ارتودنسی سریع

با وجود پیشرفت تکنولوژی نوع جدیدی از روش های ارتودنسی ایجاد شده است که از جمله آنها می‌توان به ارتودنسی نامرئی، ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک اشاره کرد. ارتودنسی فوری یک روش جدید می باشد که استفاده از آن بسیار رایج شده است. در ادامه به مبحث ارتودنسی سریع نیز می پردازیم.

ارتودنسی دندان

در مواقعی که دندان‌ها به علتی مانند پوسیدگی عمیق، ترک خوردگی، شکستگی و یا بیماری لثه از بین بروند، لازم است که جای خالی آنها را با پروتز مصنوعی دندان جایگزین کرد. برای این کار بهتر است از روش هایی که برای جایگزینی مناسب است، استفاده کرد. ایمپلنت از جمله این روش ها می‌باشد. ایمپلنت یک پایه تیتانیومی می باشد که در درون استخوان فک جایگذاری می‌شود و به استخوان جوش خواهد خورد و از این رو و بر روی ایمپلنت روکش دندان و یا دندان مصنوعی را نصب می‌کند. بنابراین فرد دارای دندان جدیدی خواهد شد که به لحاظ زیبایی و استحکام مشابه دندان طبیعی است که فرد آن را از دست داده است.

ارتودنسی سریع

ارتودنسی سریع چیست؟

یکی از تبلیغات رایج در مجلات زرد و فضای مجازی عباراتی نظیر ارتودنسی سریع ، ارتودنسی کوتاه مدت، ارتودنسی در یک جلسه، مرتب کردن دندانها بدون ارتودنسی، ارتودنسی بدون سیم و … می باشد. در واقع این تبلیغات از نگرانی بیماران نسبت به طول درمان ارتودنسی و دیده شدن دستگاههای ارتودنسی سوء استفاده می کنند.

نکته ای که باید در مورد ارتودنسی به آن دقت کرد این است که کاشت ایمپلنت یک فرآیند تقریباً طولانی می باشد که در برخی موارد حتی ممکن است تا یک سال نیز طول بکشد. زیرا پس از کاشت پایه ایمپلنت دندان در داخل استخوان فک لازم است فرد چند ماه صبر کرده تا استخوان به فک جوش بخورد و بعد از آن نصب روکش روی ایمپلنت صورت گیرد تا فرد دندان جدیدی داشته باشد، ولی امروزه کاشت ایمپلنت فوری دندان بسیار رایج شده است که در آن بعد از کشیدن دندان، ایمپلنت در درون استخوان جایگزین شده و در همان جلسه روکش روی ایمپلنت قرار می گیرد تا جای خالی دندان ها این گونه پر شود. این روش با نام ایمپلنت فوری معروف است که با استفاده از این روش به جای اینکه فرد چند ماه منتظر پرکردن دندان و جایگزینی آن بماند در طی چند روز صاحب دندان جدید خواهد شد.

همچنین بخوانید
سلامت نیوز :: ممنوعیت صاحبان فنون پزشکی از انتشار آگهی‌های تبلیغاتی ارتودنسی گمراه کننده

آنچه در این درمان های نابجا صورت می گیرد بسان صافکاری! دندانها می باشد. به عبارت دیگر مینای دندانها را در نواحی بیرون زده می تراشند و به قسمت های تورفته دندانهای کج مواد ترمیمی همرانگ دندان مانند کامپوزیت اضافه می کنند. لذا در پی تراش مینای دندانها استعداد پوسیدگی افزایش می یابد و به دلیل ترمیم های وسیع کامپوزیتی، شما مشتری دائم دندانپزشکی می شوید زیرا لازم است مرتبا هر چند سال یکبار نسبت به تراش مجدد و ترمیم پرکردگی های تغییر رنگ یافته اقدام کنید. مشاهده ویدیوی ذیل از دکتر مسعود داوودیان شما را نسبت به عوارض ارتودنسی سریع آگاه تر می کند.

ارتودنسی سریع

مزایای ارتودنسی سریع

یکی از بهترین روش‌های همپوشانی دندان ها به کاربردن روش ارتودنسی فوری می باشد که در زیبایی لبخند و ظاهر فرد بسیار موثر بوده و در صورتی که فردی به دنبال یک گزینه بسیار سریع برای جایگزینی دندان خود باشد از این روش می تواند استفاده کند. از طریق این روش زیبایی شکل و رنگ دندان ها بسیار بهبود پیدا کرده و این روش برای ارتودنسی معمولی یکی از بهترین جایگزین هایی می باشد که امروزه افراد متخصص ارتودنسی این روش را انتخاب می کنند. ارتودنسی فوری از مزایای بسیار زیادی برخوردار می باشد که در اینجا برخی از این مزایا را مرور خواهیم کرد .

ارتودنسی فوری دارای ظاهری طبیعی بوده که این از مزیت های بزرگ آن به شمار می‌آید و بنابراین فردی که دندان های خود را از دست داده است با استفاده از این روش دارای دندانهای طبیعی و بسیار زیبایی خواهد بود. از دیگر مزایای ارتودنسی فوری می توان به تطبیق رنگ آن اشاره کرد که فرد می‌تواند هر رنگی را که مایل باشد برای دندان‌های خود انتخاب نماید. ممکن است برخی از افراد دارای دندان های چندان سفیدی نباشند، بنابراین به هنگام انتخاب رنگ می‌توانند از رنگی که زیاد سفید نباشد استفاده نمایند.

ارتودنسی سریع

ترمیم دندان های شکست خورده با ارتودنسی سریع

امروزه از روش های مختلفی مثل کامپوزیت و لمینت و غیره برای ترمیم دندان های شکست خورده استفاده می‌شود که افراد زیادی با استفاده از این روش دندان‌های خود را ترمیم خواهند کرد. ارتودنسی فوری یکی از بهترین روش ها برای ترمیم دندان های شکست خورده به شمار می‌آید که دارای زیبایی، عملکرد و کارایی بسیار خوبی می باشد. در صورتی که فرد در میان دندان های خود دارای یک یا چند دندان شکسته باشد، از طریق این روش می‌تواند دندان‌های خود را ترمیم کند.

همچنین بخوانید
ارتودنسی ثابت یا متحرک

با استفاده از ارتودنسی فوری می توان بد رنگی و لکه دار بودن دندان ها را بهبود بخشید. ممکن است برخی از افراد به مرور زمان شاهد تغییر رنگ و لکه دار شدن دندان های خود شوند که این ویژگی باعث از بین رفتن لبخند زیبا می‌شود. یکی از مزیت های مهم ارتودنسی فوری بدرنگی و لکه دار کردن دندان ها است که باعث می‌شود این مشکل از بین برود و افراد زیبایی دندان های خود را با استفاده از این روش به دست آورند.

ارتودنسی سریع

هزینه ارتودنسی سریع

یکی از موضوعات بسیار مهم در رابطه با ارتودنسی سریع، هزینه آن می باشد. ممکن است بسیاری از افراد عقیده داشته باشند که قیمت ارتودنسی فوری در مقایسه با ارتودنسی معمولی بسیار زیاد باشد و به همین علت از انجام این روش خودداری کنند. لازم است این دسته از افراد اطلاع داشته باشند که قیمت این روش نسبت به روش های دیگر بسیار کمتر بوده و در برخی موارد نیز هزینه های آنها در یک سطح می باشد. البته لازم به ذکر است که نوع ارتودنسی که پزشک انجام می دهد، دارای انواع مختلفی بوده و به همین دلیل لازم است فرد بداند که هزینه پرداختی با توجه به نوع ارتودنسی متفاوت می باشد. همچنین باید دقت کرد که نوع آن را فرد می تواند انتخاب کند.‌با توجه به نوع تخصصی که پزشک دارد نوع ارتودنسی را پزشک برای بیمار تعیین خواهد کرد.

5/5 ( 1 نظر )
Call Now Button