عمومی دندانپزشکی را طی می‌کنند و با قبول شدن در آزمونی، وارد دوره تخصصی ارتودنسی می‌شوند. این متخصصان در مجموع 10 تا 11 سال آموزش عمومی و تخصصی می‌بینند تا بتوانند به پیشگیری، تشخیص و درمان ناهنجاری‌های فک و صورت و انواع نامنظمی‌های دندانی اقدام کنند. به این متخصصان ارتودنتیست هم گفته می‌شود.

چرا باید ارتودنسی را نزد دکتر داودیان انجام داد؟

انتخاب متخصص ارتودنسی یک انتخاب بسیار مهم است زیرا با انتخاب صحیح این متخصص می‌توانید از درمان ارتودنسی خود اطمینان خاطر پیدا کنید و دیگر به صورت همیشگی از لبخند زیبای خود لذت ببرید. انتخاب دکتر مسعود داودیان دلایل متعددی دارد که می‌توان به بخشی از مهم‌ترین آن‌ها اشاره نمود:

 1. برخورداری از دانش فنی به روز در زمینه انواع درمان‌های ارتودنسی
 2. دسترسی آسان به متخصص ارتودنسی در طول دوره ارتودنسی و حتی بعد از اتمام ارتودنسی
 3. حساسیت و دقت نظر بسیار زیاد بر روی کیفیت ارائه خدمات درمانی ارتودنسی
 4. پیگیری و معاینه رایگان بیمار پس از اتمام دوره درمان ارتودنسی به صورت مادام العمر

تصویر یکی از پیچیده‌ترین درمان‌های ارتودنسی توسط دکتر داودیان

قبل و بعد از ارتودنسی توسط دکتر داودیان
قبل و بعد از ارتودنسی توسط دکتر داودیان
قبل از درمان ارتودنسی توسط دکتر داودیان
قبل از درمان ارتودنسی
در طول درمان ارتودنسی توسط دکتر داودیان
در طول درمان ارتودنسی
بعد از درمان ارتودنسی توسط دکتر داودیان
بعد از درمان ارتودنسی

متخصص ارتودنسی چه ناهنجاری‌های دندانی را برطرف می‌کند؟

درمان انواع ناهنجاری‌های دندانی و فکی بر عهده متخصص ارتودنسی است؛ در واقع یک ارتودنتیست آموزش دیده تا تمامی ناهنجاری‌های دندانی را صرف نظر از سن از دوران کودکی تا بزرگسالی را تشخیص، درمان و حتی پیشگیری کند. ناگفته نماند که در درمان برخی از مشکلاتی جدی دندانی و فکی گاهاً نیاز است که علاوه بر درمان ارتودنسی، جراحی فک نیز انجام شود که به این فرآیند درمانی ارتوسرجری گفته می‌شود.

ناهنجاری‌های دندانی و فکی انواع مختلفی داشته و اشکال متفاوتی از قرارگیری دندان‌ها و فک‌ها را شامل می‌شود. شاید شما نیز همانند بسیاری از افراد تصور می‌کنید که متخصص ارتودنسی تنها مشکلاتی از قبیل نامرتبی و کجی دندان‌ها را درمان می‌کند در صورتی که ناهنجاری‌های دندانی که بر اساس وضعیت قرارگیری فک‌ بالا و پایین نسبت به هم تعیین می‌شود، مشکلات پیچیده‌تری هستند که با هنر دست یک ارتودنتیست متبحر درمان می‌شود. بایت و اکلوژن به ارتباط و هماهنگی میان فک بالا و پایین و همچنین دندان‌ها نسبت به هم می‌شود؛ هر ناهنجاری که سبب برهم زدن این ارتباط و هماهنگی میان دندان‌ها و فک بالا و پایین می‌شود نوعی “مال اکلوژن” شناخته می‌شود.

اگر شما نیز به دنبال انتخاب یک متخصص ارتودنسی خوب هستید بهتر است در ابتدا با مشکلی که با آن مواجه هستید کمی بیشتر آشنا شده و سپس به سراغ بهترین متخصص ارتودنسی جهت درمان این مشکل بروید. پیش از پرداختن به هر یک از انواع ناهنجاری‌ها بهتر است با دو عبارت اکلوژن و بایت بیشتر آشنا شوید تا درک انواع ناهنجاری‌های دندانی برایتان ساده‌تر شود.

درمان فاصله زیاد بین دندان‌ها توسط دکتر داودیان

از نظر علم دندانپزشکی در صورتی که فاصله بین هر دو دندان بیش از 0.5 میلیمتر باشد، یک فاصله غیر طبیعی و نوعی ناهنجاری محسوب می‌شود؛ در صورتی که این فاصله تنها بین دو دندان جلویی و سایر دندان‌های از وضعیت مطلوبی برخوردار باشند بهتر است با روش‌هایی همانند روکش کردن درمان انجام شود؛

این در حالی است که اگر فاصله بین همه دندان‌ها از حد معمول بیشتر باشد بهتر است به فکر درمان جدی‌تر و اصولی‌تری بود. بهترین درمان این ناهنجاری ارتودنسی بوده که با این روش به صورت دائمی و برای همیشه فاصله اضافی بین دندان‌ها از بین رفته و این فضای اضافی به انتهای فک و جایی که دیگر قابل مشاهده نیست منتقل شده و ظاهر دندان‌ها بهبود پیدا می‌کند.

از آنجا که با افزایش سن فضای اضافی بین دندان‌ها افزایش پیدا می‌کند بهتر است درمان این مسئله در زمان مناسب انجام شود تا علاوه بر بهبود ظاهری، مشکلات تکلمی ناشی از این مشکل نیز مرتفع گردد.

قبل و بعد از ارتودنسی فاصله بین دندان‌ها
قبل و بعد از ارتودنسی دندان‌های فاصله‌دار توسط دکتر داودیان

درمان ازدحام و شلوغی دندان‌ها توسط دکتر داودیان

شلوغی و ازدحام دندان‌ها که نتیجه مستقیم ناهنجاری کوچک بودن فک‌ها است، یکی از شایع‌ترین دلایل انجام ارتودنسی است. همچنین بزرگ بودن اندازه دندان‌ها نیز می‌تواند سبب بهم ریختن دندان‌ها و روی هم افتادن آن‌ها شود. شلوغی دندان‌ها منجر به ایجاد مشکلات بعدی در هنگام صحبت کردن، غذا خوردن و همچنین مشکلات و بیماری‌های بعدی همانند التهاب لثه و ایجاد دندان نهفته علی الخصوص دندان عقل نهفته شود.

یکی از بهترین روش‌های درمان شلوغی و ازدحام دندان‌ها، ارتودنسی ثابت به روش سنتی و معمول است که می‌تواند انواع شلوغی و بهم ریختگی دندان‌ها را از خفیف تا شدید به بهترین شکل ممکن درمان کند.

قبل و بعد از ارتودنسی شلوغی دندان‌ها
قبل و بعد از ارتودنسی ازدحام دندان‌ها توسط دکتر داودیان

درمان اوربایت شدید (دیپ بایت) توسط دکتر داودیان

در حالت نرمال باید فک بالا کمی جلوتر از فک پایین بود و دندان‌های جلویی فک بالا در حدود یک الی دو میلیمتر جلوتر از دندان‌های جلویی فک پایین قرار داشته باشد. در صورتی که همپوشانی دندان‌های جلویی فک بالا بر روی دندان‌های جلویی فک پایین بیشتر از حد نرمال باشد، به اصطلاح اوربایت بیش از حد یا دیپ بایت شکل خواهد گرفت.

در صورتی که مشکل دیپ بایت با ارتودنسی درمان نشود، به دلیل برخورد دندان‌های جلویی فک پایین به پشت دندان‌های جلویی فک بالا به مرور سبب ساییدگی لبه‌های دندان‌های پایین شده و همچنین به مرور زمان مشکلاتی از قبیل تغییر در ساختار صورت، مشکلاتی در غذا خوردن و صحبت کردن را به همراه داشته باشد.

قبل و بعد از ارتودنسی دیپ بایت (اوربایت شدید)
قبل و بعد از ارتودنسی دیپ بایت (اوربایت شدید) توسط دکتر داودیان

درمان کراس بایت توسط دکتر داودیان

کراس بایت نیز نوع دیگری از انواع مال اکلوژن‌ها است که به نامتناسب بودن جایگاه دندان‌های فک بالا و پایین نسبت به هم اشاره دارد. انواع مختلفی از کراس بایت در علم دندانپزشکی وجود دارد که دو حالت خلفی و قدامی آن بسیار شایع‌تر از حالت دیگر است.

در کراس بایت قدامی یک یا چند دندان جلویی فک بالا در پشت دندان‌های جلویی فک پایین قرار می‌گیرند. کراس بایت قدامی بسیار مشابه آندربایت است ولی در آندربایت تمامی دندان‌های پیشین فک پایین جلوتر از دندان‌های پیشین فک بالا قرار بگیرند. در کراس بایت خلفی یک یا چند دندان عقبی فک بالا در پشت دندان‌های عقبی فک پایین قرار می‌گیرند.

تشخیص و درمان کراس بایت در کودکی بسیار ساده‌تر است و در صورتی که درمان به موقع کراس بایت توسط متخصص ارتودنسی انجام نشود، می‌تواند مشکلات جدی‌تر و ناهنجاری‌های فکی مانند انحراف فک و یا جلو آمدن شدید فک پایین را سبب شود.

قبل و بعد از ارتودنسی کراس بایت
قبل و بعد از ارتودنسی کراس بایت توسط دکتر داودیان

درمان اپن بایت توسط دکتر داودیان

در اپن بایت همانطور که از ترجمه فارسی نام این ناهنجاری مشخص است، برخلاف شکل صحیح بایت، در هنگام بسته شدن فک‌ها، دندان‌های جلویی فک بالا و پایین به هم نرسیده و فاصله قابل توجهی از یکدیگر دارند. ناهنجری اپن بایت علاوه بر مسائل ژنتیکی ممکن است به دلایل مختلفی از جمله مکیدن انگشت و یا مصرف طولانی مدت پستانک در کودکی، فشار دادن زبان به دندان‌های جلویی و یا حتی برخی بیماری‌ها و مشکلات مفصلی بروز کند.

اپن بایت نیز بر اساس موقعیت دندان‌های مشکل‌دار، به دو دسته اپن بایت قدامی و اپن بایت خلفی تقسیم می‌شود. اپن بایت خلفی نسبت به اپن بایت قدامی شیوع کمتری داشته و به معنای نرسیدن دندان‌های عقبی فک بالا و پایین در هنگام بستن فک می‌باشد.

قبل و بعد از ارتودنسی اپن بایت
قبل و بعد از ارتودنسی اپن بایت توسط دکتر داودیان

درمان جلو بودن فک پایین (عقب بودن فک بالا) توسط دکتر داودیان

جلو بودن فک پایین یکی دیگر از ناهنجاری‌های دندانی و فکی است که از نوع مال اکلوژن کلاس سه است و به جلو بودن دندان‌‌های فک پایین نسبت به دندان‌های جلویی فک بالا اشاره دارد. این ناهنجاری بعضاً با نام آندربایت شناخته می‌‌شود؛ این ناهنجاری فکی با توجه به میزان جلو بودن دندان‌های فک پایین درجات مختلفی داشته و در صورت شدید بودن آن می‌تواند مشکلات جدی را چه در ظاهر صورت و چه در حین غذا خوردن و تکلم به وجود بیاورد.

با تشخیص به موقع جلو بودن فک پایین در کودکی و در صورتی که خفیف باشد، می‌توان در سن حدود 7 سالگی با استفاده از ارتودنسی درمان شود و در صورت شدت آن می‌توان با استفاده از فیس ماسک ارتودنسی آن را درمان کرد.

قبل و بعد از ارتودنسی جلو بودن فک پایین
قبل و بعد از ارتودنسی جلو بودن فک پایین توسط دکتر داودیان

درمان عقب بودن فک پایین (جلو بودن فک بالا) توسط دکتر داودیان

علاوه بر مشکلات ذکر شده در بالا، یکی دیگر انواع ناهنجاری‌هایی که معمولاً ریشه در ژنتیک و رشد افراد دارد، عقب بودن فک پایین است که با اصطلاح جلو بودن فک بالا نیز اطلاق می‌شود. از دیگر عواملی که می‌تواند منجر به عقب بودن فک پایین شود تروما و یا وارد شدن ضربه و یا اختلالات دوران بارداری و حتی عادات غلطی در کودکی است. در صورتی که این ناهنجاری خفیف تا متوسط بوده و در دوران کودکی اقدام به درمان شود، از آنجاکه هنوز رشد استخوان‌های فک کامل نشده است می‌توان با درمان‌های محافظه کارانه مانند ارتودنسی بدون جراحی فک درمان گردد.

در صورتی که در بزرگسالی و بعد از تکمیل رشد استخوان‌های فک جهت درمان مشکل عقب بودن فک پایین اقدام شود و شدت این ناهنجاری بسیار حاد باشد لازم است که درمان ارتودنسی به همراه جراحی فک به عنوان درمان‌های مکمل انجام شوند.

قبل و بعد از ارتودنسی عقب بودن فک پایین
قبل و بعد از ارتودنسی عقب بودن فک پایین توسط دکتر داودیان

درمان دندان نهفته توسط دکتر داودیان

دندان نهفته یکی از شایع‌ترین مشکلات دندانی است که می‌تواند برای هر فردی بروز کند. از جمله دندان‌هایی که بیشتر دچار نهفتگی می‌شوند دندان‌‌های نیش و عقل هستند. در صورتی که به تشخیص متخصص ارتودنسی فضای کافی برای دندان نیش نهفته وجود داشته باشد با انجام ارتودنسی می‌توان دندان نهفته را به موقعیت صحیح خود و در کنار سایر دندان‌ها قرار داد. دندان نیش نهفته در دو حالت لبیال (در قسمت بیرونی و به سمت لب) و پالاتال (در قسمت کام)بروز می‌کند. دندان نیش نهفته لبیال شایع‌ترین نوع دندان نیش نهفته است که با کمک ارتودنسی به خوبی درمان می‌شود.

قبل و بعد از ارتودنسی دندان نهفته
قبل و بعد از ارتودنسی دندان نیش نهفته توسط دکتر داودیان

درمان ناهنجاری‌های دندانی کودکان توسط دکتر داودیان

از دید متخصصین ارتودنسی، بهترین زمان تشخیص، پیشگیری و درمان انواع ناهنجاری‌های دندانی دوران کودکی بوده که سن مناسب اولین مراجعه به متخصص ارتودنسی حدود 7 سالگی است. در نتیجه لازم است که یک متخصص ارتودنسی خوب بیشترین تجربه و دانش فنی در این زمینه داشته باشد تا بتوان در زمان مناسب این مشکلات را تشخیص داده و درمان نمود. دکتر داودیان انواع مشکلات دندانی از خفیف تا پیچیده را در کودکان درمان می‌کند که می‌توانید در ادامه شاهد قبل و بعد از این درمان‌ها باشید.


نظرات بیماران درباره درمان ارتودنسی توسط دکتر داودیان

اگر توسط دکتر داودیان معاینه شده باشید، به احتمال زیاد دکتر طول درمان و نوع دستگاه‌های ارتودنسی مورد نیازتان را بر اساس میزان ناهنجاری دندانی شما انتخاب کرده و برایتان توضیح داده‌اند. پیشنهاد ما به شما این است که قبل از انتخاب ارتودنتیست مورد نظرتان حتماً نظرات تعدادی از بیماران ایشان را ببینید؛ چرا که ارتودنسی یک درمان طولانی و زمان‌بر است و از آنجایی که موفقیت درمان شما کاملاً به میزان همکاری شما با دندانپزشکتان وابسته است پس شناخت هر چه بیشتر متخصص ارتودنسی که قصد درمان شما را دارد به شما در خلق یک لبخند زیبا و سالم یاری می‌رساند.

جهت مشاهده نظرات بیماران ارتودنسی دکتر داودیان بر روی تصویر زیر کلیک کنید.

dr davoudian ortho testimonial min

هزینه ارتودنسی

تصور کنید که قرار است دندان‌های شما که ریشه‌ای محکم در داخل لثه دارند، طی درمان ارتودنسی حرکت کرده و در محل صحیح قرار گرفته و ثابت شوند. به قطع می‌توان گفت این درمان نوعی معجزه محسوب می‌شود. در نتیجه برای چنین درمانی که یک فرآیند زمان‌بر بوده و و دارای نتیجه‌ای دائمی است، مسلماً باید هزینه‌ای قابل توجه را انتظار داشت. البته توجه داشته باشید که کلینیک دکتر داودیان از نظر دریافت هزینه منعطف بوده و بخشی از هزینه ارتودنسی را در شروع دوره درمان و مابقی را طی 4 تا 10 ماه از بیماران خود دریافت می‌کند. در صورتی که تمایل دارید درباره هزینه ارتودنسی بیشتر بدانید، محتوای مربوطه را مطالعه کنید.

هزینه ارتودنسی دکتر داودیان

دریافت نوبت

 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden

بیماران ارتودنسی خارج از تهران

در ابتدا ویدیوی زیر را مشاهده کنید تا به طور دقیق با چالش‌های بیماران ارتودنسی از راه دور آشنا شوید.

جهت مشاهده نظرات بیماران ارتودنسی راه دور درمان شده توسط دکتر داودیان بر روی تصویر زیر کلیک کنید.

نظرات بیماران ارتودنسی راه دور دکتر داودیان

انواع روش‌های ارتودنسی توسط دکتر داودیان

درمان ارتودنسی به تشخیص متخصص ارتودنسی با توجه به سن بیمار، نوع و شدت ناهنجاری با انواع روش‌های ارتودنسی ثابت معمولی، ارتودنسی دیمون، ارتودنسی سرامیکی و ارتودنسی نامرئی انجام می‌شود. دکتر داودیان بعد از جلسه مشاوره و معاینه شما بهترین نوع ارتودنسی جهت درمان کامل ناهنجاری دندانی را به شما پیشنهاد می‌کند.

ارتودنسی ثابت معمولی: این روش ارتودنسی تمامی انواع ناهنجاری‌های دندانی خفیف تا شدید را درمان می‌کند.

ارتودنسی دیمون: نوعی ارتودنسی ثابت بوده که با براکت‌های خودبازشونده یکی از بهترین روش‌های درمان ناهخنجاری‌های شدید است.

ارتودنسی سرامیکی: افرادی که نگران

انواع روش های ارتودنسی
انواع روش های ارتودنسی

مشاوره حضوری با متخصص ارتودنسی در شمال تهران

در صورتی که ساکن مناطق شمالی تهران همانند نیاوران، اقدسیه، زعفرانیه، جردن، شریعتی، میرداماد، پاسداران و سایر محله‌های این مناطق هستید و قصد مراجعه به یک متخصص ارتودنسی در شمال تهران را دارید، می‌توانید به کلینیک ارتودنسی دکتر داودیان مراجعه کرده و دوره درمان ارتودنسی خود را هر چه سریع‌تر شروع کنید.

آدرس: تهران، شریعتی، بین میرداماد و ظفر،خیابان منظرنژاد،ساختمان پزشکان منظرنژاد، طبقه 3، واحد 11

کلینیک شریعتی سیمادنت

دریافت نوبت

 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden

مشاوره حضوری با متخصص ارتودنسی در غرب تهران

علاوه بر مناطق شمالی تهران، دکتر داودیان در غرب تهران نیز شعبه دیگری از کیلینیک تخصصی ارتودنسی دارد و در نتیجه اگر ساکن مناطقی همانند صادقیه، ستارخان، مرزداران،جنت آباد، سعادت آباد یا حتی کرج هستید، شما می‌توانید برای دریافت مشاوره حضوری و نیز شروع دوره درمان تخصصی ارتودنسی خود به شعبه ستارخان کلینیک ارتودنسی دکتر داودیان مراجعه کنید.

آدرس: تهران، خیابان ستارخان، بین خیابان شادمهر و بهبودی، ساختمان پزشکان ستارخان، طبقه ۵

کلینیک سیمادنت ستارخان

دریافت نوبت

 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden

دیدگاه ها

90 پاسخ به “متخصص ارتودنسی”

 1. صفازاده گفت:

  سلام آقای دکتر چقدر شخصیت شما قدرتمند هست من با شنیدن حرف های شما استاندارهایی که از یک دکتر ارتودنسی تو ذهنم بود بالاتر رفته الان خیلی انتظاراتم از یک متخصص خوب بالاتر رفته
  فقط متاسفانه ساکن تهران نیستم که به مطب شما مراجعه کنم ولی سخنان و توصیه های شما رو حتما جدی میگیرم
  خدا به شما سلامتی و طول عمر بده ممنونم از شما

  • admin گفت:

   سلام
   سلامتی و لبخند زیبای شما عزیزان ارزوی ماست. برای تشکر از مهر شما زبانم قاصر است. و برای انجام کار کلینیک سیمادنت در خدمت شماست.
   با سپاس
   دکتر مسعود داوودیان
   متخصص ارتودنسی در تهران

 2. فروغ بازیار گفت:

  درود بر شما جناب دکتر داودیان
  آقای دکتر سوالی داشتم ممنون میشم اگر پاسخ بنده رو بدید.
  بنده ۳۳ سالم هست و یک خانم هستم. دندان های من فقط به اندازه کمی کج و نامرتب هستند البته ۲ دندان جلوم اینشکلی هستند.
  اگر طول درمان ارتودنسی من کمتر از ۱ سال باشد اشکالی نداره که متخصص انتخابی من از محل زندگیم دور باشه؟

  • admin گفت:

   با سلام
   در طی جلسات معاینه ماهانه و یا هفتگی دستگاه از نظر سالم بودن و عملکرد کنترل میشود اورینگ ها تعویض میشوند چین و الاستیک در صورت نیاز برداشته شده یا تعویض میشوند قلاب های سیم جهت بستن فضا فعال میشوند و بیمار از نظر کنترل پلاک و نحوه مسواک زدن کنترل میشود .

   باید توجه داشته باشید زندگی پر است از اتفاقات ریز و درشت اما شما باید جوری برنامه ریزی کنید زمانی درمانتان را شروع کنید که امکان مراجعات منظم را داشته باشید . جهت بدست اوردن اطلاعات بیشتر مقاله ی عوارض ارتودنسی عدم همکاری بیمار را مطالعه کنید.
   با سپاس
   دکتر مسعود داوودیان
   متخصص ارتودنسی در تهران

 3. ملینا گفت:

  سلام دکتر شرمنده یه سوال به نظر شما مدت زمانی که هر متخصص ارتودنسی برای گذروندن درمان اعلام میکنه چقدر میتونه باهم متفاوت باشه؟ اخه من پرسیدم یکی گف 6 ماه یکی گفت 2 سال اصلا متعجب بودم

  • admin گفت:

   با سلام
   مدت زمانی که برای درمان ارتودنسی لازم است طبق شرایط مختلفی متغییر است و با توجه به نوع ناهنجاری و شدت آن تعیین می شود که برای اطلاعات دقیق تر یا برای معاینه اولیه به کلینیک ارتودنسی مراجعه نمایید یا عکس های دندان هایتان را به واتساپ دکتر داودیان ارسال نمایید تا پاسخ دقیق تر داده شود.
   با سپاس فراوان دکتر داودیان

 4. مریم کچکی گفت:

  با عرض سلام دکتر داودیان مطب ارتودنسی شما عالی بود واقعا من شما رو به عنوان بهترین متخصص ارتودنسی تهران میشناسم من که راضی بودم مرسی

 5. رضا شکری گفت:

  سلاک دکتر ببخشید من 2 تا سوال دارم یکی اینکه ما کرج هستیم خواستم ببینم شما متخصص ارتودنسی در کرج میشناسید که کارش خوب باشه؟
  و دوم اینکه بخوایم بیایم تهران پیش شما تا تمام شدن طول درمان چند جلسه باید بیایم؟ ممنون از پاسختون

 6. زهرا میرزاده گفت:

  سلام دکتر من الان دبیرستانی هستم یه سوالی داشتم گفتم چه کسی بهتر از یه متخصص ارتودنسی حرفه ای میتونه جوابمو بده الان من چگونه باید متخصص ارتودنسی بشم از کجا شروع کنم و چند سال طول میکشه متخصص ارتودنسی بشم ؟؟؟؟؟؟

 7. امیرعلی گفت:

  وقت بخیر ببخشید من یه سوالی داشتم متخصص ارتودنسی به انگلیسی چی میشه؟

 8. شکیرا گفت:

  ببخشید متخصص ارتودنسی جراحی فک رو هم خودش انجام میده؟ یعنی دوتا عمل جدا هستن یا نه هردو رو یه نفر انجام میده ممنون میشم پاسخ بدین

  • admin گفت:

   با عرض سلام
   این سوال چند تا از کاربران عزیز دیگر هم پرسیدند و بنده چندین بار عرض کردم که هردو عمل جدا و دکتر های مختص به خود را دارند.
   با سپاس دکتر داودیان

 9. مهدیه میرزایی گفت:

  سلام دکتر داودیان عزیز خسته نباشی شما بهترین متخصص ارتودنسی در غرب تهران هستید من چند مدت پیش برای معاینه ارتودنسی اومدم و بعد از گذرودن این دوره الان از دندونام خیلی راضیم واقعا مرسی

 10. اناهیتا عباسی گفت:

  سلام ببخشید یع سوال کلی چه تفاوتی میان متخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فک وجود داره؟؟ یعنی برای درمان ناهنجاری های فکی باید به یه دکتر دیگه مراجعه کنیم؟

  • سلام
   این دو مورد مجزا میباشند شما باید در ابتدا به متخصص ارتودنسی مراجعه کرده و در صورت لزوم متخصص شما را به جراح فک ارجاع میدهد .

 11. ژیلا گفت:

  سلام وقت عالی بخیر جناب دکتر بهترین نوع ارتودنسی دندان کدومه من از لحاط مالی مشکلی باهاش ندارم ولی چیزی میخوام که بهترین باشه و سال ها برام مشکلی پیش نیاد البته اینم بگم که دلیل کامنت گذاشتنم اینه که ببینم چقدر طول میکشه پاسخ گوییتون بنده منتظرم

  • سلام وقت شما بخیر کاربر عزیز با توجه به سوال شما بهتر است عکس های خود را از طریق اپلیکیشن واتساپ بفرستید تا بعد از بررسی جواب دقیق ترین راجب مشکل ارتودنسی شما دهم.

 12. ملیحه گفت:

  سلام دکتر خسته نباشی ببخشید طول درمان ارتودنسی من که فقط 4 تا از دندونام خرابه چقدر طول میکشه به نظرت

  • admin گفت:

   سلام طول درمان ارتودنسی با توجه به نوع شرایط بیمار و شدت ناهنجاری دندان هایش متفاوت است برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید از صفحه طول درمان ارتودنسی دیدن فرمائید و آن را مطالعه کنید

 13. نادر قلامی گفت:

  جناب دکتر داودیان من توی اینترنت به دنبال متخصص ارتودنسی بودم که توی نی نی سایت دیدم شما رو معرفی کردن چند از نمونه کاراتونو کجا میتونم ببینم

  • admin گفت:

   سلام
   شما از قسمت گالری تصاویر ارتودنسی یا ویدئو ارتودنسی که در وبسایت موجود است می توانید نمونه های قبل و بعد ارتودنسی را مشاهده نمایید.

  • سلام
   برای دیدن نمونه درمان های دکتر میتوانید به اینستاگرام دکتر داوودیان مراجعه کنید.
   باسپاس
   دکترداودیان متخصص ارتودنسی در تهران

 14. سمیه گفت:

  با عرض سلام و ادب خدمت شما دکتر من پسرعموم چند مدت قبل پیش شما ارتودنسی کرده و بهم شمارو معرفی میکرد که بیام ولی چون من اصفهانم میخواستم ببینم شما آشنا یا متخصص ارتودنسی در اصفهان میشناسید که کارشون مورد تایید شما باشه یا بلن شم بیام تهران

  • سلام
   برای مشاوره بهتر عکس های رادیوگرافی خودرا از طریق واتساپ ارسال کنید.
   دکترداوودیان متخصص ارتودنسی درتهران

 15. نرگس میرزایی گفت:

  سلام من به بهترین ارتودتیست تهران جناب داودیان ببخشید یه سوالی راجب مسواک ارتودنسی داشتم بهم گفتید بخرم فقط اینکه مسواک ارتودنسی چه سایزی بخرم مناسب براکتای من باشه سایز های مختلفی داره یا نه فرقی نداره

  • سلام
   بهداشت دهان و دندان در ارتودنسی، از اهمیت بالایی برخوردار است.لذا برای ارتودنسی میتوان از مسواک مخصوص ارتودنسی استفاده کرد . این مسواک ها معمولا دارای پرزهای میانی است که با استفاده از این مسواک ها می توان از زوایای مختلف فشار های مختلفی وارد کرد .

 16. ناصر گفت:

  سلام دکتر من میخواستم دندان نیش شیری دخترمو بکشم فقط نمیدونم به متخصص ارتودنسی برم یا همون دندانپزشک معمولی هم میتونه بکشه به نظر شما

  • admin گفت:

   با سلام
   برای کشیدن دندان نیش شیری نزد متخصص ارتودنسی بروید بهتر است زیرا که در همان جلسات تمامی مشکلات مربوط به به دندان ها را معاینه کرده و در صورت لزوم ارتودنسی به شما اطلاع خواهد داد.
   با تشکر دکتر مسعود داودیان

 17. zahra گفت:

  سلام دکتر ببخشید من دخترم خیلی خجالتیه 13 سالشه میخواستم ببینم میشه براش ارتودنسی متحرک کرد یا نه باید منتظر بمونیم بزرگ تر شه بعدش بریم واسه انجام درمان ارتودنسی

 18. موسی گفت:

  سلام اقای دکتر من الان 46 سالمه و فک بالاییم عقب تره نمیدونم یا شایدم فک پایینم جلو تره باید برم جراحی فک یا فقط ارتودنسی کافیه؟ نمیدونم ارتودنسی و جراحی فک رو یجا انجام بدم

 19. هستی گفت:

  سلام اقای دکتر خوبین ببخشید میخواستم راجب مراحل ارتودنسی یکم توضیح بدین تا بیشتر با نحوه انجام ارتودنسی نزد شما آشنا بشم

  • admin گفت:

   سلام
   در رابطه با مراحل انجام ارتودنسی باید خدمت شما عرض کنم که نسبت به شرایط دهان و دندان های هر فردی متفاوت است و متخصص ارتودنسی بعد از آزمایش های اولیه مشخص میکند که بیمار باید تحت چه شرایطی درمان شود. از این رو برای اطلاعات میتوانید از صفحه مراحل ارتودنسی نیز دیدن فرمایید.

 20. ملیحه گفت:

  سلام اقای دکتر سیم کشی دندان چند روز روی غذا خوردن و صحبت کردن تاثیر منفی میذاره؟ چون الان من 26 روز پیش ارتودنسی دندان رو انجام دادم ولی هنوزم که هنوزه خوب نشدم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *