هزینه ارتودنسی متحرک

ارتودنسی-هزینه ارتودنسی متحرک

هزینه ارتودنسی چگونه محاسبه می شود؟

هزینه ارتودنسی متحرک، ارتودنسی ثابت و هم چنین ارتودنسی نامرئی متاثر از عوامل بسیاری می باشد که در این مطلب سعی داریم تا شما را با این موضوعات آشنا سازیم. برای مثال هزینه ارتودنسی فک بالا و پایین و یا هزینه ارتودنسی لینگوال متفاوت از یکدیگر خواهد بود.

متخصص ارتودنسی بعد از مشخص سازی نوع ارتودنسی بر اساس نیاز بیمار، برآورد هزینه اولیه ای را انجام خواهد داد.

هزینه ای که برای هر بیمار برآورد می شود متفاوت از هزینه تقریبی ارتودنسی برای افراد دیگر می باشد. زیرا نوع درمان، میزان ناهنجاری های فکی و دندانی هر شخص و اجزای مورد استفاده برای درمان ارتودنسی دندان در هر فرد با فرد دیگر متفاوت است. از این رو به این مطلب نیز می پردازیم که ارتودنسی متحرک برای چه دندان هایی است.

به همین جهت می توان بیان داشت که در درمان ارتودنسی، هزینه ارتودنسی به عامل­ های زیادی وابسته است.

تمامی این هزینه ها بر اساس طول درمان و روند درمان در جلسه اول مشاوره و با بررسی وضعیت ناهنجاری های هر فرد، توسط متخصص ارتودنسی تعیین می­شود.

 

ارتودنسی-هزینه ارتودنسی متحرک

 

عوامل تاثیرگذار در هزینه ارتودنسی متحرک

عواملی که در هزینه ارتودنسی متحرک تاثیر گذار هستند را می توان به شرح زیر بیان داشت:

مشاوره، رادیوگرافی و قالب گیری:

برای شروع درمان ارتودنسی دندان، فرد مراجعه کننده باید با متخصص ارتودنسی مشورت نماید تا مشخص شود برای درمان ناهنجاری های وی کدام روش ارتودنسی و در چه طول مدتی درمان انجام خواهد شد.

این مرحله از مراحل ارتودنسی بسیار کوتاه است. در این مرحله بیمار می تواند سوالات خود را در رابطه با مشکلات دندان خود مطرح نماید و مواردی را که از نظرش ضروری هستند با متخصص ارتودنسی درمیان بگذارد.

پس از بررسی ناهنجاری موجود، توضیحات در خصوص ناهنجاری و شیوه درمان، مشکلات دهانی و دندانی فرد و تمامی موارد حین درمان در اختیار شخص قرار خواهد گرفت. پس از آن می بایست برای انجام رادیوگرافی و فوتوگرافی پزشکی مراجعه کرد تا به طور دقیق تر به مشکلات دندانی پرداخته شود.

 

ارتودنسی-هزینه ارتودنسی متحرک

 

هم چنین پس از انجام تمامی موارد فوق، برای قالب گیری دندان ها اقدام می شود تا اندازه و ابعاد دندان و فک بیمار مشخص گردد و با توجه به قالب ارتودنسی، نوع درمان ارتودنسی و اجزای مورد نیاز برای درمان تعیین گردد. این قالب قبل و بعد از درمان ساخته می شود و با این روش تفاوت قبل و بعد از ارتودنسی به بیمار نشان داده می شود.

متخصص ارتودنسی دندان‌ها و فک بیمار را بر اساس قالب تولید شده مجددا معاینه می کند. این مرحله و نتایج مرحله قبل پایه برنامه ریزی برای درمان بیمار است، بنابراین معاینات باید با دقت انجام شود.

در این مرحله برنامه درمان به بیمار توضیح داده می شود و بر اساس معاینات و بررسی های انجام شده در مرحله قبل بهترین و کوتاهترین برنامه درمانی برای بیمار در نظر گرفته می شود. متخصص ارتودنسی در مورد هر مرحله از درمان و مدت آن برای بیمار توضیح می دهد. همچنین در مورد هزینه ارتودنسی و شیوه پرداخت آنها نیز صبحت می شود.

همچنین بخوانید: مراحل ارتودنسی بزرگسالان

اجزای ارتودنسی متحرک و فانکشنال:

لازم به ذکر است که همواره برای درمان ارتودنسی متحرک و یا هر روش دیگر، مواد و اجزای مورد استفاده در درمان در هزینه ارتودنسی تاثیرگذار هستند. استفاده از هر یک از اجزا با توجه به مشکلات دندانی فرد و روش درکان متفاوت خواهد بود.

کلیه تجهیزاتی که در درمان ارتودنسی متحرک استفاده می شود، در نتیجه منجر به بهبود درمان می شود. از این رو در هزینه ارتودنسی متحرک موثر نیز است.

میزان ناهنجاری در فک و دندان:

ناهنجاری غیر طبیعی دندان مانند عدم تناسب دندان و فک، رشد بی رویه فک بالا یا پایین و سایر موارد در مقایسه با اصلاحات معمول ناهنجاری‌های دندان تعرفه بالاتری خواهند داشت و نیاز به درمان‌های جانبی همانند جراحی فک در کنار ارتودنسی دندان برای تسریع در روند درمان اتودنسی نیز بر هزینه ارتودنسی متحرک تاثیر گذار است.

 

ارتودنسی-هزینه ارتودنسی متحرک

طول درمان:

طول دوره درمان ارتودنسی متحرک در بین افراد مختلف متفاوت است و مدت زمان لازم برای معالجه دندان ها با ارتودنسی متحرک ۶ تا ۳۰ ماه است. تعیین زمان دقیق درمان، به پیچیدگی درمان توسط متخصص ارتودنسی هم بستگی دارد. مدت زمان لازم برای درمان هر بیمار در اولین ملاقات بیمار با متخصص تخمین زده می شود. در طول درمان، همکاری بیمار، مراجعه منظم به متخصص دندانپزشکی و ارتودنسی، هم چنین رعایت بهداشت دهان و دندان تاثیر زیادی در نتیجه درمان و موفقیت درمان دارد.

همچنین بخوانید: طول درمان ارتودنسی

جلسات تنظیم بریس:

برای تنظیم و محکم کردن بریس بیمار باید هر 6 هفته یکبار به کلینیک مراجعه کند. متخصص ارتودنسی از بیمار می خواهد دستگاه ارتودنسی متحرک را از دهان خارج نماید تا بتواند سیم‌های آن را خارج از دهان تنظیم کند. تنظیم در مدت 5 دقیقه تمام می‌شود و بریس به دهان برگردانده می‌شود. دندان‌ها پس از هر ویزیت قدری درد می‌گیرد، البته شدت درد به اندازه درد ابتدای درمان نیست.

هر گونه ویزیت اورژانسی یا پیش بینی نشده

دستمزد متخصص:

در تعریف دستمزد متخصص میزان مهارت و دانش متخصص ارتودنسی نیز بر هزینه تاثیر دارد. متخصص ارتودنسی با تجربه بالاتر و دارای بورد تخصصی در این زمینه،که دوره‌های مهارتی تخصصی و حرفه‌ای درمان ارتودنسی دندان را گذرانده است،با توجه به میزان تجربه، دانش و تخصص دارای دستمزد بالاتری است.

 

ارتودنسی-هزینه ارتودنسی متحرک

تعمیر بریس شکسته شده:

پلاک های ارتودنسی متحرک  بسیار ظریف هستند و ضروری است که برای جلوگیری از آسیب دیدن آنها به نحو صحیحی از آن ها مراقبت کرد، اما در صورتی که دچار آسیب شوند بایستی برای اینکه درمان طولانی تر نگردد در اولین فرصت به پزشک مراجعه شود تا بریس شکسته شده تعمیر و مجدد مورد استفاده قرار گیرد.

همچنین بخوانید: راهنمای پایان درمان ارتودنسی ثابت

برای مشاهده عکس و فیلم ارتودنسی متحرک به صفحه تصاویر قبل و بعد ارتودنسی و ویدئوهای ارتودنسی سایت کلینیک دکتر داوودیان مراجعه نمایید.

هم چنین شما می توانید برای اطلاع از هزینه ارتودنسی دندان در سال 99 و هزینه ارتودنسی دندان در سال 1400 با کلینیک دکتر داوودیان در ارتباط باشید.

 

ارتودنسی-هزینه ارتودنسی متحرک
5/5 ( 1 نظر )

ارسال پرسش ارتودنسی

7+5=

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button