ارتودنسی-دندان نیش نهفته

در این مقاله در نظر داریم تا شما را با دانستنی های ارتودنسی یک دندان آشنا سازیم:

همانطور که می دانید دندانهای سالم، سفید ومرتب برای داشتن صورتی زیباتر آرزوی هر شخصی است؛ داشتن لبخندی زیبا و دلنشین در ارتباطات اجتماعی فرد و نیز در حالات روحی و روانی‌اش بسیار تاثیرگذاراست. چهره ایی زیبا باعث می‌شود فرد با اعتماد به نفس بیشتری در جمع‌های مختلف حاضر شود و سخن بگوید زیرا در این جمع‌‌ها دوستان و اطرافیان بیشتری را به خود جذب می‌کند.

حتی اگر یک دندان دچار ناهنجاری باشد، در بین دندان های دیگر خود را نشان میدهد. در نتیجه عدم زیبایی دهان و دندان به فرد آسیب می‌رساند و چهره‌ی فرد را زیبا جلوه نمی‌دهد.

امروزه علم دندانپزشکی و ارتودنسی مسیر را برای دستیابی به دندان هایی زیبا و دلنشین هموار کرده است. با استفاده از ارتودنسی می توان به ارتودنسی یک دندان، ارتودنسی چند دندان، ارتودنسی فک بالا و پایین و درمان هرگونه ناهنجاری فکی و دندانی پرداخت.

در ارتودنسی متخصص ارتودنسی با اعمال فشار توسط دستگاه های ارتودنسی می تواند سبب حرکت دادن دندان ها و ریشه دندان شد به گونه ای که هیچ گونه آسیبی به آنها وارد نشود.

ارتودنسی حتی برای افرادی که ناهنجاری های شدید ندارند و برای ارتودنسی یک دندان نیز قابل استفاده می باشد.

ارتودنسی-ارتودنسی یک دندان

نکات مهم در ارتودنسی یک دندان

دو نکته در ارتودنسی یک قابل اهمیت است که در زیر به آنها می پردازیم:

نکته اول این است که باید بدانیم هدف از ارتودنسی مرتب و هماهنگ سازی دندان چیست؟ زیرا در درمان ارتودنسی می توان اهداف مختلفی را انتظار داشت از جمله جفت کردن دندان های بالا و پایین و انحراف خط صورت و اصلاحات فکی و اسکلت وجود دارد که به هم متصل هستند.زیرا در ارتودنسی کل دندانها در هر دو فک درگیر هستند.

نکته دوم این است که دستگاه های ارتودنسی برای دوره درمان بر این اساس است که براکت های دندان در کل دهان و برای هر دو فک مورد استفاده قرار می گیرد. که ویژگی اصلی ارتودنسی و شرط انجام دادن هر گونه درمان ارتونسی می باشد.

بنابراین زمانی که یک دندان یا تنها دندان های یکی از فکین دچار مشکل و ناهنجاری باشند، می‌توان از درمان ارتودنسی ثابت برای رفع مشکل استفاده کرد، اما باید توجه داشت که براکت ها برروی تمام دندان‌ها قرار می‌گیرند.

ارتودنسی-ارتودنسی یک دندان

روش‌‌های ارتودنسی یک دندان

ارتودنسی برای یک دندان به سه روش ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک و لیزر درمانی نیز انجام می شود:

ارتودنسی ثابت:

همانطور که می دانید در این مورد برای برطرف کردن نامنظم بودن دندان ها بر روی همه دندان ها قرار می گیرند تا جا به جایی به طور کامل انجام شود. برای اعمال تغییرات و تنظیمات در ارتودنسی ثابت نیاز است تا متخصص ارتودنسی برای اینکار اقدام نماید.

ارتودنسی متحرک:

یکی دیگر از روش های درمان ناهنجاری دندان، درمان به روش ارتودنسی متحرک است که در این روش دستگاه های ارتونسی برای مدت زمان خاصی در دهان قرار می گیرد. در این مورد زمان مورد نیاز کوتاهتر از زمانی است که برای تمام دندان ها نیز لازم است.
در ارتودنسی متحرک شخص می تواند پلاک متحرک را برای موردی چون غذا خوردن و موارد بهداشتی از دهان خارج کند و مجددا جایگذاری نماید.

درمان با لیزر:

لیزر ابزار مورد استفاده در این روش است. در این روش با استفاده از لیزرمی توان دندان را تراش داد و در یک جلسه درمان می‌شود. این روش باعث افزایش آسیب‌ پذیری دندان در مقابل پوسیدگی و همچنین از بین رفتن مینای دندان می‌شود.

ارتودنسی-ارتودنسی یک دندان

هزینه ارتودنسی یک دندان

هزینه ارتودنسی رابطه مستقیمی با طول دوره‌ی درمان و وسایل مورد نیاز ارتودنسی دارد و بسته به نوع درمان متفاوت می باشد که با معاینه و بررسی متخصص ارتودنسی و تشخیص نوع درمان مشخص می گردد.

برای اطلاع از هزینه ارتودنسی تک دندان، هزینه ارتودنسی چند دندان، ارتودنسی ثابت و متحرک با مشاوران کلینیک دکتر داوودیان در تماس باشید.

دیدگاه ها

یک پاسخ به “ارتودنسی یک دندان”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Call Now Button