متخصص ارتودنسی

بهترین متخصص ارتودنسی تهران

متخصص ارتودنسی کسی است که بعد از پایان دوره دندانپزشکی عمومی به مدت 6 تا 7 سال و قبولی در آزمون تخصصی و گذرانده دوره حرفه‌ای 3 تا 4 ساله موفق به کسب عنوان متخصص ارتودنسی می‌شود.

در مجموع یک متخصص ارتودنسی 10 تا 11 سال آموزش عمومی و تخصصی را می گذراند. ارتودنتیست بعد از گذرانده دوره‌ها و آموزش‌های تخصصی قادر به پیشگیری، تشخیص و همچنین درمان ناهنجاری‌های فک و صورت و انواع نامنظمی‌های دندان می‌باشد.

بهترین متخصص ارتودنسی تهران و با تجربه را در این مطلب به شما معرفی خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

نقل قول دکتر داودیان متخصص ارتودنسی درباره ارتودنسی
نقل قول دکتر داودیان درباره ارتودنسی

جهت دریافت اطلاعات دقیق‌ و متناسب با شرایط خود در ابتدا و پیش از مطالعه ادامه این محتوا به دو سوال زیر پاسخ دهید:

آیا تا به حال مشاوره ارتودنسی با دکتر داودیان داشته‌اید؟!

آیا در خارج از استان تهران سکونت دارید؟!

پیش از شروع هر موضوعی بهتر است این را بدانید که ما با دغدغه‌های شما به عنوان یک بیمار ارتودنسی کاملاً آشنا بوده و خوب می‌دانیم که یک فرد بیمار چه دغدغه‌هایی برای شروع درمان ارتودنسی خود دارد!

آمار:

طبق نظرسنجی آکادمی بین المللی دندانپزشکی (ADA) 70% افراد نسبت به دندان های خود نارضایتی دارند.

انتخاب یک متخصص ارتودنسی خوب نقطه شروع فرآیند درمان شماست و در صورت انتخاب صحیح می‌تواند دو دغدغه اصلی شما را برطرف کند:

 1. شاید به واسطه مراجعه به دندانپزشک‌های غیر متخصص و یا ناوارد تجارب تلخ و نامناسبی برای شما رقم خورده است.
 2. شاید هنوز اطمینان ندارید که با شروع دوره ارتودنسی و صرف هزینه‌های این درمان، آیا به نتیجه مطلوب و دلخواه خود خواهید رسید.

بنابراین ما به عنوان متخصص این حوزه بیش از هر فرد دیگری می‌توانیم بهترین منبع آگاهی رسانی به شما بوده و شما را در طول این فرآیند درمانی زمان‌بر همراهی کرده و لبخندی زیبا را به شما هدیه کنیم. بنابراین اگر شما خود دچار مشکلات دندانی بوده و یا یکی از نزدیکان شما این ناهنجاری‌ها را دارد، بهتر است این محتوا را با دقت مطالعه کنید تا مهم‌ترین تصمیم زندگی خود را بگیرید و با انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی به لبخند ایده‌آل خود برسید.

بهترین متخصص ارتودنسی چه ناهنجاری‌هایی را درمان می‌کند؟!

بر روی تصویر هر یک از انواع ناهنجاری‌های دندانی زیر کلیک کرده و تغییرات قبل و بعد از درمان ارتودنسی را مشاهده کنید.

1234 min
123456دئ min
25489 min
254896 min
23654 min
جلو بودن فک پایین
عقب بودن فک پایین
نهفته min

معرفی دکتر داودیان متخصص ارتودنسی

دکتر مسعود داودیان بیش از 14 سال است که به عنوان یک متخصص ارتودنسی یا ارتودنتیست فعالیت می‌کنند. متخصص ارتودنسی، دندانپزشکی است که ابتدا دوره عمومی دندانپزشکی را طی کرده و با قبول شدن در آزمونی، وارد دوره تخصصی ارتودنسی می‌شود. یک ارتودنتیست در مجموع 10 تا 11 سال آموزش عمومی و تخصصی دیده تا بتواند علاوه بر توانمدی‌های یک دندانپزشک عمومی به صورت تخصصی به پیشگیری، تشخیص و درمان ناهنجاری‌های فک و صورت و انواع نامنظمی‌های دندانی بپردازد.

جالب است بدانید که قدمت درمان ارتودنسی به مصر باستان و در حدود 500 سال قبل از میلاد برگشته و بسیاری از مومیایی‌ها همراه با تجهیزاتی بر روی دندان‌هایشان کشف شده‌اند و این مسئله به طور واضح خبر از اهمیت زیبایی دندان‌ها می‌دهد. بنابراین یک متخصص ارتودنسی علاوه بر تخصص و دانش فنی، به معنای واقعی یک هنرمند است که می‌تواند با ارائه طرح درمان صحیح، دندان‌هایی مرتب و زیبا را از دل ناهنجاری‌های دندانی بیرون بکشد!

دکتر داودیان متخصص ارتودنسی
دکتر داودیان متخصص ارتودنسی

تفاوت متخصص ارتودنسی با دندانپزشک عمومی چیست؟

همانطور که دکتر داودیان در ویدئوی بالا اشاره کردند، هر ارتودنتیستی یک دندانپزشک است و می‌تواند کارهای دندانپزشکی عمومی را انجام دهد. اما هیچ دندانپزشک عمومی نمی‌تواند یک متخصص ارتودنسی خوب باشد.

دندانپزشکان عمومی در انجام امورات عمومی دندانپزشکی و رسیدگی به مسائل اولیه سلامت دهان و دندان صلاحیت بالایی دارند و بسیار توانمند هستند. آن‌ها حتی می‌توانند پروسه‌های زیبایی و ترمیمی دندان را به خوبی انجام دهند. اما برای کارهای تخصصی دندانپزشکی مانند ارتودنسی دندان آموزش آکادمیک ندیده‌اند.

درست مانند رشته‌های پزشکی که در آن پزشکان ابتدا باید دوره عمومی را سپری کنند و بعد از آن وارد رشته‌های تخصصی دیگر شوند، در دندانپزشکی نیز همین رویه را داریم. افراد ابتدا یک دوره عمومی 6 تا 7 ساله را سپری می‌کنند تا دندانپزشک عمومی شوند. و بعد از آن، در صورت تمایل، (با شرکت در آزمون تخصصی و گذراندن یک دوره 3 تا 4 ساله) تخصص خود را در یک فیلد و زمینه خاص دریافت می‌کنند.

متخصص ارتودنسی و ارتودنسی مجدد
درمان تحت نظارت متخصص ارتودنسی و عدم نیاز به انجام ارتودنسی مجدد

متخصص ارتودنسی به چه کسی گفته می‌شود؟

درست مانند رشته‌های پزشکی که در آن پزشکان ابتدا باید دوره عمومی را سپری کنند و بعد از آن وارد رشته‌های تخصصی دیگر شوند، در دندانپزشکی نیز همین رویه را داریم. افراد ابتدا یک دوره عمومی 6 تا 7 ساله را سپری می‌کنند تا دندانپزشک عمومی شوند. و بعد از آن، در صورت تمایل، (با شرکت در آزمون تخصصی و گذراندن یک دوره 3 تا 4 ساله) تخصص خود را در یک فیلد و زمینه خاص دریافت می‌کنند.

متخصصان ارتودنسی نیز دندانپزشکانی هستند که ابتدا دوره عمومی دندانپزشکی را طی می‌کنند و با قبول شدن در آزمونی، وارد دوره تخصصی ارتودنسی می‌شوند. این متخصصان در مجموع 10 تا 11 سال آموزش عمومی و تخصصی می‌بینند تا بتوانند به پیشگیری، تشخیص و درمان ناهنجاری‌های فک و صورت و انواع نامنظمی‌های دندانی اقدام کنند. به این متخصصان ارتودنتیست هم گفته می‌شود.

چرا باید ارتودنسی را نزد دکتر داودیان انجام داد؟

انتخاب متخصص ارتودنسی یک انتخاب بسیار مهم است زیرا با انتخاب صحیح این متخصص می‌توانید از درمان ارتودنسی خود اطمینان خاطر پیدا کنید و دیگر به صورت همیشگی از لبخند زیبای خود لذت ببرید. انتخاب دکتر مسعود داودیان دلایل متعددی دارد که می‌توان به بخشی از مهم‌ترین آن‌ها اشاره نمود:

 1. برخورداری از دانش فنی به روز در زمینه انواع درمان‌های ارتودنسی
 2. دسترسی آسان به متخصص ارتودنسی در طول دوره ارتودنسی و حتی بعد از اتمام ارتودنسی
 3. حساسیت و دقت نظر بسیار زیاد بر روی کیفیت ارائه خدمات درمانی ارتودنسی
 4. پیگیری و معاینه رایگان بیمار پس از اتمام دوره درمان ارتودنسی به صورت مادام العمر

همین حالا کلیک کن و مشاوره رایگان دریافت کن

تصویر یکی از پیچیده‌ترین درمان‌های ارتودنسی توسط دکتر داودیان

قبل و بعد از ارتودنسی توسط دکتر داودیان
قبل و بعد از ارتودنسی توسط دکتر داودیان
قبل از درمان ارتودنسی توسط دکتر داودیان
قبل از درمان ارتودنسی
در طول درمان ارتودنسی توسط دکتر داودیان
در طول درمان ارتودنسی
بعد از درمان ارتودنسی توسط دکتر داودیان
بعد از درمان ارتودنسی

متخصص ارتودنسی چه ناهنجاری‌های دندانی را برطرف می‌کند؟

درمان انواع ناهنجاری‌های دندانی و فکی بر عهده متخصص ارتودنسی است؛ در واقع یک ارتودنتیست آموزش دیده تا تمامی ناهنجاری‌های دندانی را صرف نظر از سن از دوران کودکی تا بزرگسالی را تشخیص، درمان و حتی پیشگیری کند. ناگفته نماند که در درمان برخی از مشکلاتی جدی دندانی و فکی گاهاً نیاز است که علاوه بر درمان ارتودنسی، جراحی فک نیز انجام شود که به این فرآیند درمانی ارتوسرجری گفته می‌شود.

ناهنجاری‌های دندانی و فکی انواع مختلفی داشته و اشکال متفاوتی از قرارگیری دندان‌ها و فک‌ها را شامل می‌شود. شاید شما نیز همانند بسیاری از افراد تصور می‌کنید که متخصص ارتودنسی تنها مشکلاتی از قبیل نامرتبی و کجی دندان‌ها را درمان می‌کند در صورتی که ناهنجاری‌های دندانی که بر اساس وضعیت قرارگیری فک‌ بالا و پایین نسبت به هم تعیین می‌شود، مشکلات پیچیده‌تری هستند که با هنر دست یک ارتودنتیست متبحر درمان می‌شود. بایت و اکلوژن به ارتباط و هماهنگی میان فک بالا و پایین و همچنین دندان‌ها نسبت به هم می‌شود؛ هر ناهنجاری که سبب برهم زدن این ارتباط و هماهنگی میان دندان‌ها و فک بالا و پایین می‌شود نوعی “مال اکلوژن” شناخته می‌شود.

اگر شما نیز به دنبال انتخاب یک متخصص ارتودنسی خوب هستید بهتر است در ابتدا با مشکلی که با آن مواجه هستید کمی بیشتر آشنا شده و سپس به سراغ بهترین متخصص ارتودنسی جهت درمان این مشکل بروید. پیش از پرداختن به هر یک از انواع ناهنجاری‌ها بهتر است با دو عبارت اکلوژن و بایت بیشتر آشنا شوید تا درک انواع ناهنجاری‌های دندانی برایتان ساده‌تر شود.

درمان فاصله زیاد بین دندان‌ها توسط دکتر داودیان

از نظر علم دندانپزشکی در صورتی که فاصله بین هر دو دندان بیش از 0.5 میلیمتر باشد، یک فاصله غیر طبیعی و نوعی ناهنجاری محسوب می‌شود؛ در صورتی که این فاصله تنها بین دو دندان جلویی و سایر دندان‌های از وضعیت مطلوبی برخوردار باشند بهتر است با روش‌هایی همانند روکش کردن درمان انجام شود؛

این در حالی است که اگر فاصله بین همه دندان‌ها از حد معمول بیشتر باشد بهتر است به فکر درمان جدی‌تر و اصولی‌تری بود. بهترین درمان این ناهنجاری ارتودنسی بوده که با این روش به صورت دائمی و برای همیشه فاصله اضافی بین دندان‌ها از بین رفته و این فضای اضافی به انتهای فک و جایی که دیگر قابل مشاهده نیست منتقل شده و ظاهر دندان‌ها بهبود پیدا می‌کند.

از آنجا که با افزایش سن فضای اضافی بین دندان‌ها افزایش پیدا می‌کند بهتر است درمان این مسئله در زمان مناسب انجام شود تا علاوه بر بهبود ظاهری، مشکلات تکلمی ناشی از این مشکل نیز مرتفع گردد.

قبل و بعد از ارتودنسی فاصله بین دندان‌ها
قبل و بعد از ارتودنسی دندان‌های فاصله‌دار توسط دکتر داودیان

درمان ازدحام و شلوغی دندان‌ها توسط دکتر داودیان

شلوغی و ازدحام دندان‌ها که نتیجه مستقیم ناهنجاری کوچک بودن فک‌ها است، یکی از شایع‌ترین دلایل انجام ارتودنسی است. همچنین بزرگ بودن اندازه دندان‌ها نیز می‌تواند سبب بهم ریختن دندان‌ها و روی هم افتادن آن‌ها شود. شلوغی دندان‌ها منجر به ایجاد مشکلات بعدی در هنگام صحبت کردن، غذا خوردن و همچنین مشکلات و بیماری‌های بعدی همانند التهاب لثه و ایجاد دندان نهفته علی الخصوص دندان عقل نهفته شود.

یکی از بهترین روش‌های درمان شلوغی و ازدحام دندان‌ها، ارتودنسی ثابت به روش سنتی و معمول است که می‌تواند انواع شلوغی و بهم ریختگی دندان‌ها را از خفیف تا شدید به بهترین شکل ممکن درمان کند.

قبل و بعد از ارتودنسی شلوغی دندان‌ها
قبل و بعد از ارتودنسی ازدحام دندان‌ها توسط دکتر داودیان

درمان اوربایت شدید (دیپ بایت) توسط دکتر داودیان

در حالت نرمال باید فک بالا کمی جلوتر از فک پایین بود و دندان‌های جلویی فک بالا در حدود یک الی دو میلیمتر جلوتر از دندان‌های جلویی فک پایین قرار داشته باشد. در صورتی که همپوشانی دندان‌های جلویی فک بالا بر روی دندان‌های جلویی فک پایین بیشتر از حد نرمال باشد، به اصطلاح اوربایت بیش از حد یا دیپ بایت شکل خواهد گرفت.

در صورتی که مشکل دیپ بایت با ارتودنسی درمان نشود، به دلیل برخورد دندان‌های جلویی فک پایین به پشت دندان‌های جلویی فک بالا به مرور سبب ساییدگی لبه‌های دندان‌های پایین شده و همچنین به مرور زمان مشکلاتی از قبیل تغییر در ساختار صورت، مشکلاتی در غذا خوردن و صحبت کردن را به همراه داشته باشد.

قبل و بعد از ارتودنسی دیپ بایت (اوربایت شدید)
قبل و بعد از ارتودنسی دیپ بایت (اوربایت شدید) توسط دکتر داودیان

درمان کراس بایت توسط دکتر داودیان

کراس بایت نیز نوع دیگری از انواع مال اکلوژن‌ها است که به نامتناسب بودن جایگاه دندان‌های فک بالا و پایین نسبت به هم اشاره دارد. انواع مختلفی از کراس بایت در علم دندانپزشکی وجود دارد که دو حالت خلفی و قدامی آن بسیار شایع‌تر از حالت دیگر است.

در کراس بایت قدامی یک یا چند دندان جلویی فک بالا در پشت دندان‌های جلویی فک پایین قرار می‌گیرند. کراس بایت قدامی بسیار مشابه آندربایت است ولی در آندربایت تمامی دندان‌های پیشین فک پایین جلوتر از دندان‌های پیشین فک بالا قرار بگیرند. در کراس بایت خلفی یک یا چند دندان عقبی فک بالا در پشت دندان‌های عقبی فک پایین قرار می‌گیرند.

تشخیص و درمان کراس بایت در کودکی بسیار ساده‌تر است و در صورتی که درمان به موقع کراس بایت توسط متخصص ارتودنسی انجام نشود، می‌تواند مشکلات جدی‌تر و ناهنجاری‌های فکی مانند انحراف فک و یا جلو آمدن شدید فک پایین را سبب شود.

قبل و بعد از ارتودنسی کراس بایت
قبل و بعد از ارتودنسی کراس بایت توسط دکتر داودیان

درمان اپن بایت توسط دکتر داودیان

در اپن بایت همانطور که از ترجمه فارسی نام این ناهنجاری مشخص است، برخلاف شکل صحیح بایت، در هنگام بسته شدن فک‌ها، دندان‌های جلویی فک بالا و پایین به هم نرسیده و فاصله قابل توجهی از یکدیگر دارند. ناهنجری اپن بایت علاوه بر مسائل ژنتیکی ممکن است به دلایل مختلفی از جمله مکیدن انگشت و یا مصرف طولانی مدت پستانک در کودکی، فشار دادن زبان به دندان‌های جلویی و یا حتی برخی بیماری‌ها و مشکلات مفصلی بروز کند.

اپن بایت نیز بر اساس موقعیت دندان‌های مشکل‌دار، به دو دسته اپن بایت قدامی و اپن بایت خلفی تقسیم می‌شود. اپن بایت خلفی نسبت به اپن بایت قدامی شیوع کمتری داشته و به معنای نرسیدن دندان‌های عقبی فک بالا و پایین در هنگام بستن فک می‌باشد.

قبل و بعد از ارتودنسی اپن بایت
قبل و بعد از ارتودنسی اپن بایت توسط دکتر داودیان

درمان جلو بودن فک پایین (عقب بودن فک بالا) توسط دکتر داودیان

جلو بودن فک پایین یکی دیگر از ناهنجاری‌های دندانی و فکی است که از نوع مال اکلوژن کلاس سه است و به جلو بودن دندان‌‌های فک پایین نسبت به دندان‌های جلویی فک بالا اشاره دارد. این ناهنجاری بعضاً با نام آندربایت شناخته می‌‌شود؛ این ناهنجاری فکی با توجه به میزان جلو بودن دندان‌های فک پایین درجات مختلفی داشته و در صورت شدید بودن آن می‌تواند مشکلات جدی را چه در ظاهر صورت و چه در حین غذا خوردن و تکلم به وجود بیاورد.

با تشخیص به موقع جلو بودن فک پایین در کودکی و در صورتی که خفیف باشد، می‌توان در سن حدود 7 سالگی با استفاده از ارتودنسی درمان شود و در صورت شدت آن می‌توان با استفاده از فیس ماسک ارتودنسی آن را درمان کرد.

قبل و بعد از ارتودنسی جلو بودن فک پایین
قبل و بعد از ارتودنسی جلو بودن فک پایین توسط دکتر داودیان

درمان عقب بودن فک پایین (جلو بودن فک بالا) توسط دکتر داودیان

علاوه بر مشکلات ذکر شده در بالا، یکی دیگر انواع ناهنجاری‌هایی که معمولاً ریشه در ژنتیک و رشد افراد دارد، عقب بودن فک پایین است که با اصطلاح جلو بودن فک بالا نیز اطلاق می‌شود. از دیگر عواملی که می‌تواند منجر به عقب بودن فک پایین شود تروما و یا وارد شدن ضربه و یا اختلالات دوران بارداری و حتی عادات غلطی در کودکی است. در صورتی که این ناهنجاری خفیف تا متوسط بوده و در دوران کودکی اقدام به درمان شود، از آنجاکه هنوز رشد استخوان‌های فک کامل نشده است می‌توان با درمان‌های محافظه کارانه مانند ارتودنسی بدون جراحی فک درمان گردد.

در صورتی که در بزرگسالی و بعد از تکمیل رشد استخوان‌های فک جهت درمان مشکل عقب بودن فک پایین اقدام شود و شدت این ناهنجاری بسیار حاد باشد لازم است که درمان ارتودنسی به همراه جراحی فک به عنوان درمان‌های مکمل انجام شوند.

قبل و بعد از ارتودنسی عقب بودن فک پایین
قبل و بعد از ارتودنسی عقب بودن فک پایین توسط دکتر داودیان

درمان دندان نهفته توسط دکتر داودیان

دندان نهفته یکی از شایع‌ترین مشکلات دندانی است که می‌تواند برای هر فردی بروز کند. از جمله دندان‌هایی که بیشتر دچار نهفتگی می‌شوند دندان‌‌های نیش و عقل هستند. در صورتی که به تشخیص متخصص ارتودنسی فضای کافی برای دندان نیش نهفته وجود داشته باشد با انجام ارتودنسی می‌توان دندان نهفته را به موقعیت صحیح خود و در کنار سایر دندان‌ها قرار داد. دندان نیش نهفته در دو حالت لبیال (در قسمت بیرونی و به سمت لب) و پالاتال (در قسمت کام)بروز می‌کند. دندان نیش نهفته لبیال شایع‌ترین نوع دندان نیش نهفته است که با کمک ارتودنسی به خوبی درمان می‌شود.

قبل و بعد از ارتودنسی دندان نهفته
قبل و بعد از ارتودنسی دندان نیش نهفته توسط دکتر داودیان

درمان ناهنجاری‌های دندانی کودکان توسط دکتر داودیان

از دید متخصصین ارتودنسی، بهترین زمان تشخیص، پیشگیری و درمان انواع ناهنجاری‌های دندانی دوران کودکی بوده که سن مناسب اولین مراجعه به متخصص ارتودنسی حدود 7 سالگی است. در نتیجه لازم است که یک متخصص ارتودنسی خوب بیشترین تجربه و دانش فنی در این زمینه داشته باشد تا بتوان در زمان مناسب این مشکلات را تشخیص داده و درمان نمود. دکتر داودیان انواع مشکلات دندانی از خفیف تا پیچیده را در کودکان درمان می‌کند که می‌توانید در ادامه شاهد قبل و بعد از این درمان‌ها باشید.


نظرات بیماران درباره درمان ارتودنسی توسط دکتر داودیان

اگر توسط دکتر داودیان معاینه شده باشید، به احتمال زیاد دکتر طول درمان و نوع دستگاه‌های ارتودنسی مورد نیازتان را بر اساس میزان ناهنجاری دندانی شما انتخاب کرده و برایتان توضیح داده‌اند. پیشنهاد ما به شما این است که قبل از انتخاب ارتودنتیست مورد نظرتان حتماً نظرات تعدادی از بیماران ایشان را ببینید؛ چرا که ارتودنسی یک درمان طولانی و زمان‌بر است و از آنجایی که موفقیت درمان شما کاملاً به میزان همکاری شما با دندانپزشکتان وابسته است پس شناخت هر چه بیشتر متخصص ارتودنسی که قصد درمان شما را دارد به شما در خلق یک لبخند زیبا و سالم یاری می‌رساند.

نقل قول بیمار

«من از نتیجه درمان خودم بسیار راضی هستم. اکنون نه تنها مشکلاتم رفع شده است بلکه لبخند زیبا و سالم دارم و بدون خجالت می خندم!»-[علی شایسته]

جهت مشاهده نظرات بیماران ارتودنسی دکتر داودیان بر روی تصویر زیر کلیک کنید.

dr davoudian ortho testimonial min

هزینه ارتودنسی

تصور کنید که قرار است دندان‌های شما که ریشه‌ای محکم در داخل لثه دارند، طی درمان ارتودنسی حرکت کرده و در محل صحیح قرار گرفته و ثابت شوند. به قطع می‌توان گفت این درمان نوعی معجزه محسوب می‌شود. در نتیجه برای چنین درمانی که یک فرآیند زمان‌بر بوده و و دارای نتیجه‌ای دائمی است، مسلماً باید هزینه‌ای قابل توجه را انتظار داشت. البته توجه داشته باشید که کلینیک دکتر داودیان از نظر دریافت هزینه منعطف بوده و بخشی از هزینه ارتودنسی را در شروع دوره درمان و مابقی را طی 4 تا 10 ماه از بیماران خود دریافت می‌کند. در صورتی که تمایل دارید درباره هزینه ارتودنسی بیشتر بدانید، محتوای مربوطه را مطالعه کنید.

هزینه ارتودنسی دکتر داودیان

دریافت نوبت

 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden

بیماران ارتودنسی خارج از تهران

در ابتدا ویدیوی زیر را مشاهده کنید تا به طور دقیق با چالش‌های بیماران ارتودنسی از راه دور آشنا شوید.

جهت مشاهده نظرات بیماران ارتودنسی راه دور درمان شده توسط دکتر داودیان بر روی تصویر زیر کلیک کنید.

نظرات بیماران ارتودنسی راه دور دکتر داودیان

انواع روش‌های ارتودنسی و مزایای آن توسط دکتر داودیان

درمان ارتودنسی به تشخیص متخصص ارتودنسی با توجه به سن بیمار، نوع و شدت ناهنجاری با انواع روش‌های ارتودنسی ثابت معمولی، ارتودنسی دیمون، ارتودنسی سرامیکی و ارتودنسی نامرئی انجام می‌شود. دکتر داودیان بعد از جلسه مشاوره و معاینه شما بهترین نوع ارتودنسی جهت درمان کامل ناهنجاری دندانی را به شما پیشنهاد می‌کند.

ارتودنسی ثابت معمولی: این روش ارتودنسی تمامی انواع ناهنجاری‌های دندانی خفیف تا شدید را درمان می‌کند.

ارتودنسی دیمون: نوعی ارتودنسی ثابت بوده که با براکت‌های خودبازشونده یکی از بهترین روش‌های درمان ناهخنجاری‌های شدید است.

ارتودنسی سرامیکی: افرادی که نگران

انواع روش های ارتودنسی
انواع روش های ارتودنسی

مشاوره رایگان آنلاین یا حضوری با متخصص ارتودنسی در شمال تهران

در صورتی که ساکن مناطق شمالی تهران همانند نیاوران، اقدسیه، زعفرانیه، جردن، شریعتی، میرداماد، پاسداران و سایر محله‌های این مناطق هستید و قصد مراجعه به یک متخصص ارتودنسی در شمال تهران را دارید، می‌توانید به کلینیک ارتودنسی دکتر داودیان مراجعه کرده و دوره درمان ارتودنسی خود را هر چه سریع‌تر شروع کنید.

آدرس: تهران، شریعتی، بین میرداماد و ظفر،خیابان منظرنژاد،ساختمان پزشکان منظرنژاد، طبقه 3، واحد 11

کلینیک شریعتی سیمادنت

دریافت نوبت

 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden

مشاوره رایگان آنلاین یا حضوری با متخصص ارتودنسی در غرب تهران

علاوه بر مناطق شمالی تهران، دکتر داودیان در غرب تهران نیز شعبه دیگری از کیلینیک تخصصی ارتودنسی دارد و در نتیجه اگر ساکن مناطقی همانند صادقیه، ستارخان، مرزداران،جنت آباد، سعادت آباد یا حتی کرج هستید، شما می‌توانید برای دریافت مشاوره حضوری و نیز شروع دوره درمان تخصصی ارتودنسی خود به شعبه ستارخان کلینیک ارتودنسی دکتر داودیان مراجعه کنید.

آدرس: تهران، خیابان ستارخان، بین خیابان شادمهر و بهبودی، ساختمان پزشکان ستارخان، طبقه ۵

کلینیک سیمادنت ستارخان

دریافت نوبت

 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden

دیدگاه ها

92 پاسخ به “متخصص ارتودنسی”

 1. نصیر گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید ببخشید تغییر چهره بعد از ارتودنسی تا چه حدی اتفاق می افتد میشه عکس قبل و بعد سیم کشی بفرستید واسه من که دقیق تر بتونم بررسی کنم ممنون از شما

  • admin گفت:

   سلام
   بعد از انجام ارتودنسی زاویه فک و حالت دندان ها اصلاح میشوند و چهره فرد زیبا تر و جذاب تر خواهد شد همچنین برای مشاهده عکس های مربوط به قبل و بعد سیم کشی هم میتوانید از قسمت گالری تصاویر استفاده نمایید.
   با تشکر دکتر داودیان بهترین متخصص ارتودنسی در تهران

 2. اکرم گفت:

  سلام اقای دکتر ارتودنسی ایا بیمه تامین اجتماعی هزینه ارتودنسی را میدهد و اینکه چطوری اقدام کنم واسش

 3. کیان گفت:

  سلام اقای دکتر یه سوال ایا ارتودنسی باعث لق شدن دندان میشود یا نه

 4. محسن رشیدی گفت:

  سلام به بهترین دکتر ارتودنسی تهران خسته نباشی من یچیزی ذهنمو مشغول کرده ایا هزنیه قالب گیری دندان برای ارتودنسی جدا حساب میشه یا نه

 5. وحید جنگجو گفت:

  سلام شما که دکتر ارتودنسی خوب هستید و همه راضین میشه به سوال منم جواب بدین دقیقا برای ارتودنسی چند دندان باید کشید

  • سلام
   در بعضی موارد نیاز به کشیدن دندان نمیباشدودرهرفردی بستگی به شرایط فک ودندانها دارد.برای مشاوره بهتر عکسهایی رادیوگرافی خود را به واتساپ ارسال نمایید.
   باسپاس
   دکترمسعودداوودیان
   متخصص ارتودنسی در تهران

 6. zahra گفت:

  سلام اقای دکتر وقت شما بخیر شرمنده میشه بگین ارتودسی در چند جلسه انجام میشود

  • admin گفت:

   سلام
   مدت زمان انجام ارتودنسی به شرایطی مختلفی بستگی دارد که 2 تا از مهم ترین آن ها شدت ناهنجاری و رعایت های بعد از ارتودنسی است. برای اینکه شما به طور تقریبی مدت زمان مورد نیاز برای ارتودنسی را بدانید عکس های دهان و دندان های خود را به واتساپ دکتر داودیان بفرستید تا از مشاوره رایگان برخوردار شوید.

 7. میلاد گلیزاده گفت:

  سلام دکتر داوددیان مدت زمان پر شدن جای دندان کشیده شده در ارتودنسی چقدر است؟

 8. mohammadreza گفت:

  من دانشجوی رشته پزشکی هستم فقط میخواستم اسم دیگر سیم کشی دندان چیست و به انگلیسی چطوری تلفظ میشه

 9. ناشناس گفت:

  معذرت میخوامم آیا ارتودنسی نیاز به بیحسی دارد یا بدون امپول هم انجام میشه

  • admin گفت:

   سلام
   ارتودنسی بدون تزریق هر گونه ماده بی حسی انجام میپذیرد و نیازی به استفاده از آن ها نیست
   بهترین متخصص ارتودنسی دکتر داودیان

  • سلام
   مراحل انجام ارتودنسی به هیچ عنوان دردی نخواهد داشت ونیاز به بی حسی ندارد.
   باسپاس
   دکتر داوودیان متخصص ارتودنسی درتهران

 10. یاسین گفت:

  سلام و وقت بخیر ببخشید آیا جای دندان کشیده شده در ارتودنسی پر میشود یا باید عمل دیگه ای انجام بدم واسه این مشکل

  • سلام
   در بعضی موارد این امرامکان پذیر میباشد امابستگی به وضعیت بیمار داردلذا برای مشاوره بهترعکسهای رادیوگرافی خود رابه شماره واتس اپ
   ارسال نمایید.
   باسپاس
   دکتر داوودیان متخصص ارتودنسی درتهران

 11. یوسف گفت:

  سلام خسته نباشید دکتر ببخشید ما پیروزی هستیم نزدیک ترین مطب شما به ما همین شریعتی میشه ولی شما در چه روزهایی مطب شریعتی حضور دارید؟

  • admin گفت:

   سلام دوست عزیز با توجه به اینکه دکتر داودیان ارزش زیادی به بیماران خود قائل است و سعی میکند در بیشتر اوقات به صورت حرفه ای در مطب ارتودنسی خود حضور یابد. ولی شما از صفحه رزرو نوبت اقدام به گرفتن وقت کنید ما تایم دقیقی برایتان مشخص خواهیم کرد.

 12. ابولفضل گفت:

  سلام اقای دکتر ببخشید ما منطقه شرق هستیم میخواستم بدونم دکتر متخصص ارتودنسی در نارمک آشنا سراغ دارید؟

  • سلام
   متاسفانه امکان معرفی همکار از طریق ما وجود ندارد ، میتوانید از طریق فضای مجازی دکتر مورد نظر خود را پیدا کنید.
   با سپاس
   دکتر داودیان
   متخصص ارتودنسی

 13. mina گفت:

  سلام وقت بخیر اقای داودیان به نظر شما متخصص ارتودنسی خانم در تهران چه کسی هستش؟

  • سلام
   متاسفانه امکان معرفی همکار از طریق ما وجود ندارد ، میتوانید از طریق فضای مجازی دکتر مورد نظر خود را پیدا کنید.
   با سپاس
   دکتر داودیان
   متخصص ارتودنسی

 14. حمید علیا گفت:

  سلام دکتر داودیان. معروف ترین دکتر متخصص ارتودنسی در تهران کیست؟ خوب میدونم که شما بانک اطلاعات متخصصان ارتودنس را درست کرده اید. می بخشید این سوال را می پرسم‌ آخه بهترین دکتر را نزدیک محل سکونتمون می خوام .

  • admin گفت:

   سلام،
   متأسفانه امکان معرفی مستقیم متخصص ارتودنسی از سوی ما وجود ندارد. همانگونه که فرمودید با مراجعه به بانک اطلاعات ارتودنتیست های ایران می توانید به صورت تفکیکی شهر و استان نسبت به جستجوی ارتودنتیست خود اقدام نمائید.
   با سپاس،
   مرکز تخصصی ارتودنسی دکتر مسعود داودیان در تهران

 15. کریم اسدی گفت:

  سلام برای درمان ارتودنسی میشه دندون نکشید ؟ من دکترم گفته دوتا دندون باید بکشم ولی اصلا دوست ندارم بین دندونام خالی باشه و فاصله ایجاد بشه

  • admin گفت:

   سلام

   با توجه به کیس ارتودنسی که در انها نامرتبی دندان شدید است گاهی اوقات نیاز به کشیدن دندان هست که فاصله هایی که در این مورد ایجاد میشود به راحتی قابل رفع هستند، پیشنهاد میکنم ویدیوی ارتودنسی با کشیدن دندان را مشاهده کنید.

   اگر می خواهید مشاوره تخصصی تری دریافت کنید با ارسال عکس های دندان های خود در تلگرام با ما ارتباط برقرار کنید.

 16. باران سوگولی گفت:

  سلام دکتر داودیان. متخصص ارتودنسی خوب و ارزان در تهران سراغ دارید؟

  • admin گفت:

   سلام،
   متأسفانه امکان معرفی متخصص ارتودنسی از سوی ما وجود ندارد با این حال شما می توانید با مراجعه به بانک اطلاعاتی ارتودنتیست های ایران نسبت به یافتن متخصص ارتودنسی نزدیک محل سکونت خود اقدام کنید.

 17. راضیه رددام گفت:

  سلام دکتر داودیان، مزایا و معایب استریپ دندانها برای ارتودنسی را لطفا توضیح دهید. متخصص ارتودنسی من گفته میخواد برای جادادن دندانهام باید دندانهام را بتراشه. آیا ضرر نداره؟

  • admin گفت:

   سلام،
   به منظور ردیف کردن دندانهای کج و نامرتب در ارتودنسی سه روش وجود دارد: ۱. افزایش محیط قوس دندانی با هدف جا دادن همه دندانها ۲. کشیدن دندان ۳. کاهش عرض برخی دندانها با استریپ کردن. چنانچه متخصص ارتودنسی بنا به شرایط اختصاصی دندانی فکی بیمار گزینه سوم را برگزیند جای نگرانی وجود ندارد البته به شرط آنکه این عمل به صورت تدریجی طی چند مرحله صورت گیرد تا دندانها را مستعد پوسیدگی نکرده و امکان رمینرالیزسیون مجدد سطح مینا را فراهم کند.
   با سپاس،
   دکتر مسعود داودیان،
   متخصص ارتودنسی و درمان ناهنجاری های فک

 18. آیدا شرفی گفت:

  با سلام و عرض ادب دکتر داوودیان. من در سن 20 سالگي ارتودنسي ديمون را نزد متخصص ارتودنسي انجام دادم و الان 3 سال طول کشيده و با وجود اينکه مشکل دندانم خفيف بوده هنوز ان نتيجه مطلوب بدست نيامده و درمان خيلي طولاني شده پس چگونه سيستم ديمون سريع حرکت ميکند؟و دليل طولاني شدن چيست؟

  • admin گفت:

   سلام،
   سیستم ارتودنسی دیمون تنها یک ابزار بوده و الزاما سبب کاهش مدت درمان ارتودنسی نمی شود. به طور معمول این روش ارتودنسی در بیمارانی که طرح درمان بدون کشیدن دندان برای آنها از سوی ارتودنتیست انتخاب شده است ممکن است تا چند ماه ردیف شدن اولیه دندانها را تسریع کند.
   با سپاس

 19. فاطمه گفت:

  سلام دکتر خوب هستین؟من ارتودنسی کردم کش بعضی از براکت هام دراومده و یکی از براکت هام لق شده میخوام برای ترمیم برم دکتر هزینه اش چقدر میشه؟

  • drdavoudian_orthodontist گفت:

   سلام
   این مورد نیاز به بررسی دقیق‌تر توسط متخصص دندانپزشک به صورت حضوری دارد.
   جهت مشاوره مستقیم با متخصصین دندانپزشکی کلینیک دکتر داودیان و دریافت نوبت حضوری از لینک زیر استفاده کنید.
   https://wa.link/simadent

 20. Fateme گفت:

  سلام وقت بخیر. من 4 سال هست که ارتودنسی کردم و مشکلم خیلی ساده بود، فقط دندان های دوتای وسط یکم سمت چپ بودن. هنوز تموم نشده درمانم با اینک دوتا دندون کشیدم
  و الان دچار مشکل شدم طوریک دندون های اسیاب من درست رو هم قرار نمیگیرن و فشار وارد میشه و این موضوع زده به فکم و فکو شقیقم و گوشم به شدت درد میگیره.
  همه ی اینهارو به دکترم میگم باز ایشون میگن متوجه نمیشن چرا
  کلافه شدم و متوجه میشم ارتودنسیم اشتباه پیش رفته
  چکار کنم آقای دکتر؟

  • drdavoudian_orthodontist گفت:

   سلام
   این مورد نیاز به بررسی دقیق‌تر توسط متخصص دندانپزشک به صورت حضوری دارد.
   جهت مشاوره مستقیم با متخصصین دندانپزشکی کلینیک دکتر داودیان و دریافت نوبت حضوری از لینک زیر استفاده کنید.
   https://wa.link/simadent

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *