متخصص ارتودنسی

بهترین متخصص ارتودنسی تهران

بدون اینکه بخواهیم توضیح اضافه داشته باشیم یا وقت شما را بگیریم، در این مقاله شما را با متخصص ارتودنسی، تفاوتش با دندانپزشک عمومی، کارهایی که انجام می‌دهد و نحوه پیدا کردن بهترین متخصص ارتودنسی در تهران یا هر شهر دیگری آشنا خواهیم کرد.


متخصص ارتودنسی به چه کسی گفته می‌شود؟

درست مانند رشته‌های پزشکی که در آن پزشکان ابتدا باید دوره عمومی را سپری کنند و بعد از آن وارد رشته‌های تخصصی دیگر شوند، در دندانپزشکی نیز همین رویه را داریم. افراد ابتدا یک دوره عمومی 6 تا 7 ساله را سپری می‌کنند تا دندانپزشک عمومی شوند. و بعد از آن، در صورت تمایل، (با شرکت در آزمون تخصصی و گذراندن یک دوره 3 تا 4 ساله) تخصص خود را در یک فیلد و زمینه خاص دریافت می‌کنند.

متخصصان ارتودنسی نیز دندانپزشکانی هستند که ابتدا دوره عمومی دندانپزشکی را طی می‌کنند و با قبول شدن در آزمونی، وارد دوره تخصصی ارتودنسی می‌شوند. این متخصصان در مجموع 10 تا 11 سال آموزش عمومی و تخصصی می‌بینند تا بتوانند به پیشگیری، تشخیص و درمان ناهنجاری‌های فک و صورت و انواع نامنظمی‌های دندانی اقدام کنند. به این متخصصان ارتودنتیست هم گفته می‌شود.


تفاوت متخصص ارتودنسی با دندانپزشک عمومی چیست؟

همانطور که دکتر داوودیان در ویدئوی بالا اشاره کردند، هر ارتودنتیستی یک دندانپزشک است و می‌تواند کارهای دندانپزشکی عمومی را انجام دهد. اما هیچ دندانپزشک عمومی نمی‌تواند یک متخصص ارتودنسی خوب باشد.

تفاوت متخصص ارتودنسی با دندانپزشک

دندانپزشکان عمومی در انجام امورات عمومی دندانپزشکی و رسیدگی به مسائل اولیه سلامت دهان و دندان صلاحیت بالایی دارند و بسیار توانمند هستند. آن‌ها حتی می‌توانند پروسه‌های زیبایی و ترمیمی دندان را به خوبی انجام دهند. اما برای کارهای تخصصی دندانپزشکی مانند ارتودنسی دندان آموزش آکادمیک ندیده‌اند.


دکتر متخصص ارتودنسی خوب چه مشکلاتی را برطرف می‌کند؟

اینکه این متخصصان دقیقاً چه کارهایی برای ما انجام می‌دهند را در یک مقاله به صورت کامل توضیح داده‌ایم. در واقع یک متخصص ارتودنسی خوب علاوه با داشتن علم بالا در زمینه درمان ناهنجاری های فکی و دندانی تجربه کافی را نیز دارد. خلاصه اگر وقتش را ندارید آن مقاله را بخوانید، به صورت خلاصه بدانید که آن‌ها می‌توانند به راحتی مشکلات و مسائل زیر را مدیریت و درمان کنند:

مال-اکلوژن-دکتر-داوودیان
 • ازدحام دندان‌ها
 • کج بودن دندان‌ها
 • بستن فاصله بین دندان‌ها
 • مدیریت دندان‌های نهفته و نیمه نهفته
 • درمان و اصلاح ناهنجاری‌های فکی و انواع مال اکلوژن‌ها مانند عقب یا کوچک بودن فک‌ها 
 • پیشگیری از نامظنم شدن دندان‌ها
 • و به طور کلی اصلاح موقعیت دندان‌ها و فکین یا پیشگیری از بروز ناهنجاری‌ها

آیا دندانپزشک عمومی می‌تواند یک متخصص ارتودنسی خوب باشد؟

خیر! اگر بدون پرده بخواهیم صحبت کنیم (با تمام احترام به همکاران دندانپزشکی عمومی) این عزیزان صلاحیت انجام کارهای ارتودنسی را ندارند. بنابراین آن‌ها نه تنها ارتودنتیست نیستند، بلکه برای انجام تمامی درمان‌های ارتودنسی خوب نیستند.

البته برخی دندانپزشکان عمومی می‌توانند درمان‌های معمولی ارتودنسی را بر حسب تجربه یا مطالعه علمی انجام دهند. اما با این وجود، تنها مشکلات جزئی را می‌توانند برطرف کنند. به همین جهت چه برای ساده‌ترین مشکلات ارتودنسی و چه برای پیچیده‌ترین‌ها تنها باید به متخصص ارتودنسی مراجعه شود.

به این نکته توجه داشته باشید که انتخاب دندانپزشک عمومی برای درمان شما می‌تواند عوارضی در آینده به همراه داشته باشد. (و دقت کنید ما بر سر انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی بحث می‌کنیم، بنابراین حتی نمی‌خواهیم ارتودنیست‌های سطح پایین را انتخاب کنیم چه برسد به دندانپزشک عمومی)

درآمد متخصص ارتودنسی در ایران چقدر است

متخصص ارتودنسی در میان شغل های پر درآمد در دنیا توانسته است خود را به جایگاه دهم برساند، البته قابل ذکر است که این یک میانگین کلی بوده و در برخی از کشور ها این جایگاه تغییر میکند. به عنوان مثال درآمد متخصص ارتودنسی در آمریکا از میان 100 شغل پولساز جایگاه 7 را به خود اختصاص داده است.
ولی همانند هر شغل دیگری درآمد فرد با توجه به مولفه های مختلفی مانند: مهارت، مشتری مداری، سوابق درخشان و تبلیغات درست و… متغییر است.


چطور بهترین متخصص ارتودنسی شهر خود را پیدا کنیم؟

اگر فکر می‌کنید شما یا فرزند دلبندتان نیازمند درمان ارتودنسی هستید برای پیدا کردن یک متخصص خوب، حتما به اندازه کافی زمان اختصاص دهید و هرچه می‌توانید بیشتر جستجو کنید که در نهایت نتیجه درمان شما موفقیت آمیز و خاطره ساز شود.

به همین منظور برای کمک به شما عزیزان، ما تلاش کرده‌ایم تا در ادامه به توضیح چند نکته بسیار مهم بپردازیم که عاقبت به شما کمک می‌کند بهترین دکتر ارتودنسی منطقه خود را پیدا کنید. 

1. برای پیدا کردن یک متخصص ارتودنسی خوب عجله نکنید

اینکه می‌گوییم برای انتخاب ارتودنتیست به هیچ عنوان عجله نکنید دلیل داریم. شما به عنوان مراجع، بیمار یا کسی که نیاز به درمان ارتودنسی دارد، باید اول از همه چیز، بدانید که درمان‌های ارتودنسی ممکن است چند سال طول بکشد و دوم اینکه هزینه‌بر هستند.

بنابراین اگر شما می خواهید همه چیز خوب پیش برود باید برای طول مدت درمان (که ممکن است از 8 تا 36 ماه و یا بیشتر طول بکشد) خود را آماده کنید. و چون هزینه قابل توجهی می‌پردازید باید درمان شما ارزشش را داشته و اصولی انجام شود. پس برای آرامش، آسایش و موفقیت درمان خود، بهتر است صبور باشید تا انتخاب مناسبی داشته باشید.

اگر لیست بهترین متخصص ارتودنسی انتخابی شما نادرست چیده شده باشد در نهایت ارتودنسی می‌کنید، اما ممکن است بعدها با شکست ارتودنسی روبرو شده و مجبور به درمان مجدد با هزینه‌های بالاتر شوید. پس صبور باشید. 


2. حتما یک متخصص واقعی را انتخاب کنید

با تاکید بیشتر اینجا هم عنوان می‌کنیم که برای درمان خود یک دندانپزشکی را انتخاب کنید که حتما مدرک تخصصی ارتودنسی داشته باشد. لطفاً برای درمان اکیداً دور دندانپزشکان عمومی را خط بزنید زیرا چنین درمانی اصولی نخواهد بود.

حین پیدا کردن یک ارتودنتیست خوب حتما رزومه و مدارک او را چک کنید تا مطمئن باشید که قرار است به صورت اصولی و توسط یک متخصص واقعی درمان شوید.


3. تجربه و مهارت یک متخصص باید حرف اول را بزند

یکی از مهم‌ترین ملاک‌های شما برای انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی باید تجربه و مهارت شخص متخصص باشد. قطعا یک دکتر ارتودنسی خوب که بیش از 10 سال انواع و  اقسام کیس‌ها را درمان کرده و مدت‌ها است تجربه اندوخته، با متختصصی که به تازگی کار خود را آغاز کرده بسیار متفاوت هستند.

سعی کنید متخصصانی انتخاب کنند که بیش از 5 یا حتی 10 سال سابقه دارند و در عین حال کاملا به روز هستند. زیرا این افراد می‌توانند جزء سرمایه‌های دنیای ارتودنسی باشند و به راحتی در لیست بهترین متخصص ارتودنسی شما گنجانده شوند.


4. به دنبال یک متخصص ارتودنسی هنرمند باشید

جمله زیبایی وجود دارد که می‌گوید “ارتودنسی هنریست که می کوشد به علم تبدیل شود”. این جمله نشان می‌دهد که ارتودنسی قبل از هرچیزی یک هنر است و دندانپزشکی که تخصص ارتودنسی دارد به نوعی یک هنرمند است. و خب، هر هنرمندی یک رزومه و گالری از کارها، درمان‌ها و کیس‌هایی که درمان کرده دارد.

حتما در مراجعه به مطب هر متخصص، گالری تصاویر قبل و بعد و یا حتی فیلم‌های ارتودنسی آرشیوی مطب او را مشاهده کنید. تصاویری که می‌بینید می تواند به شما مهارت و هنر متخصص را نشان دهد.


5. به دوری و نزدیکی مطب ارتودنتیست فکر کنید

شما مجبورید در طول درمان خود بارها و بارها به مطب ارتودنتیست خودتان سر بزنید. شاید یکی دو ویزیت اول (برایتان) فاصله زیاد تا مطب مساله‌ای نداشته باشد. اما بعدها به سبب طولانی بودن مسیر ممکن است خسته شده یا به مشکل بربخورید.

 1. مثلا ممکن است به دلیل موقعیت شغلی یا تحصیلی خود نتوانید به موقع به مطب متخصص ارتودنسی خود بروید
 2. یا ممکن است بعد از مدتی وسیله شخصی نداشته باشید و مثل در شرایط فعلی کرونا (و بدون وسیله) مجبور باشید در مترو و … جابجا شوید که جالب نیست.
 3. یا به نقطه دورتری از مطب نقل مکان کنید و فاصله شما بیشتر از چیزی که هست شود
 4. و یا اگر کودک شما تحت درمان است مسیر طولانی برایش عذاب آور باشد.
 5. و …

و اینجاست که می‌رسیم به حرف حسابِ احمد شاملو (شاعر سرشناس) که می‌گوید “… و فاصله تجربه‌ای بیهوده است …”.

تصویری که اهمیت نزدیک بودن مطب متخصص ارتودنسی به محل زندگی بیماران را نشان می دهد

بنابراین حتما سعی کنید فاصله خانه شما از متخصصی که انتخاب می‌کنید خیلی زیاد نباشد و برای چند سال شما را از پیمودن یک مسیر طولانی دلسرد و خسته نکند. پس در لیست بهترین متخصص ارتودنسی خود حتما لیست را با متخصصانی که در منطقه شما هستند بیشتر پر کنید. مثلا اگر در غرب تهران هستید حتما در ابتدای لیست متخصص ارتودنسی تهران خود، متخصصان واجد شرایط در غرب تهران را بگنجانید.


6. توجه کنید که یک متخصص ارتودنسی خوب همه جا حضور دارد…

اصولاً ما زمانی به کسی می‌گوییم بهترین یا برترین، که در کار خودش بهترین باشد و یا دست کم تمام تلاش خود را در جهت ارتقای کارش انجام دهد تا در جایگاه بهترین‌ها حرفی برای گفتن داشته باشد.

ما در دوره‌ای زندگی می‌کنیم که به جز دنیای واقعی و جاری خودمان؛ یک دنیای مجازی بر بستر اینترنت داریم. بنابراین بهترین‌ها کسانی هستند که در هر دو بستر واقعی و اینترنتی هم، حرفی برای گفتن داشته باشند. چرا؟

چون هم اکنون بیشتر مردم در فضای مجازی و اینترنت حضور دارند و این روزها برای اینکه مثلا شما بهترین متخصص ارتودنسی در تهران یا هر شهر دیگر باشید، باید در فضای مجازی هم به صورت کارآمد پاسخگوی نیاز بیماران و مراجعان تهرانی و شهر خودتان باشید و هرچه در توان دارید آنجا هم رو کنید.


یک نمونه از یک ارتودنتیست خوب در دنیای امروزی….

 1. برای مثال ما متخصصانی داریم که روزانه دست کم 1 تا 2 ساعت بدون چشم داشت و به صورت کاملاً رایگان به سوالات کاربران خود پاسخ داده و آن‌ها را راهنمایی می‌کنند.
 2. و یا با دیدن تصاویر دهان و دندان مراجعان درباره نحوه درمان‌شان توضیحاتی می‌دهند.
 3. و یا حتی نگرانی‌ها و سوالات کاربران را در قالب پرسش و پاسخ در سایت خود قرار می‌دهند که سایر کاربران هم آن‌ها را ببینند و استفاده کنندحتی برای افزایش آگاهی عموم مردم سخت تلاش می‌کنند و برنامه‌های آموزشی خود را در شبکه‌های اجتماعی و فضاهایی مانند آپارات، یوتیوب و … به صورت رایگان قرار می‌دهند.

اگر چنین ارتودنتیسی دیدید حتما او را در لیست خود و در رده های بالا قرار دهید.


7. اگر هزینه‌ ارتودنسی برایتان نگرانی ایجاد کرده به این نکته توجه کنید

درمان‌های ارتودنسی نسبت به سایر پروسه‌های دندانپزشکی پیچیده، زمانبرتر و خاص هستند. به همین دلیل طبیعی است که هزینه و تعرفه بالاتری هم داشته باشند. کسی که خود یا فرزندش را برای ارتودنسی آماده می‌کند باید خود را برای هزینه‌های آن نیز آماده کند، اما نباید هزینه‌ها مانعی برای انجام درمان شود. زیرا هزینه‌های عدم درمان، بسیار بیشتر از هزینه‌ای است که برای درمان پرداخت می‌کنید.

 1. اگر توانایی پرداخت یک جایِ هزینه ارتودنسی را دارید که هیچ، اما اگر پرداخت یکجای هزینه‌ها برای‌تان مقدور نیست، حین جستجو برای پیدا کردن بهترین متخصص ارتودنسی دندان، می‌توانید چند متخصص خوب پیدا کنید که به صورت اقساطی هزینه‌ها را از شما دریافت کنند و یا حتی بسته به شرایط، هزینه‌ها را برایتان کاهش دهند.
 2. همچنین با عضویت در سایت یا شبکه‌های اجتماعی ارتودنیست‌ها، می‌توانید از شرایط تخفیف درمان (که معمولا برای کاربران و مراجعانشان) در دنیای مجازی قرار می‌دهند استفاده کنید.

8. برای روزهای شیرین بعد از اتمام درمان ارتودنسی گارانتی بگیرید

برای کسی که ادعا می‌شود (مثلاً بهترین متخصص ارتودنسی دندان در تهران یا هر شهر دیگری است)، نباید پایان دوره درمان به معنی پایان ارتباط با بیمارانش باشد. ارتباط با بیماران باید بعد از دوره درمان همچنان ادامه داشته باشد.

پس از درمان، باید هر سال در چند نوبت تحت ارزیابی قرار بگیرید (تا نتیجه درمان از نزدیک بررسی و چک شود). حین جستجویتان برای پیدا کردن یک دکتر متخصص ارتودنسی خوب حتماً و حتماً درباره ارتباط و ویزیت‌های بعد از درمان سوال بپرسید و پیگیری متخصص و پرسنلش را به عنوان یک ملاک قوی جهت انتخاب ارتودنتیست در نظر بگیرید.

9. کلینیکی پیدا کنید که جمع دندانپزشکان متخصص در آنجا جمع باشد

سرتان را درد نمی آوریم فقط به همین نکته اشاره کنیم که شما ممکن است قبل، حین و بعد از درمان ارتودنسی خودتان به درمان های متفرقه نیاز پیدا کنید. مثلا جرمگیری دندان، کشیدن دندان، ترمیم دندان و در ساده ترین حالت ممکن است در یک موقعیت اورژانس دندانپزشکی قرار بگیرید. در حالت عادی، شما می توانید به یک مطب نزدیک منزل خودتان مراجعه کرده و مشکل خود را حل کنید اما زمانی که تحت درمان ارتودنسی هستید قضیه متفاوت خواهد بود.

به همین جهت بهتر است به فکر پیدا کردن یک دکتر ارتودنسی خوب باشید که در یک کلینیک دندانپزشکی کامل، مجهز و پر از دندانپزشکان متخصص باشد. تا در زمان نیاز بدون مراجعه به مطب های دیگر و صرف وقت یا هزینه بیشتر مشکل خود را برطرف کنید.


ارتودنسی-مراحل ارتودنسی

متخصص ارتودنسی کودکان

برخی مردم گمان می کنند تخصص جداگانه ای برای ارتودنسی کودکان وجود دارد و یا برخی دیگر تصور می کنند دندانپزشک متخصص کودکان، تخصص لازم در زمینه ارتودنسی اطفال را دارد، در حالیکه در هر دو مورد اینگونه نیست. در واقع متخصص ارتودنسی یا ارتودنتیست هم برای درمان کودکان و هم بزرگسالان تربیت می گردد. اگرچه برخی دندانپزشکان عمومی و یا متخصصین دندانپزشکی کودکان هم اقدام به درمان ارتودنسی اطفال می کنند ولی صاحب اصلی تخصص در این زمینه همان متخصص ارتودنسی می باشد.


پاسخ به سوالات رایج درباره ارتودنتیست‌ها

برای برطرف کردن مشکلات ارتودنسی کودکان، به ارتودنتیست مراجعه کنیم یا دندانپزشک کودکان؟

قطعاً باید به یک دکتر ارتودنسی مراجعه شود. متخصصان دندانپزشکی کودکان اگر متوجه وجود مشکلی در خصوص موقعیت دندان‌ها و فکین کودک شوند معمولاً او را به یک متخصص ارتودنسی خوب ارجاع می‌دهند.

آیا متخصص ارتودنسی کودکان و بزرگسالان با هم تفاوتی دارند؟

خیر هیچ تفاوتی در این خصوص وجود ندارد و اینطور نیست که برای هر رده سنی یک ارتودنتیست داشته باشیم. نوع و شدت مشکلات در کودکان و بزرگسالان ممکن است متفاوت باشد اما در نهایت هر دو توسط متخصصان این رشته درمان می‌شوند.

بهترین سن مراجعه به ارتودنتیست چه سنی است؟

والدین محترم بهتر است که از سن 7 سالگی کودکان خود را برای ویزیت به مطب یک متخصص ارتودنسی ببرند. این سن به نوعی سن طلایی و ایده‌آل ارتودنسی است. اما در هر سنی که باشید می‌توانید برای منظم کردن دندان‌های خود به یک ارتودنتست مراجعه کنید.

آیا هر متخصصی که هزینه بیشتری بگیرد یعنی بهترین است؟

اصلا و ابدا چنین چیزی درست نیست. چه بسا ما متخصصان داریم که بسیار توانا و باتجربه هستند اما هزینه‌های معقول و کمی می‌گیرند و متخصصانی داریم که تجربه کمی دارند اما هزینه‌های بالایی می‌گیرند. هزینه‌ها نباید ملاکی برای بهترین بودن یک متخصص باشند.

متخصص ارتودنسی چه کارهایی انجام نمی‌دهد؟

همانطور که در داخل مقاله گفته شد، دکترهای ارتودنسی می‌توانند تمام مشکلات مرتبط با موقعیت نامناسب فک و دندان‌ها را برطرف کنند و به کارهای عمومی دندانپزشکی نیز وارد هستند اما به جز ارتودنسی هیچ کار دیگری انجام نمی‌دهند. مثلا ترمیم و زیبایی دندان و پروسه‌های مشابه را باید به دندانپزشکان دیگر بسپارید.


مشاوره حضوری با متخصص ارتودنسی در شمال تهران

در صورتی که ساکن مناطق شمالی تهران همانند نیاوران، اقدسیه، زعفرانیه، جردن، شریعتی، میرداماد، پاسداران و سایر محله‌های این مناطق هستید و قصد مراجعه به یک متخصص ارتودنسی در شمال تهران را دارید، می‌توانید به کلینیک ارتودنسی دکتر داودیان مراجعه کرده و دوره درمان ارتودنسی خود را هر چه سریع‌تر شروع کنید.

آدرس: تهران، شریعتی، بین میرداماد و ظفر، خیابان منظرنژاد، ساختمان پزشکان منظرنژاد، طبقه 3، واحد 11

کلینیک شریعتی سیمادنت

دریافت نوبت

مشاوره حضوری ارتودنسی دیمون در غرب تهران

علاوه بر مناطق شمالی تهران، دکتر داودیان در غرب تهران نیز شعبه دیگری از کیلینیک تخصصی ارتودنسی دارد و در نتیجه اگر ساکن مناطقی همانند صادقیه، ستارخان، مرزداران،جنت آباد، سعادت آباد یا حتی کرج هستید، شما می‌توانید برای دریافت مشاوره حضوری و نیز شروع دوره درمان تخصصی ارتودنسی خود به شعبه ستارخان کلینیک ارتودنسی دکتر داودیان مراجعه کنید.

آدرس: تهران، خیابان ستارخان، بین خیابان شادمهر و بهبودی، ساختمان پزشکان ستارخان، طبقه ۵

کلینیک سیمادنت ستارخان

دریافت نوبت

دیدگاه ها

76 پاسخ به “متخصص ارتودنسی”

 1. صفازاده گفت:

  سلام آقای دکتر چقدر شخصیت شما قدرتمند هست من با شنیدن حرف های شما استاندارهایی که از یک دکتر ارتودنسی تو ذهنم بود بالاتر رفته الان خیلی انتظاراتم از یک متخصص خوب بالاتر رفته
  فقط متاسفانه ساکن تهران نیستم که به مطب شما مراجعه کنم ولی سخنان و توصیه های شما رو حتما جدی میگیرم
  خدا به شما سلامتی و طول عمر بده ممنونم از شما

  • admin گفت:

   سلام
   سلامتی و لبخند زیبای شما عزیزان ارزوی ماست. برای تشکر از مهر شما زبانم قاصر است. و برای انجام کار کلینیک سیمادنت در خدمت شماست.
   با سپاس
   دکتر مسعود داوودیان
   متخصص ارتودنسی در تهران

 2. فروغ بازیار گفت:

  درود بر شما جناب دکتر داودیان
  آقای دکتر سوالی داشتم ممنون میشم اگر پاسخ بنده رو بدید.
  بنده ۳۳ سالم هست و یک خانم هستم. دندان های من فقط به اندازه کمی کج و نامرتب هستند البته ۲ دندان جلوم اینشکلی هستند.
  اگر طول درمان ارتودنسی من کمتر از ۱ سال باشد اشکالی نداره که متخصص انتخابی من از محل زندگیم دور باشه؟

  • admin گفت:

   با سلام
   در طی جلسات معاینه ماهانه و یا هفتگی دستگاه از نظر سالم بودن و عملکرد کنترل میشود اورینگ ها تعویض میشوند چین و الاستیک در صورت نیاز برداشته شده یا تعویض میشوند قلاب های سیم جهت بستن فضا فعال میشوند و بیمار از نظر کنترل پلاک و نحوه مسواک زدن کنترل میشود .

   باید توجه داشته باشید زندگی پر است از اتفاقات ریز و درشت اما شما باید جوری برنامه ریزی کنید زمانی درمانتان را شروع کنید که امکان مراجعات منظم را داشته باشید . جهت بدست اوردن اطلاعات بیشتر مقاله ی عوارض ارتودنسی عدم همکاری بیمار را مطالعه کنید.
   با سپاس
   دکتر مسعود داوودیان
   متخصص ارتودنسی در تهران

 3. ملینا گفت:

  سلام دکتر شرمنده یه سوال به نظر شما مدت زمانی که هر متخصص ارتودنسی برای گذروندن درمان اعلام میکنه چقدر میتونه باهم متفاوت باشه؟ اخه من پرسیدم یکی گف 6 ماه یکی گفت 2 سال اصلا متعجب بودم

  • admin گفت:

   با سلام
   مدت زمانی که برای درمان ارتودنسی لازم است طبق شرایط مختلفی متغییر است و با توجه به نوع ناهنجاری و شدت آن تعیین می شود که برای اطلاعات دقیق تر یا برای معاینه اولیه به کلینیک ارتودنسی مراجعه نمایید یا عکس های دندان هایتان را به واتساپ دکتر داودیان ارسال نمایید تا پاسخ دقیق تر داده شود.
   با سپاس فراوان دکتر داودیان

 4. مریم کچکی گفت:

  با عرض سلام دکتر داودیان مطب ارتودنسی شما عالی بود واقعا من شما رو به عنوان بهترین متخصص ارتودنسی تهران میشناسم من که راضی بودم مرسی

 5. رضا شکری گفت:

  سلاک دکتر ببخشید من 2 تا سوال دارم یکی اینکه ما کرج هستیم خواستم ببینم شما متخصص ارتودنسی در کرج میشناسید که کارش خوب باشه؟
  و دوم اینکه بخوایم بیایم تهران پیش شما تا تمام شدن طول درمان چند جلسه باید بیایم؟ ممنون از پاسختون

 6. زهرا میرزاده گفت:

  سلام دکتر من الان دبیرستانی هستم یه سوالی داشتم گفتم چه کسی بهتر از یه متخصص ارتودنسی حرفه ای میتونه جوابمو بده الان من چگونه باید متخصص ارتودنسی بشم از کجا شروع کنم و چند سال طول میکشه متخصص ارتودنسی بشم ؟؟؟؟؟؟

 7. امیرعلی گفت:

  وقت بخیر ببخشید من یه سوالی داشتم متخصص ارتودنسی به انگلیسی چی میشه؟

 8. شکیرا گفت:

  ببخشید متخصص ارتودنسی جراحی فک رو هم خودش انجام میده؟ یعنی دوتا عمل جدا هستن یا نه هردو رو یه نفر انجام میده ممنون میشم پاسخ بدین

  • admin گفت:

   با عرض سلام
   این سوال چند تا از کاربران عزیز دیگر هم پرسیدند و بنده چندین بار عرض کردم که هردو عمل جدا و دکتر های مختص به خود را دارند.
   با سپاس دکتر داودیان

 9. مهدیه میرزایی گفت:

  سلام دکتر داودیان عزیز خسته نباشی شما بهترین متخصص ارتودنسی در غرب تهران هستید من چند مدت پیش برای معاینه ارتودنسی اومدم و بعد از گذرودن این دوره الان از دندونام خیلی راضیم واقعا مرسی

 10. اناهیتا عباسی گفت:

  سلام ببخشید یع سوال کلی چه تفاوتی میان متخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فک وجود داره؟؟ یعنی برای درمان ناهنجاری های فکی باید به یه دکتر دیگه مراجعه کنیم؟

  • سلام
   این دو مورد مجزا میباشند شما باید در ابتدا به متخصص ارتودنسی مراجعه کرده و در صورت لزوم متخصص شما را به جراح فک ارجاع میدهد .

 11. ژیلا گفت:

  سلام وقت عالی بخیر جناب دکتر بهترین نوع ارتودنسی دندان کدومه من از لحاط مالی مشکلی باهاش ندارم ولی چیزی میخوام که بهترین باشه و سال ها برام مشکلی پیش نیاد البته اینم بگم که دلیل کامنت گذاشتنم اینه که ببینم چقدر طول میکشه پاسخ گوییتون بنده منتظرم

  • سلام وقت شما بخیر کاربر عزیز با توجه به سوال شما بهتر است عکس های خود را از طریق اپلیکیشن واتساپ بفرستید تا بعد از بررسی جواب دقیق ترین راجب مشکل ارتودنسی شما دهم.

 12. ملیحه گفت:

  سلام دکتر خسته نباشی ببخشید طول درمان ارتودنسی من که فقط 4 تا از دندونام خرابه چقدر طول میکشه به نظرت

  • admin گفت:

   سلام طول درمان ارتودنسی با توجه به نوع شرایط بیمار و شدت ناهنجاری دندان هایش متفاوت است برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید از صفحه طول درمان ارتودنسی دیدن فرمائید و آن را مطالعه کنید

 13. نادر قلامی گفت:

  جناب دکتر داودیان من توی اینترنت به دنبال متخصص ارتودنسی بودم که توی نی نی سایت دیدم شما رو معرفی کردن چند از نمونه کاراتونو کجا میتونم ببینم

  • admin گفت:

   سلام
   شما از قسمت گالری تصاویر ارتودنسی یا ویدئو ارتودنسی که در وبسایت موجود است می توانید نمونه های قبل و بعد ارتودنسی را مشاهده نمایید.

  • سلام
   برای دیدن نمونه درمان های دکتر میتوانید به اینستاگرام دکتر داوودیان مراجعه کنید.
   باسپاس
   دکترداودیان متخصص ارتودنسی در تهران

 14. سمیه گفت:

  با عرض سلام و ادب خدمت شما دکتر من پسرعموم چند مدت قبل پیش شما ارتودنسی کرده و بهم شمارو معرفی میکرد که بیام ولی چون من اصفهانم میخواستم ببینم شما آشنا یا متخصص ارتودنسی در اصفهان میشناسید که کارشون مورد تایید شما باشه یا بلن شم بیام تهران

  • سلام
   برای مشاوره بهتر عکس های رادیوگرافی خودرا از طریق واتساپ ارسال کنید.
   دکترداوودیان متخصص ارتودنسی درتهران

 15. نرگس میرزایی گفت:

  سلام من به بهترین ارتودتیست تهران جناب داودیان ببخشید یه سوالی راجب مسواک ارتودنسی داشتم بهم گفتید بخرم فقط اینکه مسواک ارتودنسی چه سایزی بخرم مناسب براکتای من باشه سایز های مختلفی داره یا نه فرقی نداره

  • سلام
   بهداشت دهان و دندان در ارتودنسی، از اهمیت بالایی برخوردار است.لذا برای ارتودنسی میتوان از مسواک مخصوص ارتودنسی استفاده کرد . این مسواک ها معمولا دارای پرزهای میانی است که با استفاده از این مسواک ها می توان از زوایای مختلف فشار های مختلفی وارد کرد .

 16. ناصر گفت:

  سلام دکتر من میخواستم دندان نیش شیری دخترمو بکشم فقط نمیدونم به متخصص ارتودنسی برم یا همون دندانپزشک معمولی هم میتونه بکشه به نظر شما

  • admin گفت:

   با سلام
   برای کشیدن دندان نیش شیری نزد متخصص ارتودنسی بروید بهتر است زیرا که در همان جلسات تمامی مشکلات مربوط به به دندان ها را معاینه کرده و در صورت لزوم ارتودنسی به شما اطلاع خواهد داد.
   با تشکر دکتر مسعود داودیان

 17. zahra گفت:

  سلام دکتر ببخشید من دخترم خیلی خجالتیه 13 سالشه میخواستم ببینم میشه براش ارتودنسی متحرک کرد یا نه باید منتظر بمونیم بزرگ تر شه بعدش بریم واسه انجام درمان ارتودنسی

 18. موسی گفت:

  سلام اقای دکتر من الان 46 سالمه و فک بالاییم عقب تره نمیدونم یا شایدم فک پایینم جلو تره باید برم جراحی فک یا فقط ارتودنسی کافیه؟ نمیدونم ارتودنسی و جراحی فک رو یجا انجام بدم

 19. هستی گفت:

  سلام اقای دکتر خوبین ببخشید میخواستم راجب مراحل ارتودنسی یکم توضیح بدین تا بیشتر با نحوه انجام ارتودنسی نزد شما آشنا بشم

  • admin گفت:

   سلام
   در رابطه با مراحل انجام ارتودنسی باید خدمت شما عرض کنم که نسبت به شرایط دهان و دندان های هر فردی متفاوت است و متخصص ارتودنسی بعد از آزمایش های اولیه مشخص میکند که بیمار باید تحت چه شرایطی درمان شود. از این رو برای اطلاعات میتوانید از صفحه مراحل ارتودنسی نیز دیدن فرمایید.

 20. ملیحه گفت:

  سلام اقای دکتر سیم کشی دندان چند روز روی غذا خوردن و صحبت کردن تاثیر منفی میذاره؟ چون الان من 26 روز پیش ارتودنسی دندان رو انجام دادم ولی هنوزم که هنوزه خوب نشدم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.