ارتودنسی-کلینیک دندانپزشکی

کلینیک دندانپزشکی به فضای ساختمانی تعبیه شده ای گفته می شود که به تمامی نیازهای مربوط به دهان و دندان در این فضا پاسخ داده خواهد شد.در کلینیک دندانپزشکی بیش از یک نوع متخصص در حوزه مشکلات دهان و دندان مشغول به فعالیت است.

کلینیک دندان پزشکی با تایید وزرات بهداشت و درمان در هر مکانی که مجوز آن صادر شود قابل احداث است.در کلینیک دندانپزشکی خدماتی نظیر موارد زیر به مراجعین داده خواهد شد:

1- آموزش مراجعین برای جلوگیری از بیماری‌های دهان و دندان
2- درمان مراجعین
3- مراقبت از بیماران در طول دوره درمان

افرادی که کلینیک دندانپزشکی را اداره می کنند عبارتند از :

• دندانپزشکان
• دستیاران دندانپزشک
• اشخاصی که در حوزه بهداشت دهان و دندان مشغول هستند.

چرا از کلینیک های دندانپزشکی استفاده می کنیم؟

به علت اینکه کلینیک های دندان پزشکی در بازه های مختلفی از زمان و در روزهای مختلفی خدمت رسانی می کنند و کلیه متخصصین در حوزه دهان و دندان مشغول به فعالیت هستند، مورد استقبال عموم قرار گرفته است.کلینیک های دندانپزشکی نقش مهمی در کمک به دریافت درمان مناسب و موقتی برای بیماران به همراه دارند.

کلینیک های دندانپزشکی به وسیله ارائه مراقبت های دندانپزشکی که با انتظارات مراجعین سازگار است، یک دارایی برای جامعه محسوب می شوند.کلینیک دندانپزشکی به منظور ارائه رویه های لازم در مواجه با بیماری های دندان که قابل پیشگیری هستند، فعالیت می کند.بعضی از کلینیک های دندانپزشکی تلاش می کنند که این هزینه ها را با هزینه ای کمتر از اداره دندانپزشکی انجام دهند.کلینیک های دندانپزشکی هنگامی که برای مراقبت از دهان و دندان در تلاش برای یک بودجه محدود در یک برنامه شلوغ هستیم، بسیار کاربرد دارند.

درکلینیک دندانپزشکی میتوانیداین مشکلات را برطرف نمایید:

1- بهداشت دهان و دندان :

دندانپزشک یا بهداشتیار دهان و دندان روش های بهبود بهداشت دهان و دندان را می آموزد و نقاطی که هنکام مسواک زدن و یا نخ دندان کشیدن نیاز به توجه بیشتری دارند را مشخص می کنند.

درباره ویروس کرونا و دندانپزشکی بیشتر بدانید

2- دندانپزشکی کودکان :

به سلامت دهان کودکان از نوزادی تا نوجوانی اختصاص دارد. کودکان در همه سنین از نوزادی گرفته تا نوجوانی، به رویکردهای مختلف دندانپزشکی نیاز دارند تا از مشکلات دهانی آنها در آینده جلوگیری شود.

3- پریودنتیکس(تخصص بیماری های لثه) :

پریودنتیکس که تخصص جراحی لثه هم نامیده می‌شود، شاخه‌ای از دندانپزشکی است که به تشخیص و درمان بیماری‌های بافت نرم و سخت (بجز دندان) می‌پردازد. درمان بیماری‌های لثه، جراحی‌های ماینور و میکروسکوپی دهانی، اعمال زیبایی، مهندسی بافت، بازسازی و پیوند استخوان و بافت نرم دهان ،کاشت دندان (ایمپلنت) از کارهای تخصصی این رشته می‌باشد.

علائم بیماری های لثه عبارتند از :

• قرمزی و تورم لثه
• خونریزی و یا خرونریزی و یا خروج چرك
• بوی بد دهان
• لق شدن و یا افزایش لقی یك یا چند دندان
• ایجاد فاصله بین دندانها
• جدا شدن لثه از دندان و عمیق شدن شیار بین لثه و دندان
• تحلیل لثه و درد مبهم و یا خارش دار بین دندانها

4- اندودنتیکس :

اندودنتیکس به طور تخصصی به درمان ریشه دندان و بافت های اطراف آن می پردازد .درمان ریشه دندان به هدف حفظ دندان طبیعی بیمار انجام می شود و یکی از شایعترین درمان های دندانپزشکی در سطح دنیا به حساب می آید.

علائمی که بیانگر نیاز بیمار به درمان ریشه است عبارتند از :

• التهاب یا تورم در اطراف ریشه
• واکنش دردناک دندان به محرک های سرد و گرم مثل چای و آب سرد
• از بین رفتن بافت های عصبی
• ضربه به دندان ها
• انجام درمان های متعدد ترمیمی بر روی یک دندان

5- پروتزهای دندانی:

پروتز یعنی جایگزینی عضوی از بدن با مشابه مصنوعی آن. پروتز دندان نیز یکی از انواع پروتزها می باشد.

باز کننده کام یا اکسپندر

6- ایمپلنت ها :

ایمپلنت های دندانی به عنوان درمانی برای جایگزینی مناسب و دائمی به جای یک یا چند دندان از دست رفته استفاده می شود.

7- جراحی دهان :

جراحی‌ای است که طیف وسیعی از بیماری‌ها، صدمات و نقوص سر و صورت و فک و گردن و جمجمه را شامل می شود و شامل جراحی بافت نرم و بافت سخت ناحیه دهان و فک و صورت است.

8- تاجوپل :

هر دو مورد تاج و بیشتر پل های دندان ها دستگاه های پروتز ثابت هستند . بر خلاف دستگاه های قابل جابجایی مانند پروتزهای دندانی (دندان مصنوعی) که شما می توانید به صورت روزانه آن ها را تمیز کنید ، تاج و پل ها بر روی دندان ها یا ایمپلنت های موجود چسبانده می شوند و تنها می توانند توسط دندانپزشک برداشته شوند.

9- ارتودنسی:

ارتودنسی برای مرتب کردن و اصلاح فک(ها) و دندان(ها) ایجاد شده است که می بایست حتما تحت نظر پزشک متخصص ارتودنسی انجام گیرد.

دکتر داوودیان متخصص ارتودنسی و ناهنجاری های دندان و فک با داشتن کلینیک دندانپزشکی مجهز در خیابان شریعتی با نام سیمادنت اقدام به ارئه کلیه حدمات دندانپزشکی با کادری مجرب و کارآزموده نموده است ، با مراجعه حضوری و یا نوبت دهی اینترنتی از طریق وب سایت میتوانید نسبت به رفع مشکلات دهان و دندان خود با بالاترین کیفیت اقدام بفرمایید.

دیدگاه ها

4 پاسخ به “کلینیک دندانپزشکی”

  1. […] سفید کردن دندان ها در کلینیک دندانپزشکی : […]

  2. […] برقراری رابطه با کودکان را بیاموزند و مطب یا کلینیک دندانپزشکی خود را به صورتی که مورد علاقه کودکان باشند تزئیین کنند […]

  3. […] امری عادی است و در صورتی که بیش از آن بود میتوانید با کلینیک دندانپزشکی و یا پزشک معالج خود تماس حاصل […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *